Με Αρούκα ο Ολυμπιακός

Με Αρούκα ο Ολυμπιακός



Η πορτογαλική Αρούκα είναι ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, όπως προέκυψε στην κλήρωση της Νιόν.

Το εμπόδιο της Αρούκα καλείται να ξεπεράσει ο Ολυμπιακός προκειμένου να προκριθεί στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Αρούκα τερμάτισε στην 5η θέση του πορτογαλικού πρωταθλήματος και αγωνίζεται για πρώτη φορά στην Ευρώπη, αφού μέχρι πριν λίγα χρόνια βρίσκονταν στη 2η και στην 3η κατηγορία των πρωταθλημάτων της χώρας της.

Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την ολλανδική Χέρακλες με 1-1 (0-0 εντός, 1-1 εκτός), ενώ στο ρόστερ της υπάρχει ο πρώην αμυντικός του Παναθηναϊκού, Βελάσκες αλλά και οι Νούνο Κοέλιο, Ράφαελ και Ζεκίνια που επίσης έχουν περάσει από την Ελλάδα (Άρη/ Παναιτωλικό/ ΑΕΛ & Πανθρακικό)

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στην Πορτογαλία στις 18 Αυγούστου και η ρεβάνς στις 25 του ίδιου μήνα στο "Γ. Καραϊσκάκης".



Ομάδες που αφορά: ΑΡΟΥΚΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 05/08/2016 14:13
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ

στις 05/08/2016 14:13
Μακαρι να μην παθει παλι τα ιδια ο Ολυμπιακος ας ελπισουμε οτι θα σοβαρευτει

στις 05/08/2016 14:25
pou katantise o olympiakos na pezi playoff europa

στις 05/08/2016 14:25
as kani mia poreia kai na paei teliko alios den to sozi me tipota fetos

στις 05/08/2016 14:59
KOPIKANE I MLKS POU PERNOUSE ME TIN MIA APO STIMENA PROTATHLIMATA KRIMA////////////////////

στις 05/08/2016 15:09
nomizw oti kai gia tis treis omades h klhrwsh htan mia xara!!! kalh epityxia kai stis 3!!

στις 05/08/2016 15:25
ΤΑΣΟΥΛΑ,ΕΜΕΙΣ ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΣΕΝΑ ΠΑΛΗΟΑΔΕΦΡΗ.

στις 05/08/2016 15:30
Apo mirko paidaki aroucara agapw gamiste tin thrylota me piswkollito....Gayriela to kwli soy exei ginei san mpaniera...Kako psofo vevaiws na exete thrylotes moy...

στις 05/08/2016 15:33
Αν δεν προκριθει με αντιπαλο την...αρουκα τοτε καλα θα κανουν να το κλεισουν το μαγαζι!

στις 05/08/2016 15:53
ΣΙΜΟΝΣΕΝ,ΚΑΤΣΕ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ.

στις 05/08/2016 16:01
Kako psofo stin thrylota...Next episode i thrylota stin agria portogolia...einai megala ta karpoyzia gayriela moy...

στις 05/08/2016 16:17
ΠΑΙΞΕ ΜΕ ΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ,ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.

στις 05/08/2016 16:19
Kako psofo mwri thrylota....i poytsaklara toy dikefaloy einai apasxolimeni me ton efivo amfivoloy sexoyalikotitas apo ton peiraia...Kane moy tin xari kai pigaine voyta apo kana gremo na psofiseis na anapneysoyme kai emeis kati alllo ektos apo skata...

στις 05/08/2016 16:26
Τωρα ειναι ολα για ολα. Αντε ρε Ολυμπιακε, πηγαινε Γιουροπα τουλαχιστον.

στις 05/08/2016 17:58
Τερματοφυλακας της Αρουκα ειναι ο Ραφαελ, που επαιζε μεχρι προπερσι στον Παναιτωλικο. Ειναι γατονι, λετε να κατεβασει τα ρολα?

στις 05/08/2016 20:26
καλη επιτυχια στην αρουκαρα!!!!χαχαχαχαχαχα ξεφτιλες πουτανακια της Ευρωπης

στις 05/08/2016 21:51
ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΞΕΚΟΛΙΑΣΑΝ ΟΙ ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΜΠΙΕΡ ΣΕΒΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΠΑΤΩΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΡΠΟΥΖΑΔΕΣ ΤΗΣ ΑΡΟΥΚΑ?ΘΑ ΚΛΑΝΕΤΕ ΚΑΡΠΟΥΖΟΚΟΥΚΟΥΤΣΙΑ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΕΛΙΚΟ EUROPA.AΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΦΛΑΝΤΖΑ Ο ΜΑΛΑΚΟΠΙΤΟΥΡΑΣ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΑΒΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΒΛΑ ΠΩ ΠΩ ΚΑΒΛΑ ΠΩ ΠΩ ΚΑΒΛΑ!!!

στις 06/08/2016 00:47
Δεν βλέπω αγώνες με ομάδες με τέτοιο όνομα. Ακούς εκεί Αρούκα!

Αποκλείστε την! Είναι διαταγή!!!

στις 06/08/2016 01:09
xaxaxaaxxa an apokleiste apo arouka tha allaksw omada sas to orkizomai

στις 06/08/2016 11:18
Giati oi gayroi einai aisiodoksoi? Me seba ideye epithesi kai siova da costa amyna tha pate. Kako psofo na exete thrylotes.

στις 07/08/2016 18:08
ok apokleistike o olimpiakos oute can pou prolabainei na kanei roetoimasia xwris basiki 11 xwris proponiti mia sobARI PAHIASMENI AROUKA PERNAEI KALLI EPITIXIA STIN AROUKA AKOMA KAI OPADOI TOU OLIMPIAKOU TIN STIRIZOUN

στις 07/08/2016 18:10
KALLA EINAI OI LAMOGIA KAI OI SAPILA TELOS PIA ETSI NA PAIZEI KAI O PROTOS MPARAZ GEIA TSOU LOU ANTE PANTA ME TIN PRWTI HESI MPENANE OMILOUS KOITAXTE KATOI MAGES TWRA LO LOL LOL LOL

στις 07/08/2016 18:11
KALLA XASANE APO TIN MPER SEBAX PRWTAHLIMA PWS PERNOUNE ME ANABOLIKA LOL

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.