Ντεπάι: «Δεν είμαι βοηθητικός, θέλω να παίζω»

Ντεπάι: «Δεν είμαι βοηθητικός, θέλω να παίζω»



Απογοητευμένος από τον μικρό χρόνο συμμετοχής του στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δήλωσε ο Μέμφις Ντεπάι, ο οποίος ουσιαστικά γνωστοποίησε την επιθυμία του να αποχωρήσει από το «Όλντ Τράφορντ» εφόσον δεν αποκτήσει πρώτο ρόλο στην ομάδα.

Με δηλώσεις του σε ολλανδικό Μέσο, ο Μέμφις Ντεπάι υποστηρίξει πως δεν του ταιριάζει ο βοηθητικός ρόλος στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να αποχωρήσει από τους «κόκκινους διαβόλους».

«Είμαι το ίδιο άτομο και ξέρω τι θέλω Αυτό που θέλω είναι να παίζω. Ένας βοηθητικό ρόλος δεν είναι για μένα. Δεν είμαι ο τύπος παίκτη που είναι χαρούμενος με το γεγονός ότι έχει υπογράψει στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Είναι ο σύλλογος των ονείρων μου αλλά θέλω να παίζω…» δήλωσε ο Ντεπάι, ο οποίος έχει αγωνιστεί μόλις 12 λεπτά στο φετινό πρωτάθλημα.

Στη συνέχεια, δήλωσε για τον Μουρίνιο: «Οι προπονήσεις μας πάνε πολύ καλά, το επίπεδο έχει ανέβει. Ο Ζοσέ Μουρίνιο είναι κορυφαίος προπονητής. Έχει εκφράσει την εμπιστοσύνη του σε μένα, τόσο προσωπικά όσο και δημόσια».




Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 05/10/2016 16:42
Να πας στην λιβερπουλ!!!

στις 05/10/2016 17:36
Επιδη σ εμπιστευεται σε εβαλε να παιξεις 12 λεπτα.Αλλα προταιρεωτητα εχει η γερουσια.

στις 05/10/2016 18:28
12 ολόκληρα λεπτά και κάνεις έτσι!?

Ο αρμπεολα ή αμπαλεα της Ρεάλ είχε να παίξει κάτι χρόνια! Και χαρούμενος να είσαι ..

στις 05/10/2016 19:11
Πληρωνονται για να καθονται και αυτοι θελουν να μπουν να τους τραυματισουνε τι ζωα ρεεε

στις 05/10/2016 19:49
looser33 σαφως δεν ειναι το πιο σημαντικο το χρημα φιλε σταματηστε να σκεφτεστε ετσι το πιο σημαντικο ειναι να αγωνιζεσαι

στις 05/10/2016 20:53
Γέννηση: 13 Φεβρουαρίου 1994 (ηλικία 22)

Ύψος: 1,76 μ.

Βάρος: 78 kg

Αρχή καριέρας: 2000

Δεν τον βλεπω για μεγαλη καριερα στα 22 χρονια του συνολικα και 8 περιπου ποδοσφαιρικα να κανει μεγαλη καριερα

στις 05/10/2016 22:06
ο μουρινιο εχει φαει πολλα ταλεντα!

στις 06/10/2016 11:51
Να παει σε μια μικρη ομαδα χωρις στοχους... ας παει στην λουζερπουλ του ξεκωλιαρη του τσιμπουκαδωρου..

στις 06/10/2016 14:13
Λουζερπουλ η ομάδα που έφτασε τελικό πέρυσι στο Γιουρόπα και κάνει μία εξαιρετική για αρχή χρονιά φέτος!?

Καλά γνώμη σου φυσικα αλλά λέμε

στις 06/10/2016 19:22
Mugdalio τι ομαδα ειπαμε οτι εισαι απο αγγλια?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.