Παραιτήθηκαν τα πέντε μέλη της ΕΠΟ, ακολουθεί ο Γκιρτζίκης

Παραιτήθηκαν τα πέντε μέλη της ΕΠΟ, ακολουθεί ο Γκιρτζίκης



Παρελθόν από την Ομοσπονδία αποτελούν οι υπόδικοι για την υπόθεση με την «Κάρτα Υγείας». Την Παρασκευή παραιτείται ο Γκριτζίκης.

Την παραίτηση τους από το διοικητικό συμβούλιο της ΕΠΟ υπέβαλλαν την Πέμπτη 8/9 τα πέντε μέλη του διοικητικού συμβουλίου της Ομοσπονδίας, οι Βαγγέλος Τοπολιάτης, Βαγγέλης Μαζαράκης, Γιώργος Καραμελίδης (πρόεδρος ΚΕΔ), Νίκος Προύντζος και Γιάννης Οικονομίδης, που παραπέμπονται σε δίκη για την υπόθεση της «κάρτας υγείας».

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Γιώργος Γκιρτζίκης θα παραιτηθεί από την θέση του προέδρου και το διοικητικό συμβούλιο της ΕΠΟ την Παρασκευή (9/9), δηλαδή την τελευταία ημέρα της διορίας που του δίνει ο νόμος, προτού προχωρήσει σε διαπιστωτική πράξη ο γενικός γραμματέας Αθλητισμού.

Την προσεχή Δευτέρα το Δ.Σ. της ΕΠΟ αναμένεται να συνεδριάσει και να συγκαλέσει έκτακτη γενική συνέλευση. Ο λόγος είναι ο ορισμός νέας ημερομηνίας για να διεξαχθούν οι εκλογές της ΕΠΟ, με πιθανότερη ημερομηνία την 29η Οκτωβρίου.




Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 08/09/2016 21:46
τον πουλο κωλογερε!

στις 08/09/2016 22:07
Καιρος ητανε

στις 08/09/2016 22:39
ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΦΥΝΤΑΝΙΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ.

στις 08/09/2016 22:51
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ

[+]  lazo1 στις 08/09/2016 23:06

στις 08/09/2016 23:24
ΡΕ ΤΙΓΕΛΙΑ ΘΑ ΡΙΞΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΛΑΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ Β' ΕΘΝΙΚΗ...ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΓΑΥΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΕ ΧΩΡΑΦΙΑ...ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ...ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΕΤΣΙΝΑ...ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΠΙΛΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΟΙΚΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ....

στις 09/09/2016 00:08
ston aguristo malakes

στις 09/09/2016 00:29
Ton boulo! Ston agyristo na pate!

[+]  paxar0s στις 09/09/2016 01:16

[+]  paxar0s στις 09/09/2016 01:20

[+]  paxar0s στις 09/09/2016 01:22

στις 09/09/2016 07:20
OLO UA UA UA UA UA UA UA MAS KLASETE TA ARXIDIA G B EXETE PAI MOMO ESIS GAMIESTE OLOI I AEKOULES

[+]  DimitrisPAOK... στις 09/09/2016 12:18

στις 09/09/2016 16:03
paxar0s kai su ton poulo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.