Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Σφαλιάρα» για Μπαρτσελόνα στο «Ανοέτα»

Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Σφαλιάρα» για Μπαρτσελόνα στο «Ανοέτα»



Η Σοσιεδάδ υποχρέωσε την Μπαρτσελόνα σε ήττα με 3-1 στο «Ανοέτα», παίρνοντας έτσι εκδίκηση για τον πρόσφατο αποκλεισμό της στο Κύπελλο Ισπανίας. Στο +3 η Ρεάλ!

Ανώμαλη προσγείωση για τη Μπαρτσελόνα, καθώς λίγες ημέρες μετά τη μεγάλη νίκη της στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι για το Τσάμπιονς Λιγκ, οι «μπλαουγκράνα» ηττήθηκαν με 3-1 στην έδρα της Σοσιεδάδ και επέτρεψαν στην Ρεάλ (και πιθανότατα στην Ατλέτικο) να ξεφύγει με +3 στην κορυφή.

Οι Καταλανοί πραγματοποίησαν απογοητευτική εμφάνιση, μένοντας πίσω στο σκορ στο 32’ από αυτογκόλ του Σονγκ, και παρά την ισοφάριση του Μέσι στο 36’, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα του Χεράρδο Μαρτίνο (αποβλήθηκε στο ημίχρονο).

Και αυτό διότι η Σοσιεδάδ εκμεταλλεύτηκε την κακή άμυνα της Μπαρτσελόνα και πέτυχε δύο γκολ με τους Γκριζμάν (54’) και Θουρουτούθα (59’) για το τελικό 3-1!

Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για να πάρουν μεγαλύτερο προβάδισμα, με τον Βέλα να σημαδεύει από πλεονεκτική θέση το δοκάρι του Βαλντές στο 81’.

Η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να απαντήσει με αποτέλεσμα να φύγει με την ήττα από το «Ανοέντα» και να υποχωρήσει στην 2η θέση με -3 από την Ρεάλ.

Από την άλλη, η Σοσιεδάδ ανέβηκε στους 43 και απειλεί Μπιλμπάο και Βιγιαρεάλ για την 4η προνομιούχο θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Να σημειωθεί πως ο Μέσι με το γκολ που σημείωσε έφτασε τα 229 γκολ σε 264 παιχνίδια και ξεπέρασε τον Ραούλ στην τρίτη θέση με τους σκόρερ όλων των εποχών στο ισπανικό πρωτάθλημα. Πέντε γκολ περισσότερα έχει ο Ούγκο Σάντσεθ που βρίσκεται στη 2η θέση, ενώ πρώτος με 252 τέρματα είναι ο Τέλμο Θάρα.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

44 σχόλια:

στις 22/02/2014 22:58
KAI dokari paraligo 4-1

στις 22/02/2014 22:59
xaxaxxaxa kwstaki???????????????

στις 22/02/2014 23:00
PAXARE GAMW TO SPITI SOU MI GRAPSEIS TIPOTA THA SE PAREI O DIAOLOS

στις 22/02/2014 23:07
poutsa sta flwrakia tis varkelwnis etsi

στις 22/02/2014 23:22
dax dn peirazi exoume dromo akoma....

στις 22/02/2014 23:26
xaxaxaxaxa, etsi gamo, kai stous 8 me tin bayer na goustaro, ena xisimo pou tha rikso otan tous baloune 4,5 goal gia plaka!

στις 22/02/2014 23:29
KWSTAKIIII POUTSA PALI...POU EISAI KWSTAKI POU EISAI NA SXOLIASEIS???

στις 22/02/2014 23:29
poutsaaaaaa mwrh barcaaa poutsaaaaaa kai ston [email protected] xereta to prw8lhma palio gay

στις 22/02/2014 23:32
Νταξει ρε ρεαλακες χασαμε... ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ απιστευτο σας φαινεται ε?

στις 22/02/2014 23:44
oxi file to apisteuto einai oti eseis nomizete oti exete omada.auto einai to para3eno.tha erthete sto bernabeou kai me tetoies emfaniseis tha fate megalh kazoura

στις 23/02/2014 01:24
GIATI RE OZIL PES MOU GAITI DEN EXOUME OMADA GAMW TO STANIO MOU ME TRELENETE ILITHIA GAMW TIN REAL SAS TSAVI INIESTA MESSI NEYMAR DAVI ALVES PUGIO PEPE THES KAI ALLOUS; TA PANTA EXOUME PES TI DEN EXOUME GAMW ME TA MALAKIZMENA SAS EDW TA PITSIRKIA NA PRIZETE AR XIDIA 4 XRONIA POUTSA ETRWGES MPERNAMPEO KAI KAMPNU TA 3EXASES; EPEIDH NIKHSES PERSI EGINES UPEROOMADA; GAMW TIN REAL SOU VLAKA PIRATE KAI AERA KATHISTERIMENA OTAN SAS PAEI KOUVA MONO VRIZETE BARCA KAI LETE MLKS OTAN SAS PAEI TAMEIO XERESTE SAN KATHISTERIMENA!

στις 23/02/2014 01:26
EPEIDH XANUME KAMOIA FWRA GINAME AXRISTOI ANTI MIN SU THUMISW MALAKIZMENO POSES FWRES EXASES PERSI APO THELTA EXASES MPETIS SEVILEE ESPANIOL THES KAI ALLES ; GAMW TIN REAL SOU PROTATHLIMA EGW PIRA KAI AKOMA DN TELEIOSE TO PROTATHLIMA!

στις 23/02/2014 01:29
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΑΣΕ Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!

στις 23/02/2014 02:06
ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΙΣΙΑ ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝ.ΣΙΤΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΤΩΡΑ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΤΡΟΧΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΡΕΑΛ!!!! ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΙΡΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΗΤΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑΣ...

στις 23/02/2014 04:33
Aπό:

imperator21

(22/02/2014 18:42)

Προς:

siteattack

Τίτλος:Χωρίς Τίτλο

tha erthw mwri poytana stis 3 na me perimenies apo eksw......... Aπό: siteattack (22/02/2014 18:43) ok eki 8a eime florako......... pou eise floraki akoma n er8eis xaxaxax malaka pou 8a erxosoun kiolas.. mia zwh stin poutsa 8a s exw mounoxeiloooooooooo

στις 23/02/2014 04:34
imperator21 mia zwh kota 8a eise reeeeeeeeeeeeeeeeee mounoxeilooooooooo!!!

στις 23/02/2014 11:14
barca ever koita giati den exeis omada. Ο καλύτερος αμυντικός σου φέτος είναι ο Μασεράνο που δεν είναι αμυντικός αλλά αμυντικό χαφ,

Προσπαθείς τόσα χρόνια να μας πείσεις ότι ο κουμπαράς Βαλντέζ είναι ο Νο1 ισπανός τερματοφύλακας.

Όλο το καλοκαίρι ήξερε όλος ο κόσμος ότι θες 1 παίχτη σε κάθε θέση στον άξονα και πήρες ένα εξτρέμ με 100+ εκατομμύρια. Ενώ υπήρχαν στην αγορά (Νάβας, Νεγρέδο, ΤερΣτέγκεν, Γκουντογάν, Χούμελς) που κ οι 5 τους θα κόστιζαν λίγο παραπάνω.

Διώχνεις τον Ίμπρα σαν αποτυχημένο (είχαν πληρώσει 40 + το 28 τότε Ετοο). Διώχνεις τον Τουρέ ως αποτυχημένο για να προωθήσεις τον Καταλανό Μπουσκέτς που έκανε όλη κι όλη 1 καλή σεζόν και από τότε ο ρόλος του στο παιχνίδι είναι να Καραγκουνίζει στον διαιτητή από το 1' ως το 90'.

Όταν το ρόστερ σου αποτελείτε από 9 εντεκαδάτους + Αντριάνους, Πέδρους, Μπαρτράδες, Τέγιους, Πίντο, Μοντόγια, Σερζι Ρομπέρτο (αλήθεια σε ποια άλλη τοπ ομάδα θα έπαιζαν αυτοί?

Με συγχωρείτε αλλά ο αυτός που έχει το μικρότερο μερίδιο ευθύνης είναι ο ταβερνι

στις 23/02/2014 11:14
ταβερνιάρης που έφεραν στον πάγκο. Τον έφεραν για να κάνουν χατήρι στο Μέσσι, και το πρόβλημα δεν είναι στον ποιον έφεραν και σε ποιον κράτησαν αλλά σε όλους αυτούς που δεν έφεραν ή σε εκείνους που δεν έπρεπε να είχαν φύγει.

Ότι μας δίδαξε ο Πεπ και ότι μας ψώνισε ο Λαπόρτα από τότε

Μηδέν πλάνο

Μηδέν μεταγραφές

Μηδέν διοίκηση

Μηδέν συντήρηση

Τα καμπανάκια που χτυπούσε ο Πορτογάλος 3 χρόνια τώρα ή δεν τα άκουσαν ποτέ ή νόμιζαν ότι τα ξεφορτώθηκαν με το που την έκανε για το νησί, Αμ δε.....

στις 23/02/2014 11:17
pragmatika prepei na exeis dextei polu pono apo thn real giati thimamai oti ektos thn prwth sezon o mourinio sas ekove tarifa katha xrono.koita parapanw na katalaveis giati eixes ton kalytero epithetiko meta ton raoul ton ibraximovits kai ton kalytero ths teleftaias dekaetias kai ton ekane o pep rezili gia ta tsalimakia tou messi.3ypna re mila podosfairika kai oxi opadika

στις 23/02/2014 11:45
ατλετικο ευκαιρια να ξεφυγουμε

στις 23/02/2014 12:24
paidia gia apokatastasi kapoion pragmatwn istorika.proswpika den goustarw real alla oi titloi milane apo monoi tous.....prwti me diafora se koupes stin ispania kai 9 eyrwpaika.isws i megaliteri fanela tis eyrwpis.twra freska koulouria....stin barca pleon arxizei i ptwi to vlepeis gerasmenoi tsavi-iniesta-pujol-alves...messsi adiaforos..telos epoxis;;;idwmen...fetos i rel einai i moni pou mporei na kontrarei filoi mou tin bayern...i vlepeis mpala i oxi.apla masimatika

στις 23/02/2014 13:57
file den einai h moni kai i pari einai kai h borusia an htan pliris kai vevaia h tselsi o mou einai gata se kati tetoia

στις 23/02/2014 14:13
etsi barcelona parte to pouli kai skasmos 8elete kai champions league re koitaxte na nikisete ti sosiedad alla nai 3exasa fate to pouli

στις 23/02/2014 14:27
Παλι καλα που χανει που κ που η Μπαρτσα και χαιρεστε και σεις...

στις 23/02/2014 14:33
8ELETE ALLA DEN MPOREITE NA GAMHSETE THN BARCELONA !!!!!!!!!!!! EPISHS SAS GAMAW REALAKES

στις 23/02/2014 15:14
sas gamaei h barcelona re bromiaridesssssssssssssssssssssssssssssss

στις 23/02/2014 15:39
ENW ESU OZIL VLAKA ME TON RAMOS ME PEPE NA VARANE PODIA KAI TO MONO POU 3EROUN EINAI AUTO NA KANOUN EXEIS OMADARA E; AAA NAI KAT SE MWRE EXEI KAI DI MARIA NAI WOW..NAI A NAI KAI ENAN CR7 VLAKA ENA THA SOU PW SAN TON INIESTA STIN BARCA KANEIS DEN EINAI! AFTOS DIORGANONEI TO PAIXNIDH KAI TSAVI THA THELES POLU NA TOUS EXEIS TRAVA GAMISOU TWRA GIATI EXEI POLU DROMO AKOMA TO PROTATHLIMA KAI DEN TO EXASA THA SUZITISW KAI MAZI SOU PALIO MALAKA REALAKIA! STA ARXIDIA MOU POSA C.L EXEI TO THEMA EINAI H DITHEN "ΒΑΣΙLISA" REAL APO EDW....EXEI NA PAREI C.L 12 H PARAPANW XRONIA DEN THUMAME THUMISE MOU ESU GAMW TIN REAL SOU...! POTE TA EPERNES? A NAI TOTE POU EIXES ZIDANE RAOUL R.CARLOS FIGO RONALDO PALIO OLES TOU PAIXTARADES VEVAIA ME TIN VASILISSA NA VOITHAEI TOTE TIS ISPANIAS KIOLAS LOOGIKO NA PERNETE TETOIUS PAIXTES PUTA REAL MONO AUTO!

στις 23/02/2014 15:45
prwta apo ola tous idious paixtes pairnoume twra.deuteron eimaste polu kalytreroi sas.triton sou e3ei3a kati to opoio einai h alitheia kai mou les malakies.loipon sou gamaw thn mana thn oikogeneia ton progono sou kai olo to genwlogiko sou dentro palio bastarde pou vrizeis gamw thn mana sou poutanopaido. a kai mhn 3exasw pes sthn mana sou na mou ferei th xtena mou thn afisa sto deutero syrtari dipla apo thn krevatokamera.3erei auth

στις 23/02/2014 15:46
bastarde pou vrizeis palioximpatzi neaterdal dixws na se vrisw dixws tipota.sou edei3a ti exei kanei h omada sou kai giati einai edw pou einai kai mou les malakies poutanas gie

στις 23/02/2014 15:48
KAI EGW SOU GAMAW OTI EXEIS KAI DEN EXEIS POUTANIES GIE KLAPSE EPEIDH SE TAPOSA GAMWSPITO PAIDAKI POSO KAIRO EXEIS NA PAREIS C.L GAMW TIN ZWH SOU GIA PES LIGO! POTE EPERNES C.L TA PALIA XRONIA TOTE EIXES ARXIDIA GAMW TIN REAL SOU TWRA TI KANEIS PES MOU POTE PEIRE K POSO KAIRO EXEIS NA PAREIS GAMW TIN REAL SOU OLH!

στις 23/02/2014 15:49
POUTANAS GENIMA KARKINO SE OLO TO SOI SOU KAI TIN OIKOGENEIA NA SOU NA PETHANETE KAI HM ANA SOU EIDH MOU KANEI TSIMPUKIA H VRWMIARA EINAI KALH !

στις 23/02/2014 15:52
AFOU EXEIS OMADARA GIATI DEN PERNEIS C.L BASILISSA TIS EURWPHS; TI KANEIS TOSA XRONIA; A NAI MWRE KANEIS PIPES KAI DEN PERNEIS C.L TO 3EXASA OMADARA ESU!

στις 23/02/2014 15:52
siga tous paixtes pou exei kai bartsa enan mesi exei ..

στις 23/02/2014 16:32
ENAN MESSI KALA GAURE THA THELES NA EXEIS TSAVI INIESTA ASXETE PEPE PYYOL DAVI ALVES FABREGAS NEYMAR ALEXIS SANCHEZ PANIVLAKA!

στις 23/02/2014 16:32
MARCHERANO!

στις 23/02/2014 16:35
Ρε Οζιλ καθεσαι και γραφεις ολοκληρες εκθεσεις πως οτι κανει η Ρεαλ ειναι τελειο και οτι κανει η Μπαρτσα ειναι γτπ. Και για επιλογο μας λες οτι εισαι αντικειμενικος και οποιος διαφωνει δε ξερει απο μπαλα. Τι απαντηση περιμενεις να παρεις δλδ?

στις 23/02/2014 16:42
ihateyou oxi file mou krinw thn real giati exei kanei polles malakies kai to exw pei kai mporw na to 3anapw otan afisame makelele. kai kati alla paixtrakia den ypirxe kan to site edw.loipon oso gia sena barca ever se grafw sta trixwta mou paparia kai sou gamaw thn mana ;) elpizw na to katalaves.

στις 23/02/2014 16:55
PUTA BARCA! VAMOS REAL MADRID!

RESPECT στον ΑΝΤΣΕΛΟΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ)ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ!

στις 23/02/2014 17:53
O OZIL KAI OLOI FUN CLUN REAL EINAI MIA POUTSOTRIXA TOU MESSI !!

στις 23/02/2014 19:25
xaxa petagetekai to 3ogamo tou merlin

στις 24/02/2014 11:08
autos o barcaever prepei na einai h 12 xronwn h to iq tou einai toso.to mono pou kanei einai na vrizei kai otan ton vrizeis leei giati me vrizeis.prepei na einai o poio tipwtenios edw mesa.milaei gia to prwtathlitriwn prin onomaste cl pou htan akrivws to idio pragma me to uefa prin onmastei europa league.kai lew egw twra pia h diafora sto uefa me to europa? kai kati allo epeidh den 3ereis apo istoria tou podosfairou sto prwtathlitriwn symeteixan mono prwtathlitries me apotelesma o kathe agwnas na einai dyskolos dioti den ypirxan xwria san thn viktoria pilzen pou mpike kia vghke me 20 goal pathitiko.apla alla3an onoma kai evalan poio polles omades gia na exoun thn eukairia na paroun xrimata kai gia diafimisi.h dyskolia paniulaka oxi mono den alla3e alla egine kai poio eukolo.giati allo na paizeis kathe evdomada me tis kalyteres kai allo na paizeis kai me partalia me apotelesma na 3ekourazeis podosfairistes.alla to mono pou 3ereis mounopono einai na vrizeis.karagiozi

στις 24/02/2014 19:03
SPASE RE OZIL KOLOGERE

στις 25/02/2014 14:24
se gamaw kwsta

στις 25/02/2014 14:47
με τετοια αμυνα φυσικο ειναι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.