Κάμπελ: «Θέλουμε να φτάσουμε στα προημιτελικά»

Κάμπελ: «Θέλουμε να φτάσουμε στα προημιτελικά»



Η πρόκριση του Ολυμπιακού στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ φαίνεται πως άνοιξε την… όρεξη στον Τζόελ Κάμπελ, ο οποίος φιλοδοξεί να φτάσει στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο Κοσταρικανός άσος των «ερυθρόλευκων» μιλώντας στον Τύπο της πατρίδας του, δήλωσε αρκετά χαρούμενος για την πρόκριση του Ολυμπιακού, με τον ίδιο να ανεβάζει κι άλλο τον πήχη, καθώς τόνισε πως έχει στόχο να φτάσει στους «8».

Μάλιστα ο νεαρός εξτρέμ πρόσθεσε πως νιώθει δικαιωμένος με την επιλογή του να έρθει στην Ελλάδα για λογαριασμό του Ολυμπιακού ως δανεικός από την Άρσεναλ:

«Είμαι πολύ χαρούμενος για τη νίκη της ομάδας. Όλα είναι πολύ όμορφα. Σε προσωπικό επίπεδο, πιστεύω πως αυτή ήταν η καλύτερή μου εμφάνιση στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ο ρόλος μου στην ομάδα είναι να δημιουργώ ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα από τα άκρα.

Γνωρίζουμε καλά πως όλες οι ομάδες που είναι υποψήφιες αντίπαλοί μας είναι εξαιρετικές και γι’ αυτό άλλωστε τερμάτισαν πρώρες στους ομίλους τους. Πλέον κι εμείς όμως έχουμε ακόμη μεγαλύτερες φιλοδοξίες και θέλουμε να φτάσουμε στα προημιτελικά
» τόνισε ο Κάμπελ και πρόσθεσε:

«Ήξερα πως έπραξα σωστά ερχόμενος στον Ολυμπιακό. Τώρα αυτό που θέλω είναι να εξελίσσομαι συνεχώς σαν ποδοσφαιριστής».



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 11/12/2013 17:56
ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ!!

FORZA ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ -7-

στις 11/12/2013 18:08
Xaxaaxxaxa

στις 11/12/2013 18:26
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΥΠΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

στις 11/12/2013 18:40
thrule geraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

στις 11/12/2013 18:54
xaxaxax ti leei re o paxaros???

στις 11/12/2013 20:13
XAAX0AX00XA0AX0AX0X0A0AX0 TI LEEI RE! TI REAL RE SAPIE ME G ETHINIKHS OMADA 0-0 EFERES!

στις 11/12/2013 20:13
na tuxete me bayern monaxou r poustogauroi... oi poio bromiki omada tou kosmou eistai arxikseftiles

στις 11/12/2013 20:42
Ετσι gangster,ζορισου!!

στις 11/12/2013 20:51
ante gaurakia telos ta oneira tyxate me tn paithamenh tn anterlext kai prokrithikate twra einai ta wraia tha gelasoume polu tn paraskeuh tha exei polu gelio

στις 11/12/2013 21:07
θα φατε πουτσο γαυρακια

στις 11/12/2013 21:56
Εγω νικησα Anterlecht εντος και εκτος,πηρα Χ στη Λισαβονα που επρεπε να ερθει 2,Εχασα ασχημα απο την Pari εδω μεσα και πηρε καταλαθος νικη στην εδρα της...Πηγα στους 16 του CL,ME THN ΑΞΙΑ ΜΟΥ!

Πανε τωρα εσυ να περασεις στους 16 του κυπελλου...Κομπλεξικοι!

Ζορισε τους θρυλε!!!!

στις 11/12/2013 23:44
Με τον Ρομπερτο περασατε στους 16. Χωρις αυτον 4αρες θα χατε φαει απο ολους...

στις 11/12/2013 23:48
erxetai megalos poutsooooosssss poutanas gioi gauroi

στις 12/12/2013 15:58
Ο Απολλον Σμυρνης εχει καλη ομαδα

kouklizogr??

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.