Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση για Ολυμπιακό Βόλου, Ηρακλή Ψαχνών και Απόλλωνα Καλαμαριάς

Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση για Ολυμπιακό Βόλου, Ηρακλή Ψαχνών και Απόλλωνα Καλαμαριάς



Την πρόκριση στον 2ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος επικράτησε με 2-0 την Παναχαϊκή. Στην επόμενη φάση Ηρακλής Ψαχνών και Απόλλωνας Καλαμαριάς.

Με γκολ των Γκούρμα (8’) και Κατσίκη (87’) και με κορυφαίο τον Μπρέσκα, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 2-0 της Παναχαϊκής και πέρασε στον δεύτερο γύρο εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Άρη.

Από την άλλη, στον δεύτερο γύρο προκρίθηκε και ο Ηρακλής Ψαχνών ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Παναιγιάλειου στην παράταση.

Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση για Ολυμπιακό Βόλου, Ηρακλή Ψαχνών και Απόλλωνα ΚαλαμαριάςΟ κανονικός αγώνας τελείωσε 1-1 χάρη στα γκολ των Τσιμόντζι και Γκούμα, με τον Μπακομήτρο να «λυτρώνει» την ομάδα στου στο 117’ για το τελικό 2-1, αποτέλεσμα που έστειλε στον Ηρακλή Ψαχνών να περάσει στον 2ο γύρο, εκεί όπου θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τη Βέροια.

Τέλος, πρόκριση χωρίς αγώνα για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, καθώς η Ζάκυνθος δεν ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη για την αναμέτρηση και αποκλείστηκε.

Στον επόμενο γύρο ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο σε διπλούς αγώνες.

Τα αποτελέσματα της 1ης φάσης:


Σάββατο

6. Ηρακλής Ψαχνών-Παναιγιάλειος 2-1 παρ. (1-1 κ.α)

12. Απόλλων Καλαμαριάς-Ζάκυνθος 3-0 (α.α.)

2. Ολυμπιακός Βόλου-Παναχαϊκή 2-0

Κυριακή

1. Φωκικός-Αχαρναϊκός (16.00)

4. Βύζας Μεγάρων-Χανιά (16.00)

7. Αστέρας Μαγούλας-Επισκοπή (16.00)

9. Τύρναβος-Ηρακλής (16.00)

10. Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αιγινιακός (16.00)

11. Εθνικός Γαζώρου-Νίκη Βόλου (16.00)

13. Αναγέννηση Καρδίτσας-Καβάλα (16.00)

14. Πιερικός-Βατανιακός (16.00)

3. Γλυφάδα-Καλλιθέα (18.30)

Τετάρτη

5. Πανηλειακός-Φωστήρας (16.00)

8. Κέρκυρα-Δόξα Δράμας (16.00)


Τα ζευγάρια στη 2η φάση

15. ΠΑΟΚ - (Αναγέννηση Καρδίτσας - Καβάλα)

16. Παναθηναϊκός - Εργοτέλης

17. Ολυμπιακός - (Φωκικός - Αχαρναϊκός)

18. Αστέρας Τρίπολης - (Βύζας Μεγάρων - Χανιά)

19. (Εθνικός Γαζώρου - Νίκη Βόλου) - Πανθρακικός

20. (Γλυφάδα - Καλλιθέα) - ΟΦΗ

21. (Τίρναβος - Ηρακλής) - Ξάνθη

22. Ολυμπιακός Βόλου- Άρης

23. (Αστέρας Μαγούλας - Επισκοπή) - Λεβαδειακός

24. Ηρακλής Ψαχνών- Βέροια

25. (Πανηλειακός - Φωστήρας) - Ατρόμητος

26. Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

27. ΠΑΣ Γιάννινα - (Αναγέννηση Γιαννιτσών - Αιγινιακός)

28. Πανιώνιος -Απόλλων Καλαμαριάς

29. (Κέρκυρα - Δόξα Δράμας) - Παναιτωλικός

30. (Πιερικός - Βατανιακός) - ΑΕΛ Καλλονής



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

Σχολιασμός

3 σχόλια:

στις 15/09/2013 12:25
Ετσι....

στις 16/09/2013 05:46
geia soy kalamaria!!!!!!!!

στις 16/09/2013 05:47
lemee

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.
Σχόλιο:
 

  • Μη διαφημίζετε άλλα site
  • Μη βρίζετε υπερβολικά
  • Μη γράφετε ασταμάτητα το ίδιο μήνυμα
  • Παίξε Online Στοίχημα

    Δοκίμασε μία από τις παρακάτω δοκιμασμένες και νόμιμες Ελληνικές στοιχηματικές εταιρίες: