Ονειρικό αντίο για Ποντόλσκι (video)

23/3/2017 00:21
Στο τελευταίο του παιχνίδι με την Εθνική Γερμανίας, ο Λούκας Ποντόλσκι πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ και χάρισε στα «πάντσερ» τη φιλική νίκη με 1-0 επί της Αγγλίας.

Σε ένα παιχνίδι προς τιμήν του στο Signal-Iduna Park, ο Λούκας Ποντόλσκι αποχαιρέτησε με τον ιδανικότερο τρόπο την Εθνική Γερμανίας, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ στη φιλική νίκη με 1-0 επί της Αγγλίας.

Με τρομερό σουτ ο 31χρονος άσος διαμόρφωσε το τελικό 1-0 στο 69ο λεπτό και αποχαιρετάει την ομάδα όντας ο 3ος σκόρερ στην ιστορία της «νασιοναλμανσάφτ» με 49 γκολ σε 130 συμμετοχές. Οι Άγγλοι είχαν ευκαιρίες και δοκάρι για να σκοράρουν, ωστόσο η Γερμανία κράτησε το μηδέν και έκανε ρεκόρ κρατώντας απαραβίαστη την εστία της για 648 λεπτά.