Κύπελλο Ισπανίας: Στα ημιτελικά με πεντάρα η Μπαρτσελόνα

Κύπελλο Ισπανίας: Στα ημιτελικά με πεντάρα η Μπαρτσελόνα



Η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 5-2 την Σοσιεδάδ στο «Καμπ Νου» και με συνολικό σκορ 6-2 πέρασε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Με τέσσερα γκολ στο δεύτερο μέρος, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με το εμφατικό 5-2 την Σοσιεδάδ στο «Καμπ Νου» και συμπλήρωσε το «πάζλ» των ημιτελικών του Κυπέλλου Ισπανίας.

Το 1-0 του «Ανοέτα» έδινε ξεκάθαρο προβάδισμα στην Μπαρτσελόνα, η οποία προηγήθηκε στο 17’ με εύστοχο πλασέ του Ντένις Σουάρεθ ύστερα από εξαιρετική συνεργασία των παικτών του Ενρίκε. Στο 54’ ο Σίλεσεν σταμάτησε τον Ζοζέ από το 1-1 και στην αντεπίθεση ο Μαρτίνεθ ανέτρεψε τον Νεϊμάρ στην περιοχή, δίνοντας την ευκαιρία στον Μέσι να «γράψει» το 2-0 από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Η Σοσιεδάδ δεν τα παράτησε και στο 62’ μείωσε σε 2-1 με τον Χουάνμι. Ωστόσο στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Σουάρες εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μέσι και με εξαιρετικό πλασέ ξαναέδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους Καταλανούς. Στο 73’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 με κεφαλιά του Γουίλιαν Ζοσέ, όμως στο 80’ ο Τουράν «έγραψε» το 4-2 με εύστοχη προβολή, βάζοντας τέλος σε κάθε ελπίδα της Σοσιεδάδ.

Δύο λεπτά μετά, ο Μέσι έβγαλε τρομερή πάσα στον Ντένις Σουάρεθ και ο Ισπανός έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 5-2. Έτσι, η Μπαρτσελόνα θα δώσει το «παρών» για έβδομη φορά στη σειρά στα ημιτελικά, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ της (1924-1930).



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 27/01/2017 00:28
genius σε προλαβα :P

στις 27/01/2017 00:49
Άντε ΟΜΑΔΆΡΑ τωρα απομένει να δούμε εάν θα τυχουμε με Ρεάλ στα ημιτελικά..όπα μαλακία ,αποκλείστηκαν!

"MSN"on fire..

ΥΠΟΚΛΊΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΊΟ ΣΟΥ ΜΕΓΆΛΕ ΜΕΣΙ(Α)απλά απίστευτος, τρομερός!Νιώθω ευλογία που σε παρακολουθώ ,μια χάρη μόνο..ΜΗΝ ΓΕΡΆΣΕΙΣ ΠΟΤΈ!

VAMOS CAMPEONES-VISCA ÉL BARÇA

[+]  lucadirisio στις 27/01/2017 02:09

στις 27/01/2017 02:17
Φορέστε τις ζαρτιερες σας, ο ΜΠΑΜΠΆΣ ΜΕΣΙ έχει ορέξεις για τρελά όργια!

στις 27/01/2017 02:27
mpravo pou kerdisate thn 12 ispanias kai dhlwnw gia prwth fora uper opoias omadas paiksete antipaloi kai ksereis giati?GIATI OPOIOS SAS GAMAEI EINAI REAL ADERFE

στις 27/01/2017 03:27
Genius bazw stoixhma pws otan ton paizeis skeftesai ton Messi

στις 27/01/2017 04:46
file ilia den 3es tipota apo mpala paidaki eisai proton h sosiedad einai se FORMA kai einai 4h palio asxete! poio panw kai apo tin atlentiko madriths kai h thelta einai 8h thesi kai esu efages POUTSA ston MPERNAMPEU 1-2 kai 2-2 stin thelta O KLAPSIARHS SOU afantos ANTE ROUFA TO TROMPONI SOU APO TO KUPELLO KAI KLAPSE PAIDAKI GAMW TIN REAL SOU!

στις 27/01/2017 10:26
φοβερο παιχνιδι απο τον Μεσι..προβλημα για την Μπαρτσελονα που ο Νευμερα δεν μπορει να σκοραρει.. Καθαρη τεραστια νικη με 5ρα..η Σοσιεδαδ το παλεψε οσο μπορουσε αλλα φανεικε πως μπροστα δεν εχει στραικερ... σαν ουδετερως πλεον παρακολουθω το κυπελλο..η Ατλετικο βαση των οσων εχουμε δει φετο δεν μπορει να αντισταθει στην Μπαρτσελονα αι περιμενω ενα σκορ 2-0 η 3-0 στο μεταξυ τους παιχνιδι, στον τελικο η στα ημιτελικα..

στις 27/01/2017 12:00
πωπω τι ειδαμε παλι..μετα το 3-1 παντως η ομαδαρα εκοψε ταχυτητα..αν δεν εκανε η σοσιεδαδ το 3-2 ..δεν θα πηγαινε 5αρα..θα παιζαν πασουλες

στις 27/01/2017 12:33
Ταξιδιώτη πες μας κάτι που δεν ξέρουμε

στις 27/01/2017 16:30
μπραβο,μπραβο παιξτε ακομα οσο εχετε μεσι γιατι ετσι και φυγει ο κοντος να δω τι θα κανετε...και τωρα εχει αλαβες?Μπορειτε η' οχι?Αν θελετε να ριξετε μια ματια στο βιντεο και στο αγωνα αλαβες-ρεαλ=1-4 να δειτε πως την κερδιζουν!

στις 27/01/2017 18:47
nickxa δες πρωτα το ρεαλ-ΘΕΛΤΑ και μετα γαυγισε οσο θες!

στις 28/01/2017 01:49
nickxa Πες μας για το 11-0 π.Χ απο καναπε σου παντα.. χαχαχαχαχαχα

στις 28/01/2017 02:20
γατακι...ρεαλ ρεεε μια ομαδα,μια ιστορια

στις 28/01/2017 02:30
ουεφαλονακια ομαδα της 10ετιας

στις 28/01/2017 18:56
Η "ιστορια" σου αποκλειστηκε ειδη απο τον πρωτο της στοχο και μπαμπας της ειναι ο Ασπας! ΘΕΛΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΙ.

Σας πιαστηκε ειδη ο κωλος στον καναπε,κριμα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 28/01/2017 19:03
3 χρονια χωρις Κυπελλο

5 χρονια χωρις πρωταθλημα, τι πικρα και αυτη!ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.