Ίβιτς: «Δύο κόκκινες, γκολ οφσάιντ, απαράδεκτο….»

Ίβιτς: «Δύο κόκκινες, γκολ οφσάιντ, απαράδεκτο….»



Άστραψε και βρόντηξε ο Βλάνταν Ίβιτς μετά το φινάλε του ντέρμπι, κάνοντας λόγο για δύο αποβολές που δεν δόθηκαν εις βάρος του Ολυμπιακού καθώς και για γκολ οφσάιντ των «ερυθρόλευκων».

Έξαλλος ήταν ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Βλάνταν Ίβιτς αμέσως μετά το φινάλε του ντέρμπι στο «Γ. Καραϊσκάκης». Ο τεχνικός του «δικεφάλου» μιλώντας στη Nova εξέφρασε έντονα παράπονα για τις αποφάσεις του Αρετόπουλου, ενώ χαρακτήρισε απαράδεκτη τη συμπεριφορά των οπαδών του Ολυμπιακού.

«Δεν ξέρω αν έχετε γράψει αυτό που έγινε... Βρίζουν, κάνουν, αυτό είναι απαράδεκτο», είπε ο Βλάνταν Ίβιτς πριν συνεχίσει με την ανάλυση της αναμέτρησης. Παίξαμε καλύτερα, ήμασταν καλύτεροι. Τι να πω... Έπρεπε να δοθούν δύο κόκκινες, μου είπαν ότι ήταν οφσάιντ το πρώτο γκολ. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες, εμείς ήμασταν αυτοί που δημιουργήσαμε τις περισσότερες ευκαιρίες. Αδικούμαστε από το αποτέλεσμα».

Ο ίδιος ο διαιτητής μου είπε ότι θα διακόψω το παιχνίδι αν συμβεί ξανά κάτι τέτοιο. Όταν έγινε ξανά πήρα την ομάδα και μπήκαμε μέσα, όμως εκείνος άλλαξε απόφαση. Μου είπε ότι αν δεν βγείτε θα φάτε μείον δέκα
»



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

53 σχόλια:

[+]  stasoumugdala στις 23/10/2016 23:46

στις 23/10/2016 23:47
Αναμενομενο προπονηταρα μου μονο ετσι παιζουν τα αμερικανακια. Να πανε στο διαολο και αυτη και ολο τους το σοι συνεχιζουμε εμεις!!!!!

στις 23/10/2016 23:48
Δεν την δεχεσε ευκολα την αληθεια ε;

[+]  lazo1 στις 23/10/2016 23:49

στις 23/10/2016 23:49
Βγαλε τα ασπροκοκκινα γυαλια ρ Στασουμυγδαλα , αδικο εχει; εσυ σημερα εισαι ευχαριστημενος απο την ομαδα σου?

στις 23/10/2016 23:49
στασου μουσμουλα εσεις μπορει να παιρνετε τα πρωταθληματα και τους τιτλους,αλλα ολοι οι υπολοιποι γελαμε με το τσιρκο που κατεβαζετε καθε χρονο για ομαδα και τις φανερες αδικιες που κανετε.Θυμιζει μια μαυρη κωμωδια η ομαδα σας.Να την χαιρεστε και περαστικα σας!

[+]  lazo1 στις 23/10/2016 23:50

[+]  stoeipa στις 23/10/2016 23:56

[+]  mpamiass στις 23/10/2016 23:57

[+]  stasoumugdala στις 24/10/2016 00:11

στις 24/10/2016 00:19
Ιβιτς αγόρι μου η τετράδα του ολυμπιακού δεν μπορεί να αλλάξει δύο πάσες και αντί να τους πρεσαρεις για το λάθος τους αφήνεις να κάνουν παιχνίδι και τους περιμένεις στο μισό γήπεδο

Και αφού θες να παίξεις με αντεπίθεσεις γιατί έχεις τον Περειρα εκτός αποστολής?έχεις γρηγορότερο επιθετικό?

Για όσους δεν το πήραν χαμπάρι ο Αθανασιάδης σήμερα έπαιξε σε όλο το παιχνίδι! Ναι μα το θεό αλήθεια λέω

στις 24/10/2016 00:41
Ο "Καποιος" γλυκος κατεβασε ρολα σημερα, αλλο ματς ειδες?

στις 24/10/2016 00:43
ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΑΕΙ ΜΕΣΑ Ο ΕΜΠΟPΑΣ KΑΙ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙKΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠPΩΤΑΘΛΗΜΑ KΑΙ ΕΘΝΙKΗ...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΙKΤΗ KΟΣΜΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΕ!!!!

στις 24/10/2016 00:44
φιλε stasou migdala σε ολα τα σωστα που λες και αφου αναφερεσαι σε ολα γραψε και το γαμημενο παλι πηραμε σφυριγμα σημερα...δειξε ρε φιλε οτι εισαι ολυμπιακος αλλα οχι και στραβος..μην γεμισουμε τσουκαλαδες ρε γαμωτο μου.

στις 24/10/2016 01:03
Είναι που οι μπαοκτζήδες έχουν καλομάθει στην ευπρέπεια της Τούμπας και ξαφνιάτηκαν. Τους διακιολογώ.

στις 24/10/2016 01:05
Bρε δε λετε καλα που εβαλε στο 90' + 6 το γκολ ο Ολυμπιακος, αλλιως ακομα θα παιζανε. Σαλτα και γαμηθειτε ρε μοσχαρια.

Νιωστε υπερηφανοι με το τσιρκο που βρηκατε να υποστηριζετε για ομαδα. Ετσι και αλλιως στα σιγουρα ολοι εσεις δεν θα εχετε με τιποτα αλλο να νιωσετε περηφανοι στη ζωη σας δυστυχισμενα ανθρωπαρια. Χειροκροτηστε με την ψυχη σας την πουστροομαδα σας ενω καταστρεφει το ελληνικο ποδοσφαιρο. Ετσι και αλλιως τετοια πουσταρια που ειστε, τετοιες ομαδες θα υποστηριζετε. Ο ομοιος στον ομοι και η κοπρια στα λαχανα, λεγανε οι παλιοτεροι.

[+]  badgones στις 24/10/2016 01:27

[+]  badgones στις 24/10/2016 06:03

[+]  FORTOUNHS-17 στις 24/10/2016 09:55

στις 24/10/2016 11:20
Γάβροι ψηλά το κεφάλι καλό το γαμήσι που ρίξατε, ασχέτως ότι χρησιμοποιήσατε προσθετικό αντικείμενο (Αρετόπουλος και επόπτες) αντί για τσουτσόυνι, που το ψάχνετε....!! Άσε λοιπόν τους ανίκανους να χαίρονται, λίγα είναι τα ψωμιά τους....

[+]  stevepintz στις 24/10/2016 13:59

[+]  stasoumugdala στις 24/10/2016 14:21

στις 24/10/2016 14:35
Λοιπον επειδη οντως τον ειδα το ματς το γκολ ηταν μια πολυ δυσκολη περιπτωση και ηταν πολι λιγο οφσαιτ! Και υπερ του παοκ να ηταν πισυευω οτι δεν θα το εβλεπε! Κοκκινη καρτα στον μιλιβογιεβιτς δεν υπαρχει γιατι δεν ειναι τελευταιος παικτης! Οσο αναφαορα την διακοπη μπαοκια και εσεις τα ιδια κανατε με τον γαυρο στον αγωνα κυπελλου

στις 24/10/2016 14:37
Παντως ρε μπαοκια ανετα κερδιζατε χτες! Εχετε και δικια αλλα μην τα θελετε ολα δικα σας

στις 24/10/2016 14:59
Σκατοπροταθλιμα τους, σας βαρεθήκαμε όλους. Σιχαμα. Μην πατάει κάνεις στο γήπεδο ούτε να πληρώνει NOVA, μπας και καταλάβουν ότι τους βαρεθηκαμε όλους. Έχει τόσα πρωταθλήματα Ευρώπη που αξίζουν να τα βλέπεις και απολαμβάνεις ποδόσφαιρο!!! Και αφηστε να το παίζουν μόνοι τους το..... Σκατοπροταθλιμα τους....

στις 24/10/2016 15:08
Manoli δεν γινεται να αφειναν αυτο το οφσαιτ για τον ΠΑΟΚ θα σταματουσαν την φαση χωρις καν να ξερουν αν ειναι

στις 24/10/2016 15:24
ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΟΜΠΟΥΚΩΜΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΛΕΩ ΘΑ ΜΙΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΟΦΣΑΙΤ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΕΣ;ΡΕ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΣΤΑΣΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΜΠΙΝΙΛΙΚΟΝΙ.ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΗΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ !

στις 24/10/2016 16:44
Σε ειπα ρε γιωργο ηταν παρα πολυ δυσκολη φαση! Αφου απο το ριπλει και δεν φαινοταν ξεκαθαρα

στις 24/10/2016 17:35
Εγω πιστευω οτι το ειδαν αλλα δεν τον εδωσαν πρωτη φορα ειναι;

στις 24/10/2016 17:49
pleon sto eliniko protathlima agonizomaste na diekdikisume ta aftonohta

στις 24/10/2016 19:12
παιδια..με τοσο κλαμα, κερναω μαντηλακια zewasoft και τον καφε της παρηγοριας... στην υγεια σας και να μας ξαναρθετε...

στις 24/10/2016 19:12
μην σας χασουμε απο ΠΕΛΑΤΕΣ...

στις 24/10/2016 19:14
Ontos polu megali omada o paok...molis dyo prwtathlimata....me to teleutaio na xronologeite miso aiwna prin..OOOXAXAXAXA OOXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

στις 24/10/2016 19:29
Φταιω εγω που δεν κανει γκολ ο ΠΑΟΚ και στο τελος μας φταινε ολοι εκτος απ το κεφαλι μας

στις 24/10/2016 19:34
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΑΙΟ ΜΕ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΝΤΟΥΖΙΝΑ ΜΕ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΥΣΤΙΑ!!!!

στις 24/10/2016 20:12
Giorgos_paokara οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...

αφου δεν χωνεις χρημα (επιλογη σου) κατσε και ρουφα το καβλι αυτων που επενδυουν.. οτι πληρωνεις παιρνεις...

στις 24/10/2016 20:22
ρε μην χαλιεστε τσαμπα ο πουστροεφηβος φετος δεν παιρνει πρωταθλημα δεν το εχετε καταλαβει ακομα?ενταξει βοηθησε λιγο ο υπαλληλος του χοντρου αλλα και ο δικεφαλος εχασε τα αχαστα

στις 24/10/2016 20:23
ΤΙ ΔΥΟ ΚΟΚΚΙΝΕΣ;7 ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΡΕ ΙΒΙΤΣ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ........

στις 24/10/2016 21:03
Ρε μαλακες σοβαρα τωρα το γκολ δεν ηταν οφσαιτ; ή μηπως δεν ηταν κοκκινες τα φαουλ του μιλιβοσκατογιεβιτς και του αλλου του παπαρα;

στις 24/10/2016 22:22
ΓΑΛΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΥΠΝΟ!

στις 24/10/2016 22:24
Δεν προκειτε να απαντησουν....

στις 24/10/2016 22:25
Αχε ρε ποσο ΞΕΦΤΙΛΕΣ ειστε?

στις 24/10/2016 22:35
οι δυο πιο σιχαμενες ομαδες της ελλαδας

στις 25/10/2016 12:57
Τι λες ρε απαράδεκτε άμπαλε Ίβιτς, κλανιάρη της Θεσσαλονίκης. Περισσότερες ευκαιρίες? Ήσασταν καλύτεροι? Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, πέρα από δυό φάσεις, κλεισμένοι πίσω ήσαταν. Δε κοιτάτε τι κλωτσιές ρίχνατε άμπαλα γίδια. Φτάνει πια με τις πίπες περί κόκκινης κλπ, όχι δεν ήταν καμία φάση για κόκκινη, δεν έχετε ιδεά από τους κανονισμούς. Γίνατε όλοι διαιτητές τώρα κλαψιάρηδες ΑΜΠΑΛΟΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ. 6-2 έπρεπε να λήξει το παιχνίδι, ο Γλύκος σας έσωσε. Καθάρματα του ποδοσφαίρου, οπαδοί της κουράδας και του μπάφου, ΑΣΧΕΤΟΙ, ΜΙΖΕΡΟΙ, ΜΗΔΕΝΙΚΑ.

στις 25/10/2016 13:02
ΠΟΥΣΤΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ

στις 25/10/2016 16:20
to gol t osfp einai katharo ofsite

στις 25/10/2016 17:00
Και του ειχα εκτιμηση του ivic...δεν ηξερα οτι ηταν τετοιος καραγκιοζης!!!

στις 25/10/2016 17:25
https://www.frontpages.gr/d/20161025/55/%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82

στις 25/10/2016 17:35
Εternal πλακα εχεις ρε φιλε περα απο το γκολ και την κεφαλια που εβγαλε ο γλυκος τι αλλο εκανες εσυ; και οταν πεφτεις με πανω στα ποδια του αντιπαλου χωρις να πας στην μπαλα ειναι κοκκινη φιλε! ξυπνα σε εχει υπνωτισει ο τσουκαλας και εσενα και τα αλλα προβατα και λετε μαλακιες. Οσο για το γκολ οταν εχεις περασει τον αμυντικο πριν γινει η πασα ΟΦΣΑΙΤ το λενε ΗΛΙΘΙΕ!

στις 25/10/2016 17:50
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ, ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΤΑ ΒΑΛΑΤΕ , ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΧΕΣΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.

στις 25/10/2016 18:51
@Giorgos_paokara φιλε μου, και μονο που μπαινεις στην διαδικασια να μιλας με βίαιο, αλαζονικό και προσβλητικό τρόπο απέναντι στους άλλους για να 'υποστιριξεις' υποτιθεται την ομαδα σου εισαι και εσυ ενα απο αυτα τα προβατα του οπαδισμου!

στις 25/10/2016 19:28
ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΙ Η ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΙΠΑ

στις 25/10/2016 19:45
Δεν μπορεις ρε πουστη να υποστηριξεις αυτα που λες. Με το να λες οτι ειμαι ηλιθιος δεν αλλαζει κατι το ματς το πηρες με την διαιτησια και αυτο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.