Κάτσε: «Ζητάω συγνώμη, δεν ήξερα τι ήταν το UCK»

Κάτσε: «Ζητάω συγνώμη, δεν ήξερα τι ήταν το UCK»



Στην κάμερα της Nova μίλησε μετά από την απολογία του στη διοίκηση του ΠΑΟΚ ο Εργκους Κάτσε, ο οποίος ζήτησε συγνώμη, τονίζοντας πως δεν γνώριζε τι ήταν το UCK και συνέχισε λέγοντας πως πλέον όλα -όσον αφορά το μέλλον του- εξαρτώνται από τον Ιβαν Σαββίδη.

Ο νεαρός άσος του ΠΑΟΚ ο οποίος απολογήθηκε σήμερα στην διοίκηση της ομάδας για τη φωτογραφία που είχε ανεβάσει στο facebook με τη μπλούζα του UCK, δήλωσε πως μπορεί να μην βρίσκεται πλέον στην ομάδα για αυτή του την ενέργεια.

Ο ίδιος ζήτησε συγνώμη δικαιολογώντας τον εαυτό του πως δεν ήξερε τι έκανε, πρόσθεσε πως σέβεται την Ελλάδα και δήλωσε πως φόρεσε τη μπλούζα γιατί είχε πάνω τη σημαία της Αλβανίας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Εργκους Κάτσε στη Nova


«Εχω δώσει το δικαίωμα να μιλούν άσχημα για τον ΠΑΟΚ και τον κόσμο του. Ο ΠΑΟΚ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Με όλο αυτό έχει αλλάξει η ζωή μου και της οικογένειάς μου και δεν θέλω εξαιτίας μου να μιλούν άσχημα για την ομάδα».

Για τον κίνδυνο να χαλάσει την καριέρα του:

«Εχω καταλάβει ότι μπορεί να μην είμαι, πιά, στην ομάδα. Εξαρτάται από τον κ. Σαββίδη, τη διοίκηση και τον κόσμο. Πιστεύω ο ΠΑΟΚ να πάρει την καλύτερη απόφαση για εμένα».

Για την απολογία του:

«Στην απολογία είπα ότι δεν γνώριζα τι ήταν το UCK. τη φανέλα τη φόρεσα γιατί είδα τη σημαία της Αλβανίας και δεν μου πέρασε από μυαλό ότι θα προκαλέσει θέμα στην Ελλάδα. Αν ήξερα δεν υπήρχε περίπτωση να τη φορέσω. Εδώ ζώ, έχω μεγαλώσει, εδώ πήγα σχολείο και εδώ είναι η δεύτερη πατρίδα μου».

Για το αν ξέρει την ιστορία του UCK:

«Δεν την ξέρω, γιατί ήρθα εδώ δυο χρόνων και έχω μεγαλώσει στην Ελλάδα. Επίσης, όταν πάω στην Εθνική Αλβανίας, οι συμπαίκτες μου με κοροϊδεύουν, γιατί δεν μιλάω καλά τη γλώσσα. Τώρα καλά καλά μαθαίνω τον εθνικό ύμνο της Αλβανίας»

Για το πώς ανέβηκε η φωτογραφία στο διαδίκτυο:

«Τη φωτογραφία δεν την ανέβασα εγώ. Την είχε το παιδί που με έβγαλε φωτογραφία στο προφίλ του κάποιος την πήρε απ’ αυτόν και την κοινοποίησε όταν εγώ ήμουν εθνική, με διάφορα σχόλια, τα οποία για να τα γράψω θα πρέπει να είμαι χαζός»

Για το μήνυμά που θέλει να στείλει:

«Θέλω να ζητήσω συγνώμη στην ομάδα μου, που την έβαλα σε πολλούς μπελάδες και επίσης στους Ελληνες. Σέβομαι την Ελλάδα, έχω μεγαλώσει εδώ, οι περισσότεροι φίλοι μου είναι Ελληνες. Δεν θα ήθελα οι Ελληνες να σκέφτονται αρνητικά για εμένα και να λένε διάφορα»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ
1Χ2OverUnderX2
1.284.607.751.851.602.89
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.652.606.502.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.753.5020.00

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 17/09/2013 00:51
katidis no2

στις 17/09/2013 00:56
OUUUUUUUUUUUU PSOFA KATSE

στις 17/09/2013 01:20
allos katidhs

στις 17/09/2013 03:02
Αλλο να χαιρετας ναζιστικα σε καταμεστο γηπεδο και αλλο να γινεται χαμος με μια φωτο του Fb. Μεμπτο μεν αλλα καμια σχεση με τον περιστατικο του Κατιδη δε.

στις 17/09/2013 06:28
na palio alvane parta malaka pou den hkseres alla esu eisai o kalos kai o katidis o kakos bastarde alvane ...to palio sistima vazei tous alvanous panw apo tous ellhnes esena se prostatevei vromiari vastarde karkino

στις 17/09/2013 07:23
Απο την μια δεν ξέρεις την γλώσσα και τον εθνικό σου ύμνο και απο την άλλη μας δείχνεις με περηφάνια τάχα την σημαία που δεν γνωρίζεις οτι είναι το σήμα του uck.Ρε μπαστάρδι για μαλάκες μας περνάς;Άντε γαμήσου και πάρε δρόμο που γεμίσαμε με μούλους.

στις 17/09/2013 07:33
Poutsa!

στις 17/09/2013 12:59
gamjsou KOLOALBANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

στις 17/09/2013 13:39
skatoalvani tou kerata na se paroun 4 dn ikseres kiolas..... pane sto mpourdelo sto spiti sou stin koloxora sou na deis pos pidane tin mana sou 15 mazi...pou na sou kopei apo tin riza

στις 17/09/2013 14:11
DEN HKSERA TI SHMENEI TO UCK LEEI O KOLOALBANOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!EINAI SAN NA RWTAS ELLHNA POIA EINAI H PRWTEUOUSA THS ELLADAS !!!!! POSO MALAKAS O KATSE ARAGEEE!!!!!!!!LIKE LIKE LIKE APO KATW !!

στις 17/09/2013 14:28
Τι λες ρε κωλοαλβανε;άντε τραβα πίσω στην χώρα σου μπασταρδιι

στις 17/09/2013 15:04
Να πιστεψουμε οτι αυτος δεν ηξερε? ολοι οι αλβανοι οταν επαιζε η ελλαδα εκει ειχαν σημαιες τον uck πλακα μας κανουν.

στις 17/09/2013 16:20
Άντε γαμήσου...Όχι έλεος!

στις 17/09/2013 16:41
Την Αλβανία δεν την ξέρει αλλά ήταν όλο καμάρι στην φωτό που φόρεσε την ουτσεκάδικη μπλούζα με τη σημαία της Αλβανίας! Για πόσο μαλάκες μας περνάς ρε μπάσταρδο; Άμεση απέλασε τώρα μαζί μ' όλο του το σόι! Γαμημένοι αλβανοί!

στις 18/09/2013 21:28
Ta pio antiathlitika...,ta pio ftharmena kanalia,kai ratsistika... pou den sevondai ton pelati...,afton pou ton plironei apo afta tis Ellinikis nova, den iparxoun se kamia ali xora...Den einai dinaton na mi deixnei tin protathlitria evropis...oute kan se magnitoskopisi....to podosfero einai theama eina pagozmia giorti...den einai troika oute bouli...Kata vathoos einai mia etairia apo mia maza asxetous...tous opoious tous plironoume na mi mas deixnoun afto pou plironoume...,KAI NA TO KATALAVOUN OLOI OTI I XIROTERI TROIKA DEN EINAI AFTI TIS MERKEL POU TO AIMA MAS PINOUN ...ALA I DIKIMAS TROIKA....TON ELLINON!!!

στις 18/09/2013 21:42
oso gia ton malaka ton Kace kala na pathi kai kalos t'akoui afta pou grafete....Tora ti albanos n'ase..,ti ellinas n'ase...asta na pane...400-500 xronia pou mas gamousan oi tourki ante na kseris poios eina pio bastardos apo ton alon...

στις 19/09/2013 01:47
Tους εχουμε εδω, τους ταιζουμε, τους ποτιζουμε και παλι μας θεωρουν δευτερη πατριδα. Εδω μεγαλωσε, εδω πηγε σχολειο, εδω εμαθε Ελληνικα και παλι με την αλαβανικη σημαια στο στηθος νιωθει υπερηφανος. Τι αλλο θελετε να ακουσετε για να καταλαβετε οτι Ελληνας γεννιεσαι. ΔΕΝ γινεσαι ποτε.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.