Κακή εμφάνιση και ήττα για Παναθηναικό απέναντι στην Ανόρθωση

8/7/2013 23:44
Την ήττα με 2-0 από την Ανόρθωση γνώρισε ο Παναθηναϊκός στο πρώτο του ανταγωνιστικό φιλικό επί ολλανδικού εδάφους. Κορυφαίος ο Καρνέζης, ντεμπούτο ο Μέντες.

Κακή ήταν η εμφάνιση του Παναθηναϊκού στο δεύτερο κατά σειρά φιλικό προετοιμασίας στην Ολλανδία, με τους «πράσινους» που παρατάχθηκαν με αρκετούς πιτσιρικάδες, να ήταν καλοί μόνο στο πρώτο 20λεπτο απέναντι στην Ανόρθωση, η οποία στη συνέχεια είχε την υπεροχή και πήρε τη νίκη με γκολ των Άντιτς (49’) και θεοδώρου (75’).

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου έδειξαν όρεξη μόνο στα πρώτα 20 λεπτά όπου και απείλησαν δύο φορές την αντίπαλη εστία, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με τον Ορέστη Καρνέζη να πραγματοποιεί εκπληκτικές επεμβάσεις κρατώντας το «μηδέν» στο πρώτο μέρος.

Από την άλλη, ντεμπούτο με το τριφύλλι πραγματοποίησε ο Μέντες ντα Σίλβα που αγωνίστηκε το τελευταίο 25λεπτο στο κέντρο της άμυνας.