Ποινή φυλάκισης σε Αλαφούζο

Ποινή φυλάκισης σε Αλαφούζο



Το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Πειραιά απέδωσε ποινές φυλάκισης στον πρόεδρο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννη Αλαφούζο και στον δημοσιογράφο Κυριάκο Θωμαϊδη για παραβίαση προσωπικών δεδομένων μετά από μηνύσεις του ιδιοκτήτη του Ολυμπιακού, Βαγγέλη Μαρινάκη!

Ο ιδιοκτήτης του ΣΚΑΪ, Γιάννης Αλαφούζος και ο δημοσιογράφος της εκπομπής «Δίκη στον ΣΚΑΪ», Κυριάκος Θωμαΐδης καταδικάστηκαν σε ποινή φυλάκισης από το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Πειραιά.

Η ποινή έχει διάρκεια ενός έτους και τεσσάρων μηνών, ενώ στους δύο άνδρες επιβλήθηκε και χρηματική τιμωρία, για την πράξη της προσβολής ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων και την πράξη της παραβίασης δικαστικής απόφασης, που αφορά στην εκπομπή «Δίκη στον ΣΚΑΪ».

Στο μεταξύ, με άλλη απόφαση του Δικαστηρίου, οι προαναφερθέντες καταδικάστηκαν και σε ποινή φυλάκισης ενός έτους, πάλι για παράβαση του νόμου περί προστασίας προσωπικών δεδομένων για άλλη εκπομπή της «Δίκης στον ΣΚΑΙ». Και στις δύο υποθέσεις, μηνυτής ήταν ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης. Οι ποινές είναι εφέσιμες και εξαγοράσιμες.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.153.101.752.451.351.771.231.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.801.772.352.151.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.251.704.8030.00

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 20/12/2016 20:49
χαχαχααχαχαχαχααχαχα σας τα ελεγα εγω...δεν με ακουγατε...Η πρωτη του φορα ηταν ή μηπως θα ειναι η τελευταια...Εχουμε το μεσο και διαδιδουμε λασπη και οχετο...Ελα ομως που η γαμημενη η δικαιοσυνη ειναι τυφλη και δικαιη σε αυτες τις περιπτωσεις...Και απο τους λιγους θεσμικους παραγοντες στην Ελλαδα που παραμενει ανεξαρτητη (ακομα τουλαχιστον μεχρι σημερα) και παραγει εργο ξεχωρα απο πολιτικοοικονομικα κινητρα και μοχλευσεις...Περαστικα σου γατακι..Νομιζε οτι η Ελλαδα και το ποδοσφαιρο ειναι τσιφλικι του το πουτανακι...

στις 20/12/2016 20:58
Σειρα εχει τωρα ο αρχιμασονος αρχινονος Τιγρης...Δυσκολο εγχειρημα εδω δεδομενου οτι ο μασονος εχει και δικαστικες ακρες...Αν με τον Τιγρη δεν αποδοθει δικαιοσυνη δια μεσου της ορθολογικης οδου ,θα δρασουν μετα οι αγνοι οπαδοι του ΟΣΦΠ..Πουσταραδες προεδροι οσο δεν θα επενδυετε στις ομαδες σας (βλεπε αλακλουζο ,Σαββιδιαν,Τιγρης) και παραμυθιαζετε τον κοσμακη στις πλατες των ιστορικων ομαδων ,που εχετε στα χερια σας ,και δηθεν σε μια υποτιθεμενη εξυγιανση του ποδοσφαιρου,μεχρι να βαλετε χρημα στο ΕΛληνικο ποδοσφαιρο και στις ομαδες σας που τις καταντησατε πανιωνιους και εθνικους,θα σας γαμαμε εμεις οι οπαδοι του ΘΡΥΛΟΥ...Εμεις θελουμε περισσοτερο δυνατες τις ομαδες σας απο εσας...Για να παιρνουμε τα πρωταθληματα με ανταγωνισμο και να γουσταρουμε περισσοτερο οχι οπως τωρα που ειναι περιπατος και γνωριζουμε τον πρωταθλητη καθε χρονο απο τα Χριστουγεννα...Εμεις θα σας γαμησουμε κιλοτια και μπροστα θα εχουμε τον αρχοντα τον Βαγγελα... ΘΥΡΑ 7 (--ΑΝΑΚΟΝΤΑΣ--)

[+]  Trelobarman στις 20/12/2016 21:07

στις 20/12/2016 21:13
Κανε φουσκα με την μυξα σου μορη πινεζα μπουγατσοτυροπιτα,που μου εμαθες και εσυ την Αλαμανα που γεμισατε τα νοσοκομεια της περιοχης νοσηλευομενους..Ηλιθιε δεν υπαρχει μεγαλυτερος υπαλληλος οπαδος απο τον παοκιτση στην Ελλαδα..ξυπνα ζουδι ,και γραψου στην 4 να στα πουνε απο πρωτο χερι...ψολιτσα λουλουκα πουλας και πνευμα, και αναθεμα αν εχεις περασει εξω απο την 4 ποτε..

στις 20/12/2016 21:36
Θα του πεφτει το σαπουνι επιτηδες .

στις 20/12/2016 21:43
Οι ποινές είναι εφέσιμες και εξαγοράσιμες. Πιστευετε οντως θα παει φυλακη?

[+]  PabloGarciaG4 στις 20/12/2016 21:48

στις 20/12/2016 21:50
malakies lew.. gia rwta ta bazelia ston teliko pou erxontousan me tis sfentones kai ta papia pws fevgan.. ta gonata filousan to metwpo

[+]  billmaz στις 20/12/2016 22:07

στις 20/12/2016 22:28
ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ.......

[+]  Trelobarman στις 20/12/2016 22:36

στις 20/12/2016 22:41
Me Vaggela mia zwi tha sas gamw!!!

στις 21/12/2016 00:10
ELLADA H MONH XWRA POU ARXIGOS EGKLHMATIKHS ORGANWSHS KANEI MYNISH KAI DIKAIWNETAI!!ELLADISTAN!

στις 21/12/2016 00:27
προτιμω να δω x-factor παρα ελληνικο πρωταθλημα..!.

οποιος διαφωνει δεν ειναι φιλαθλος.μπωρει να ειναι οπαδος αλλα οχι φιλαθλος

στις 21/12/2016 00:42
ΒΑΛΤΕ ΤΟΝ ΙΣΟΒΙΑ ΤΟΝ ΑΛΗΤΑΡΑ!

στις 21/12/2016 12:12
ρε μπουγατσομπερδεμενε τρελοπαρμενε πως σε λενε...Εισαι μικρος και λες οτι ακους σαν τον παπαγαλο...Πειραια δεν εχεις ερθει ποτε...Αθηνα κατι εχεις κανει,στα βαζελια,και αυτο γιατι αργησα να ειδοποιηθω...Πειραιας ειναι κατι σαν το Βατικανο αβατο για ολους και ολες..Στην πολη σου σε εχω γαμησει ,βλεπε Ποσειδωνιο και τα αυτια ακομα που ψαχνουν οι μπουγατσογυφτοι...Ασε την Αλαμανα ειχα 5 τραυματιες και ειχες 150 στα νοσομεια του νομου...Ελα αν και ειμαι κατα των οπαδικων αυτες τις δυκολες στιγμες της κρισης...Σας εχω ξαναπει ρε μπουγατσομπερδεμενα τον κοσμο του γαυρου δεν τον φτανει κανεις...Καποτε εισασταν δευτεροι μετα απο εμας...Τωρα τελευταια ομως εμαθα οτι ακομα κρυβεστε μεσα στο σχολειο απο τα βαζελακια...Βγητε εξω ντε, φυγανε απο το σχολειο δεν σας περιμενουνε...Μπουγατσουλη δεν σου τα εχουν πει καλα τα συντροφια σου εκει στην φραπεδουπολη...Φαπα και πουτσα στην κολοτρυπιδα και betadin στις πληγες...Κατακκοκινος εισαι ,ειτε στα αιματα στον κωλο,ειτε απο γαυρους στον λευκο πυργο που

στις 21/12/2016 12:13
Μπουγατσουλη δεν σου τα εχουν πει καλα τα συντροφια σου εκει στην φραπεδουπολη...Φαπα και πουτσα στην κολοτρυπιδα και betadin στις πληγες...Κατακκοκινος εισαι ,ειτε στα αιματα στον κωλο,ειτε απο γαυρους στον λευκο πυργο που το καναν Πειραια...Τουμπεκι και το φλουρι στο αρνι μπουλη μπουγατσουλη...

στις 21/12/2016 13:28
σαν να λέμε κατηγορεί κάποιον για φόνο και καταδικάστηκε επειδή πέρασε με κόκκινο είναι η ποινή.Καμία σχέση με την υπόθεση της εγκληματικής οργάνωσης.

στις 21/12/2016 17:27
...ΜΟΥΓΚΑ ΑΠΟ ΣΚΑΊ..Ρ/Φ.ΚΑΙ Τ/Ο

στις 21/12/2016 18:11
Βρε βρε, επιτέλους καιρός ήταν να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους. Άντε γιατί μας είχατε ζαλίσει τόσο καιρό. Εσείς είστε οι αλήτες και οι εγκληματίες, απλά τώρα θα αρχίσετε να τα πληρώνετε. Καλά κανείς δε θα πάει φυλακή αφού ειναι εξαγοράσιμες οι ποινές, αλλά θα σας πονέσει ο κώλος σας πολύ τώρα.

στις 21/12/2016 18:33
na baloyl kai to papagalakitoy sto skai na toy kani parea.

στις 21/12/2016 19:01
Beavi kopsta oso einai nwris bgazeis istories fantazese prqgmata exeis paraosthiseieieis oute o idiow ta posteveis auta poy les.. Siga mhn tis fagame kai mesa sth toumpa ilkthie pou patises kai leyko pirgo.. Gia gelia eiste

στις 21/12/2016 21:20
Pablo min asxoleisai aderfe...akoma trexoun stin alamana....ta xwrafia akoma fwties exoun...re otan akoute gia PAOK toumpeka tha kanete gamw tin panagia sas..xaxaxaxaxax 5 traumaties leei....xaxaxaxaxaxxax ksypna mikro mou kai akouseeeeeeeeee...YSTERA KYNHGHTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO STIN KALLITHEA EIXE TREKSIMO...Otan erthete stin poli mou kai treksete PAOKia(kai oxi monon eite Areianous eite Gries)tote miliste

στις 21/12/2016 21:45
Οι ποινές είναι εφέσιμες και εξαγοράσιμες.

den edose kaneis vasis se afto to teleyto re mlk yparxi periptosi na mpoune tetia atoma filaki edw tin mana tous tha poulousan na min katsoune mesa kai esy re alafouzo gamato afou den se paei allo mia zwi me to xodro varethikame saxlamara katantise

στις 22/12/2016 04:38
PIOS EXH PAI STA SIDERA MEXRI TORA PESTEMOY GIA NA KIMITHO YSIXOS OTI O NOMOS KANEI TO KATHIKON TREXATE NA TOYS YPOSTIRIZETE

BREEEE BALTE POYDRA STIN MAIMOY

στις 22/12/2016 16:56
ο pablo συγγραφει με τον Trelobarman και συμβουλευει ο ενας τον αλλον να μην ασχολειται αλλα ταυτοχρονα μας διηγηται σε 9 σειρες κειμενο (αν και δεν ασχολειται οπως γραφει ο ιδιος)για να μας πει για την Καλλιθεα,και οτι μας τρεχανε στην Αλαμανα και αλλα παραμυθακια που ακουσε στους καφενεδες της Τουμπας...Καλα εσεις τα δυο συγκεκριμενα εσεις τα δυο κιλοτομπερδεμενα μπουγατσοτριπιδια περαστε πρωτα απο το γηπεδο της Τουμπας που το γεμιζετε μια φορα τον χρονο οταν παιζετε με τον Ολυμπιακο και σε ολες τις επομενες αγωνιστικες ειναι βια 3000 ατομα καθε Κυριακη και μετα τα ξαναλεμε για εκδρομες γατακια και σκηνικα...Πηγαιντε πρωτα στο γηπεδακι σας με την Βεροια που τα βλεπετε απο την Tv χουλιγκανς των pc...Kαι οταν μου γεμισετε το μπουρδελακι σας που το εκανα Πειραια απο την δεκαετια του 60 οταν με αφηνε η πολιτεια και ανεβαινα,και μετα τα ξαναλεμε πουστριτσες...ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΙΚΩΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΟΠΑΔΟΥΣ ΜΙΚΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΠΩΣ FENTAGIN,ΘΥΡΑ 4,PANTHERS Κ

στις 22/12/2016 16:56
ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΙΚΩΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΟΠΑΔΟΥΣ ΜΙΚΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΠΩΣ FENTAGIN,ΘΥΡΑ 4,PANTHERS ΚΛΠ ΚΛΠ εδω η καθε λουλου το παιζει σκληροπυρινικος ultra,δεν ρωτησε κανενα χριστιανο μπαοκτση ποσες φορες εσπασε την κεφαλα του ερχομενος Αθηνα,γιατι για Πειραια ειπαμε ουτε απο φωτογραφεια..Οχι μονο εσεις αλλα και τα βαζελια που ειναι δευτεροι πλεον στην Ελλαδα σε μαχιμο κοσμο..Και καπου εδω το κλεινω γιατι ειναι και εκτος θεματος το ολο ανεκδοτο, ασχετο με την αναρτηση...

στις 22/12/2016 19:15
4 ατομα να μαζευαμε θα μασταν περιφανοι γ αυτο που υποστηριζουμε παλιοπαρταλι.. Ενω εσυ τι να μας πεις ρε ξεφτιλησμενε τελος παντων δεν ασχολουμε άλλο γτ εχουμε μπλέξει με αυτιστικό εδω περ;

στις 23/12/2016 01:30
@PabloGarciaG4 ναι ρε μπουγατσομπερδεμενε,εισαι περηφανος που μαζευεις καθε Κυριακη 3000 στην τουμπα..Δεν λεμε κατι διαφορετικο...Και οι blue vajieros 5000 ειναι καθε βδομαδα στους Ζωσιμαδες...Περηφανοι ειναι και αυτοι οπως εσυ..Με την ειδοποιο διαφορα οτι εσυ εχεις δυο πρωταθληματα γιατι ειχες πολιτικο μεσο κυριε μπουγατσοπουλε που σου φταινε οι διατησιες ενω ο ΠΑΣ,Αστερας και ο Ατρομητος δεν ειχε ποτε και για αυτο δεν ηταν ποτε πρωταθλητες...Οταν ομως τους περασεις αυτους και τους τρεις στατιστικα στις νικες στα μεταξυ σας παιχνιδια ελα μετα να βγαλεις και γλωσσα στο αφεντικο της χωρας τον ΘΡΥΛΟ (ΓΑΥΡΟΣ)...μεχρι τοτε να εισαι περηφανος που εχεις λιγοτερο κοσμο απο ΠΑΣ και Ατρομητο αλλα δυο περισσοτερα πρωταθληματα γιατι εισαι στην κλαψα τα τελευταια 60 χρονια ιστοριας Α ΕΘΝΙΚΗΣ...μουνοπανα που εχετε και παραπονο μπουγατσοτρυπιδια

στις 23/12/2016 11:53
K ekei vuzma exete re poutanas gioi kologayroi

στις 23/12/2016 11:53
Gamimenoi

στις 23/12/2016 15:08
koskotas..............................telos ayto ftani.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.