Ανέλαβε τη Μίλαν ο Μοντέλα

Ανέλαβε τη Μίλαν ο Μοντέλα



Ο Βιντσέντζο Μοντέλα είναι και επίσημα ο νέος προπονητής της Μίλαν. Οι «ροσονέρι» τα βρήκαν με την Σαμπντόρια και ο Ιταλός τεχνικός υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας.

Σε εποχή Βιντσέντζο Μοντέλα μπήκε η Μίλαν. Οι «ροσονέρι» ανακοίνωσαν το βράδυ της Τρίτης (28/6) την πρόσληψη του Ιταλού τεχνικού, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2018.

Σύμφωνα με τα ιταλικά Μέσα, η Μίλαν κατέβαλε τη ρήτρα ύψους 1,1 εκατ. ευρώ στη Σαμπντόρια και έφερε στο Μιλάνο τον 42χρονο τεχνικό. Παράλληλα, οι Μιλανέζοι ευχαρίστησαν τον προκάτοχό του, Κρίστιαν Μπρόκι για την προσφορά του στο σύλλογο.



Ομάδες που αφορά: ΜΙΛΑΝ, ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 29/06/2016 00:11
apo kseftila se kseftila auth h omada

στις 29/06/2016 01:12
Μαθετε το, ολες οι μεγαλες ομαδες, οταν φευγει ενα μεγαλο προσωπο, παικτης η προπονητης, τα λεφτα δεν το αντικαθιστουν.

Ξανα ξεφτιλα του χρονου η Μιλαν, το βλεπω ηδη...

στις 29/06/2016 09:55
Mia xara einai o montalla re pantognwstes.

στις 29/06/2016 09:55
*montela

στις 29/06/2016 11:12
eiste zwa mia xara einai o montela apo kati zedorf kati inzaghi kai kati brocci 100 kaliteros eksalou tis milan to provlima einai ta lefta pou exei na riksi 2-3 xronia gia pextes ektos apo ton romangolli p edwse 30 oloi i alloi p pezoun exoun erthi pio ftina k apo ena souvlaki

στις 29/06/2016 11:14
aa kai ton carlos bacca

στις 29/06/2016 11:17
exoume tin poio argoi omada sto planiti exw.na do tin milan na vgazi kontra epithesi bori kai 5 xronia

στις 29/06/2016 16:10
Eχει εργαλιακια η Μιλαν ,ισως οχι οπως παλαι ποτε που εσκιζε κολους αλλα εδω ο τυπος θα δειξει την κλασση του...Το υλικο της Μιλαν ειναι για πεμπτη θεση στην serie A...Eδω σε θελω κανεις το παραπανω να την βγαλεις δευτερη?? Γιατι για πρωταθλημα χωρις ενισχυση ουδεις λογος να γινεται,οπως εβγαλε την ΑΕΚ ο Πογιετ με μπατζετ σαν του Αστερα...Οψομεθα, εγω πονταρω στον προπονητη οτι θα ειναι πρωτη τετραδα φετος η Μιλαν...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.