Πογκμπά: «Δεν με τρομάζει η Ρεάλ, θα την κερδίσουμε»

Πογκμπά: «Δεν με τρομάζει η Ρεάλ, θα την κερδίσουμε»



Αισιόδοξος πως η Γιουβέντους μπορεί να κερδίσει τουλάχιστον μια φορά την Ρεάλ, μφανίστηκε σε δηλώσεις του ο Πολ Πογκμπά ενόψει της αναμέτρησης των δύο ομάδων στις 23 Οκτωβρίου.

Λίγες εβδομάδες πριν την αναμέτρηση της Γιουβέντους με την Ρεάλ στην Μαδρίτη για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, ο άσος της «Γηραιάς Κυρίας» τόνισε πως η ομάδα του δεν χρειάζεται να φοβηθεί τους Ισπανούς και εξέφρασε την πεποίθηση πως οι πρωταθλητές Ιταλίας θα κερδίσουν τουλάχιστον το ένα μεταξύ τους παιχνίδι:

«Δεν υπάρχει τίποτα να φοβηθούμε. Θα κερδίσουμε τουλάχιστον το ένα παιχνίδι εναντίον τους και θα προχωρήσουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ», τόνισε ο Γάλλος χαφ στη «Gazzetta dello Sport» και συνέχισε:

«Είμαστε η Γιουβέντους και μην το ξεχνάτε. Λόγω ιστορίας, πρεστίζ και ποιότητας, δεν είμαστε κατώτεροι κανενός. Και γι’ αυτό η Ρεάλ δεν με τρομάζει. Η ομάδα μου ανήκει στα μεγαλύτερα Ευρωπαϊκά κλαμπ. Μπορούμε να κερδίσουμε τον οποιοδήποτε».



Ομάδα που αφορά: ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 10/10/2013 10:56
πφφφφχααχαχαχχαχαχαχαχααχχχα

στις 10/10/2013 10:57
δεν νικησατε κοπενχαγη ουτε γαλατασαραι και θα νικησετε την ρεαλ??

στις 10/10/2013 12:24
Παμε,την εχετε!

στις 10/10/2013 14:15
krathste to 0 mexri to 5o lepto prwta kai meta skefteste ti 8a kanete xaxaxa

στις 10/10/2013 14:43
xaxxaxaaxaxax

στις 10/10/2013 16:08
GAMW THN REAALLL

στις 10/10/2013 16:10
Χαχαχααχαχαχααχα

στις 10/10/2013 18:38
kwsta egw gamw thn mana sou :)

στις 10/10/2013 19:31
tha mas klasete ta arxidiaaa pogba tha sas dialysoume

στις 10/10/2013 20:00
tin exi tn real ektos k an pari auth thn fora 3 penalty sto teleutaio lepto .....ATE RE VUFTOI MONO GIA LEFTA ISASTE OMADA TOU KOLOU ATHLETICO VAMOS

στις 10/10/2013 20:02
Ειστε πολλη οτι να ναι....! Ο ΑΛΛΟΣ ΒΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΡΕΑΛ και ο αλλος για να ανταποδωσει βριζει την μανα του και γελαει κιολας....απλα τραγικοι...!

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΑ ΛΕΕΙ..... ΑΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΕ ΤΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΖΕΙ!

Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΤΙΣ...!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ... ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΤΗΝ ΡΕΑΛ??? ΠΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΓΑΛΑΤΑ???Η ΡΕΑΛ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΛΕΒΑΝΤΕ........+ΠΗΡΕ ΑΝΥΠΑΡΤΚΟ ΠΕΝΑΛΤΙ..........!

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΡΕΑΛ Χ... ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΙΟΥΒΕ 1

στις 10/10/2013 20:22
Prwth fora pou akouw kanoniko sxolio edw mesa..

στις 10/10/2013 22:57
οκ jesus

στις 11/10/2013 09:13
Jesus_my_life σωστότατος σε όλα όσα λες φίλε μου

στις 11/10/2013 10:02
jesus symfwnw mazi sou file h jiouve mporie na parei apotelesma sigoura apla mhn eimaste toso sigouroi giati h real an thelei mporei na diasyrei opoion dipote antipalo to oti akoma den exoume podsfairisth h ton exoume alla einai traumatias pou na iremisei to kentro vlepe alonso.auto den simainei kati ok an xasei h real exase an faei 3-4 h jiouve omws ti tha poume meta?? skatoomada h jiouve?epishs paizeis cl opou h real exei ri3ei 10 se 2 mats kai auto leei polla gia na min milaei o bogba etsi giati an diasirthoun meta ti tha poun?

στις 12/10/2013 00:08
χ στο μπερναμπεου

2ο στο τορινο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.