«Στη λίστα της Μπαρτσελόνα ο Σαμαράς»

«Στη λίστα της Μπαρτσελόνα ο Σαμαράς»

Αφορά τον αγώνα ΟΣΑΣΟΥΝΑ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Σε αναζήτηση επιθετικού βρίσκεται η Μπαρτσελόνα η οποία σύμφωνα με καταλανική εφημερίδα εξετάζει και την περίπτωση του Γιώργου Σαμαρά!

Όπως αναφέρει στο σημερινό της φύλο η «Mundo Deportivo», ο Τάτα Μαρτίνο θέλει να έχει η ομάδα του ένα εναλλακτικό σχέδιο στον τρόπο που επιτίθεται και όχι να στηρίζετε αποκλειστικά στους Μέσι και Νεϊμάρ.

Γι’ αυτό και ο Αργεντινός τεχνικός αναζητεί έναν υψηλοσωμο επιθετικό που να μπορεί να παίζει ως κλασσικό «εννιάρι» (στο δημοσίευμα αναφέρουν πως αναζητεί έναν νέο Χένρικ Λάρσον), ώστε να παίρνει χρόνο σε παιχνίδια ειδικών συνθηκών και να ξεκουράζει παράλληλα τα μεγάλα αστέρια της ομάδας.

Ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές που αναφέρει το δημοσίευμα ως υποψήφιους για να καλύψουν τη θέση βρίσκεται και ο Γιώργος Σαμαράς.

Οι υπόλοιποι υποψήφιοι των «μπλαουγκράνα» σύμφωνα με την καταλανική εφημερίδα είναι ο Μίροσλαβ Κλόζε της Λάτσιο, ο Νέλσον Βαλντέζ της Αλ Τζαζίρα, ο Σάντα Κρουζ της Μάλαγα, ο Νταβίντ Τρεζεγκέ της Νιούελς και ο Όσκαρ Καρτόσο της Μπενφίκα.

Μάλιστα στην ιστοσελίδα της εφημερίδας υπάρχει και δημοσκόπηση, με τον Σαμαρά να βρίσκεται δεύτερος στις προτιμήσεις των αναγνωστών της με 31% αντί 35% του πρωτοπόρου Κλόζε.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΣΑΣΟΥΝΑ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X
9.005.751.181.352.303.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.003.001.451.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 09/10/2013 13:42
Για έναν σύλλογο που διεκδικεί όλα τα τρόπαια αυτοί οι παίκτες δεν κάνουν ούτε για πάγκο, άλλοι λόγω ηλικίας(Κλόζε, Τρεζεγκέ) και άλλοι γιατί δεν μπορούν να αντέξουν το βάρος της φανέλας Βαλντές, Κρουζ και Σαμαράς.

Η καλύτερη επιλογή είναι ο Καρντόσο.

στις 09/10/2013 14:06
ok

στις 09/10/2013 14:15
ti malakies grafoun ta site kai oi efhmerides gia na poulhsoun!!!!

στις 09/10/2013 14:27
1on Ο ΤΡΕΖΕΓΚΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΜΠΑΛΑΡΑΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΡΙΒΕΡ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΡΑΖΕΙ ΟΛΗ Η LA BOCA ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΡΙΒΕΡ ;)

2ον Ο ΣΑΜΑΡΑ ΟΚ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΛΤΙΚ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΤΩΡΑ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ Ε;

3ον ΤΟ ΣΤΥΛ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΤΙΚ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΙΟΛΑΣ.ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΑΝ,Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΟΛΟ ΠΑΓΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

ΚΑΙ 4ον ΟΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ Ο,ΤΙ ΜΑ Ο,ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΣΤΗΝ ΦΟΛΛΑ.ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΑ!

:)

στις 09/10/2013 14:44
ton mitroglou na parei...

στις 09/10/2013 15:10
Hahhahahah klaiw!

στις 09/10/2013 15:46
OXI SAMARAAAA RE KSEKOLATE DLD !!! XAXAXA SAMARA LENE !! EIMAI FOUL BARCA ALLA OXI TETOIA KSEKOLATE DLD !!

στις 09/10/2013 16:38
γιατι ρε μαγκεσ λιγοσ ειναι ο σαμαρασ αν τον στηριζουν και τροφοδοτουν οι παιχτουρεσ τισ μπαρτσα,θα ξεσκιστη να βαζη γκολ

στις 09/10/2013 16:45
3ereis to allo me ton toto ?? xa0ax0ax0ax0ax0ax0ax ti 8a diavasw akoma

στις 09/10/2013 17:25
an o samaras epeze se omada tetiou epipedou 8a ekane papades...

στις 09/10/2013 17:26
poion mitroglou???

στις 09/10/2013 22:27
ναι θα ψωνίσει απο σβέρκο

στις 09/10/2013 23:41
PROTINO TON ARKOUDA THS AEK ATHINON POU EPAIZE KAPOTE A ETHNIKI.....AXAXAAAAA AAAXXAAAAA

στις 09/10/2013 23:49
Και γω νομιζα μονο οι ελληνικες εφημεριδες γραφουν οτι μαλακια να ναι...

Τελικα ειναι παγκοσμιο φαινομενο η παπαρολογια.

στις 10/10/2013 01:20
τον αραβιδη να παρουν ειναι καλυτερος

στις 10/10/2013 16:06
ΡΕ ΜΛΚ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΟΥΝΙ Ο ΤΡΕΖΕΓΚΕ?2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ++ ΕΠΕΖΕ ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΡΙΒΕΡ.ΣΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΟΙ.ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΕΝΑΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΕΖΕΓΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ 100 ΤΑ 100 ΣΤΗΝ ΡΙΒΕΡ.ΟΛΟ ΤΟ ΜΠΟΥΕΝΟΣ ΑΙΡΕΣ ΣΤΗΝ ΡΙΒΕΡ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ ΤΡΕΖΕΓΚΕ.ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΝΙΟΥΕΛΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΕΙ 2 ΓΚΟΛ ΟΣΑ ΚΑΙ Ο ΡΙΚΕΛΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΛΙΚΙΑ.ΣΕ 10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 2 ΓΚΟΛ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙΣ.ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΤΟ ΠΑΡΤΑΛΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙ;!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.