Ριμπερί: «Κέρδισα τα πάντα, ο Ρονάλντο τίποτα…»

Ριμπερί: «Κέρδισα τα πάντα, ο Ρονάλντο τίποτα…»



Αδικημένος για το γεγονός ότι δεν ήταν εκείνος ο νικητής της «Χρυσής Μπάλας» αλλά ο Κριστιάνο Ρονάλντο, εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Φρανκ Ριμπερί. «Είναι όλα πολιτική. Η Χρυσή Μπάλα, δεν με ενδιαφέρει πια», τόνισε!

Ο άσος της Μπάγερν μιλώντας σε εφημερίδα του Μονάχου, δήλωσε αδικημένος από το αποτέλεσμα της «Χρυσής Μπάλας», καθώς δήλωσε πως εκείνος κέρδισε τα πάντα την περασμένη σεζόν, ενώ ο Ρονάλντο τίποτα, κατηγορώντας παράλληλα την FIFA, καθώς τόνισε πως όλα έχουν να κάνουν με πολιτική:

«Κέρδισα τα πάντα, με την ομάδα και ατομικά. Ο Ρονάλντο δεν κέρδισε τίποτα. Αισθάνομαι ότι έχω κερδίσει το βραβείο. Ήταν ξεκάθαρο ότι ο Ρονάλντο θα ήταν ο νικητής. Η ψηφοφορία πήρε παράταση δύο εβδομάδων. Αυτό δεν έχει ξαναγίνει στο παρελθόν… Είναι όλα πολιτική. Η «Χρυσή Μπάλα», δεν με ενδιαφέρει πια», τόνισε ο Ριμπερί ο οποίος κατέκτησε 5 από τους 6 τίτλους που διεκδίκησε με τη Μπάγερν την περασμένη σεζόν.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X
8.505.001.201.402.203.15
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.002.601.451.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 20/01/2014 16:39
Ribery ise piso apo ronaldo messi ibrahimovic gia auto skase

στις 20/01/2014 16:45
mamoyth...fonakse ligo akoma giati den se akoyei!!!!!!!!!moymero poy ise....

στις 20/01/2014 17:21
ama eixes kanei plastikh 8a thn epernes..

στις 20/01/2014 17:29
σωστος ρε

στις 20/01/2014 17:29
αξιζε την χρυση μπαλα

στις 20/01/2014 17:30
ριμπερι εσυ επερεπε να της παρεις οχι ο αλλος

στις 20/01/2014 17:36
an eprepe na tin pari o ribery tote mia xrisi tha ixe o sneider mia o iniesta k mia o xavi ala tis pire oles o messi k twta pou tin pire o cr7 ine adiko ante gia re asxeti kala sas ekane k ti pire asxeti ribery ti mpala na paris agori mou me 20 goal k giati na ise esi 3ada k oxi o roben k gt oxi o muler ta idia pragmata kanate asxete k mono pou isoun 3ada poli ine auto ine to megisto bravio gia sena den ise gia paraano.....

στις 20/01/2014 17:57
ESU KALA TA LES POIOS S AKOUEI EINAI TO 8EMA FRANK

στις 20/01/2014 18:18
CRISTIANO RONALDO! THE KING! RIBERY KARXARIA ROUFA TO TROMPONI!

στις 20/01/2014 18:46
VGIKE 3TOS KAI MILAEI ?? 2OS O MESSI HTAN !!

AN THIMAME KALA OI VATHMOI HTAN :

CRISTIANO 27,89

MESSI 25,8

RIBERI 24,5

kapou ekei giro ...

στις 20/01/2014 18:53
A re asxetoi ampaloi edo mesa, o ribery itan autos pou esprwkse tin bayern na kataktisei ta panta kai exei dikio otan leei pws pire 5 kuppela se 6 diorganwseis, enw o cr7 pire tarxidia mou, apla exei koino o ronaldo ola ta malakismena pou ton stirizoun, pragmatika thema politikis i xrusi mpala kai tou tin edwsan gia na min klaiei pali kai paraponiete sto twiter tou, a re cristiano xeiroteros kai apo ton bieber eisai!

στις 20/01/2014 19:14
antikouva autoktona zoo ampale otan tin pire o messi k den tin pire o sneider me analogi poria me auti tou ribery tote ti itan atomiko vravio ine asxete o ronaldo ekane ta panta de ftei autos pou ine mia omada monos gt gia na paria titlous xriazete k ena analogo sinolo pou i bagern to ixe se antithesi me real ine i skali pio pano apo tis ipolipes omades k gt itan o ribery 3ada k oxi o roben i o muler pou gia mena itan to idio isos k perisotero simantiki ksi telos o ribery to oti vgike 3os auto ine to megisto vravio gi auton den ine gia parapano k to katafere sta 30 mpravo tou ante gia twra asxeti........

στις 20/01/2014 19:49
h xrush bala einai atomiko kuppelo ....o messi borei k to kanei,, perna 3-4 pextes k skorarei o ibrahimovic k ronaldo einai pada oi prwtoi skorer tn omadon tous me diafora o riberi tha valei 10 goal k o muller 9 as poume

στις 20/01/2014 19:50
balloo pigene na koimithis k aurio exis sxolio vlaka

στις 20/01/2014 20:20
ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

στις 20/01/2014 20:21
riro eise arxontas ke tha sikosis mundial!!!!!!!!

στις 20/01/2014 20:54
Δεν μας χέζεις ρε Ριμπερί Ο Ρονάλντο είναι πάρα πολύ καλήτερος από εσένα ! φια αυτό σκάσε και μάθε να χάνεις (λαντε γαμώ την ομάδα σου)

στις 20/01/2014 21:05
o ronaldo katastrepse ti zawasoft me ta xartomantila apto poli klama!! i diki tou protia!!axaxxaax

στις 20/01/2014 21:39
AFOU EIXE NA PAREI XRUSI MPALA APO TO 2008 O VLAKAS KAI AUTHN TIN PIRE GIATI O MESSI HTAN 2 MHNES TRAUMATIAS...!!! ALLA EXEI 4 AS TIN PAREI KAI NA KLAPSEI APO XARA GIATI ALLH DEN THA PAREI!

στις 20/01/2014 22:54
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAAAAAAAAAAAAAAAAAXAXAXAXAXAXAXA PE8AINW!!!! TI LES RE ANYPARKTE XAXA 8A MAS TRELANEI ME AUTA POU LEI

στις 21/01/2014 00:03
ΑΛΑΝΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ? ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠ ΤΑ ΤΡΟΠΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΑΛΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΧΟ! Ο RONALDO ΕΑΝ ΑΞΙΖΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Ο RONALDO ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΕΣΣΙ,ΕΑΝ ΑΞΙΖΑΝ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΛΗΛΑ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ??? ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

στις 21/01/2014 00:04
Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΜΠΑΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ.ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.Η ΑΞΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗ ΦΕΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΑ ΓΚΟΛ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΚΤΛΠ!

στις 21/01/2014 01:24
i apantisi ine apli file mou ampale aposo xero to athlima ine omadiko pezoun 11 k den krinete apo enan pekti an tha paris titlous prepi na simbaloun oli oxi mono i 11 ala k i ali 45 pou tha pexoun akoma sinithos se 15 pektes stirizonte oles i omades gi auto o ronaldo ekane oti pernouse apo to xeri tou 1scorer sto champions leauge persi dld ftei autos pou den pire i real ton titlo trofi gia skepsi k i bayern to pire gt ekane o ribery trel pexnidia na sou thimisoo oti o roben k o muler sta megala mats fanikan perisotero k pio xrisimi o muler evale 15 goal perisotera kiolas ston teliko o roben to pire pano tou gt itan o ribery 3ada k oxi enas apo tous alous 2 perisoteri trofi gia skepsi ante mathe ligo mpalk tin pire o ronaldo pou evale 70 goal pou inee mia omada monos tou pou itan 1 scorer sto cham... k epidi ine atomiko bravio ante gia twra.........

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.