Κούγιας: «Ο Παναθηναϊκός έδιωξε τα ελληνόπουλα και έφερε αληταράδες»

Κούγιας: «Ο Παναθηναϊκός έδιωξε τα ελληνόπουλα και έφερε αληταράδες»



Επίθεση κατά του Γιάννη Αλαφούζου και του Μάρκους Μπέργκ εξαπέλυσε ο Αλέξης Κούγιας, τονίζοντας πως ο Παναθηναϊκός έχει μαζέψει παίκτες-αληταράδες και έχει διώξει τα ελληνόπουλα. Πάνε στα δικαστήρια οι «πράσινοι».

Ο πρόεδρος της ΑΕΛ μιλώντας στην κάμερα της ΕΡΤ επιτέθηκε κατά του Παναθηναϊκού αναφέροντας μεταξύ άλλων πως έδιωξε τα ελληνόπουλα φέρνοντας αληταράδες. Αναλυτικά όσα είπε:

«Δεν μπορεί ένας Παναθηναϊκός να μην έχει ποδοσφαιρική λογική και να διώχνει όλα τα ελληνόπουλα και να μαζεύει όλους αυτούς τους αληταράδες που ήρθαν εδώ για να κολλήσουν τα τελευταία ένσημα. Και θέλω να πω ακόμα κάτι.

Εγώ θέλω να δώσω ένα μήνυμα στον κύριο Αλαφούζο. Πρώτα φτιάχνεις ποδοσφαιρική ομάδα και μετά τηλεοπτική εκπομπή. Πρώτα φτιάχνεις αυτό που καμαρώνει κάθε φίλαθλος του Παναθηναϊκού και δεν κοιτάζεις κάθε άνθρωπο που δεν κάνει το κέφι σου να τον εξοντώνεις ηθικά κάθε Δευτέρα. Και θα ήθελα να δείξουν καρέ-καρέ τι κάνει ο Μπεργκ κάθε Κυριακή και τι έκανε και σήμερα. Πρέπει να αποβάλλεται συνέχεια
».

Άμεση ήταν η αντίδραση του Παναθηναϊκού στις δηλώσεις του Αλέξη Κούγια, καθώς οι «πράσινοι» αποφάσισαν να κινηθούν εναντίον του νομικά.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 19/12/2016 00:45
Sta arxidia mas kai emas kwstis palamas

στις 19/12/2016 00:49
Μες το ίντερνετ έχει πολλά αποφθεύγματα κυρίου Κούγια για Μαρινάκη...

στις 19/12/2016 00:50
Σιχαμα κουγια,εχεις δικιο για το φασισταριο τον μπεργκ.. να πατε να γαμηθειτε και οι δυο...

στις 19/12/2016 02:32
κουγια σηκω φυγε να ησυχασουμε

στις 19/12/2016 12:17
ths mana soy to mouni

στις 19/12/2016 12:31
Δεν συμπαθώ τον Κούγια,αλλά ότι ο Μπεργκ παίζει βρώμικα και αλήτικα είναι γεγονός,όπως και ότι είναι μεγάλο μουνόπανο και πουτάνας γιος δεν έχει άδικο

στις 19/12/2016 13:48
K oi 2 na pate na gami8ite. K i larisa k o vazelos kai oi 2 einai aionia tsirakia tou xontrou.

στις 19/12/2016 13:50
Ostasou an kai gay exei dikio. Billmaz to bourdelo sou prota8lima dn pernei. Mono ton pernei o zelas. O fapa8inaikos (gt afto iste tosa xronia) mia zoi glyfei to gay-ro giafto paei toso kala. Alla k i larisa ine i pio stimeni poutana omada tis 8esalias. Mia zoi epidi itan parartima toy gay-rou pire 3 titloys dwro apo to gay-ro kai tis 3 fores. Mono PAOK!!!

στις 19/12/2016 13:52
Esy bluepride skatogria koita na sw8eis fetos me glypsimo pros to vaggela (na dou dwsei dld 2-3 daneikous tora to genari) mpas k sw8eis gt alliws de ginetai. Oloi eseis (gay-roi, skoulikia, tyrogala, vazeloi, kologries k xanoumia) mia zoi me pousties ta katafernete eno i PAOKARA paizei moni tis.

στις 19/12/2016 15:22
Ο παοκ θα τερματίσει 4ος.

στις 19/12/2016 15:24
3 τιτλους δωρο λεει ο χαπας που η ομαδαρα τοτε ΑΕΛ τον κερασε 4 γκολακια στον τελικο.. ασε μας μωρη κομπλεξαρα

στις 19/12/2016 17:37
PAOK S AGAPW PAOK EISAI ENAS... 4araaaaaaaaaaaaaaaaaaa se TElikooo sen efage kanenas!!! kseftilisma... apotuxhmene... ahdiasame na se akoume... ola apo to mualo soy ta vgazeis... kathisterhmene... ante k polu asxolithika... opws se eipa allakse omada skatoflwre...ponemene...pouthenatzhs!!

στις 19/12/2016 18:27
ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΩΣ[νικη με το ζορι].Η ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΛΑΓΟΚΟΥΝΕΛΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ....ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΙ ΑΣ ΜΗ ΤΣΙΜΠΑΜΕ ΣΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ...............

στις 19/12/2016 18:53
hanibal kopse tin poly malakia exeis xazepsei teleios.toylaxiston o real h.l. itan moyrlos alla saini.esy apo mpala den skampazeis re paidi moy.asto kalytera.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.