Φερνάντο Σάντος ο κορυφαίος του 2016

Φερνάντο Σάντος ο κορυφαίος του 2016



Όπως ανακοίνωσε την Τρίτη (27/12) το Ινστιτούτο Παγκόσμιας Ιστορίας και Στατιστικής του Ποδοσφαίρου (IFFHS), ο Φερνάντο Σάντος είναι ο κορυφαίος τεχνικός στον κόσμο σε επίπεδο εθνικών ομάδων για το 2016!

Τεράστια διάκριση για τον Φερνάντο Σάντος! Λίγους μήνες μετά την κατάκτηση του Euro με την Εθνική Πορτογαλίας, ο πρώην ομοσπονδιακός τεχνικός της Ελλάδας αναδείχθηκε κορυφαίος τεχνικός στον κόσμο σε επίπεδο εθνικών ομάδων για το 2016.

Αυτό προέκυψε από το Ινστιτούτο Παγκόσμιας Ιστορίας και Στατιστικής του Ποδοσφαίρου (IFFHS), το οποίο ανακοίνωσε ότι ο Πορτογάλος τεχνικός συγκέντρωσε 199 βαθμούς, αφήνοντας πίσω του στην 2η θέση τον Λαρς Λάγκερμπακ, ομοσπονδιακό τεχνικό της Ισλανδίας, με 128 βαθμούς. Την πρώτη τριάδα συμπληρώνει ο προπονητής της Εθνικής Γερμανίας, Γιοακίμ Λεβ, ενώ στην 4η θέση με ένα βαθμό λιγότερο ακολουθεί ο Ουαλός πρώην τεχνικός της ΑΕΛ, Κρις Κόουλμαν.

Πλέον, μένει να φανεί εάν ο Φερνάντο Σάντος θα αναδείχθηκε κορυφαίος προπονητής του 2016 από την FIFA, όντας στους φιναλίστ για το σχετικό βραβείο της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας που απονέμεται στις 9 Ιανουαρίου.



Ομάδες που αφορά: ΣΑΝΤΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 27/12/2016 22:11
Pare ta arxidia mou klanieri

[+]  AVENIDA-BRASIL στις 27/12/2016 22:23

[+]  stasoumugdala στις 28/12/2016 01:07

στις 28/12/2016 10:51
Ποσο βουρλα μερικοι-μερικοι??Βλεπω και'δω για τον Π.Α.Ο.Κ λες εεε???Ισως το μοναδικο λαθος του Ιβαν που δεν εφερε τον μεγαλο Φερναντο Σαντος το καλοκαιρι του'14 στην ομαδα μας και εφερε τον Αγγελο....Α ρε Σαντος δε παιρνουσε τιποτα απο τον Ναο και σε αρκετα ματς ισχυε ο Νομος της Τουμπας....Ελπιζω καποια μερα να επιστρεψεις ειτε ως προπονητης(αν και δυσκολο)ειτε ως κατι αλλο στην ομαδα μας..

[+]  manolis.S3 στις 28/12/2016 15:08

[+]  t4sos στις 28/12/2016 19:00

στις 28/12/2016 19:09
Xronia polla se olous!!! Oso gia ton Santos mou einai polu shmpathis san proponhths otan htan sthn ethnikh mas eixe omada kai ston paok htan polu kalos... Oson afora thn.brabeush tou bravo tou alla gia pio logo tou to dosane... Mia Portogalia (polu LOSER san omada) pou phre ena Euro me isopalies mexri kai h Ellada ton 2004 mporei na paizame kleftopolemo ( me olous ektos twn Portogalwn pou tous phdiksame dis) alla pername nikes... Phre t9n brabeio gia ta perissotera X!!!

στις 28/12/2016 19:20
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ.

στις 28/12/2016 20:26
τασο δεν με πειραζει ο σαντος! ισα ισα τον συμπαθω αλλα ειναι πολυ τυχερος ο ανθρωπος

στις 29/12/2016 17:13
Με σκορ κατω των 2 τερματων στο Γιουρο αν εξαιρεσεις ενα που να ηρθε οβερ ,την κωλοφαρδια την ειχε στο τσεπακι...

στις 29/12/2016 17:14
Ειπε ο Τασος που εχει ξεσκηθει να πηγαινει στα γηπεδα και κυριως της Μαδριτης ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.