Φιλική τεσσάρα Λίβερπουλ σε Μπαρτσελόνα (video)

Φιλική τεσσάρα Λίβερπουλ σε Μπαρτσελόνα (video)



Η Λίβερπουλ διέλυσε με 4-0 την Μπαρτσελόνα σε φιλικό παιχνίδι στο «Γουέμπλεϊ», με τους Καταλανούς να εμφανίζουν μεγάλο πρόβλημα στο ανασταλτικό κομμάτι.

Περίπου 90.000 φίλαθλοι είδαν στο «Γουέμπλεϊ» τη Λίβερπουλ να παίρνει εντυπωσιακή φιλική νίκη με 4-0 επί της Μπαρτσελόνα. Οι «κόκκινοι», που είναι πιο έτοιμοι από τους Καταλανούς, πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση, έχοντας κορυφαίο τον Σαντιό Μανέ.

Ο Σενεγαλέζος άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό και ο ίδιος προκάλεσε το αυτογκόλ του Μασεράνο στο 47’. Ένα λεπτό μετά, η Μπαρτσελόνα έχασε τη μπάλα από τη σέντρα και ο νεοεισελθόντας Οριγκί «έγραψε» το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Γκρούγιτς στο 93’ με εντυπωσιακή κεφαλιά από την σέντρα του Μάρκοβιτς.

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Κλάιν, Λόβρεν, Κλάβαν, Μίλνερ (42' Αλμπέρτο Μορένο), Εμρέ Τζαν (46' Στιούαρτ), Λαλάνα (46' Χέντερσον), Βαϊνάλντουμ (73' Γκρούγιτς), Μανέ (72' Μάρκοβιτς), Κουτίνιο (46' Ορίγκι), Φιρμίνο (73' Ινγκς).

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν (46' Μπράβο), Χουάν Κάμαρα (60' Ντιν), Μαστσεράνο (60' Πικέ), Ματιέ, Αλέις Βιδάλ (46' Σέρτζι Ρομπέρτο), Μπουσκέτς (60' Ράκιτιτς), Αρντά Τουράν (60' Ινιέστα), Ντένις Σουάρεθ (76' Σαμπέρ), Μέσι (76' Χεσούς Αλφάρο), Ελ Χανταντί, Λουίς Σουάρες (75' Μούχικα).




Ομάδες που αφορά: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 07/08/2016 02:08
Oλε ολε ολε λιβε λιβε λιβε ολε ολε

στις 07/08/2016 02:17
ton messi den ton paei to ksantho

στις 07/08/2016 11:44
Το ειδα ολοκληρο. Πονεσαν τα ματια μου με την Μπαρτσα.

στις 07/08/2016 12:50
ασ την νικησει σε κανα φιλικο γιατι στα κανονικα κλαινε αγγλιδες ..μανουλες...

στις 07/08/2016 12:52
θα κλαινε πολυ ομως...!!!!

στις 07/08/2016 13:27
+1 opios pisteuei oti htan fixed match

στις 07/08/2016 13:49
Stimeno itan. Poutana tis agglias mia zoi. Gamo ti loserpool sou mesa. Mono me pousties kai diaitisies mporeis kwloomada na poyme. San ton olympiako ki eseis. De sas leme tyxaia o gavros tis agglias. Exei na pesei fapa fetos...1i gia fetos apo arsenal kai meta tha mpainoun ta trena mesa sto kwlari sas. Den ksexniountai pote oi diaitisies pou pliroses sto europa league kai mas apekleises. Paizame tin kalyteri mpala stin evropi ekeinin tin epoxi kai irthe to mpourdelo i loserpool me 101 % yper tis karotsaki se pige i diaitisia se prwta8lima kypello kai evropi kai milas kiolas den ntrepese!'.""

στις 07/08/2016 13:51
Oli i diaitisia yper sas 101 % karotsaki sas pigaine. Ainte PROVATA!!!

στις 07/08/2016 13:51
Gavroi tis agglias!

στις 07/08/2016 14:28
παντως οι καταλανοι την απολαυσανε την αραπικη ψ...η, τους εκανε ο αραπης να τρεχουν και να μην φτανουν

στις 07/08/2016 19:06
Την καλυτερη μπαλα της ευρωπης η αχωνευτη....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 07/08/2016 20:09
χαχα αυτος ο μαυρος ο μανε που εβαλε το πρωτο γκολ την ειδε πολυ ροναλντο με τον πανηγυρισμο.Καλα ο μεσσι ειναι σαν φλωρακος κομμωτης να πουμε με το μαλλι!

στις 07/08/2016 20:14
hanibal sumfwnw se oti eipes

στις 08/08/2016 12:33
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ KRZ88 ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο HANIBAL ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.