Οριστικά εκτός Ευρώπης ο Πανιώνιος, στη θέση του ο ΠΑΣ Γιάννινα

Οριστικά εκτός Ευρώπης ο Πανιώνιος, στη θέση του ο ΠΑΣ Γιάννινα



Η UEFA άναψε «κόκκινο» στον Πανιώνιο για τη συμμετοχή του στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, κάτι που σημαίνει ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα θα πάρει μέρος στην κλήρωση της Δευτέρας (20/6) για τον 2ο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Αρνητική είναι η απόφαση της UEFA για τη συμμετοχή του Πανιωνίου στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Το νομικό τμήμα των «κυανέρυθρων» προσπάθησε να αποδείξει ότι κακώς ανακλήθηκε η άδεια που είχε λάβει η ομάδα, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν η κατάργηση της αρχικής απόφασης της UEFA για την τριετή επιτήρηση του συλλόγου.

Αυτό σημαίνει ότι ο σύλλογος της Νέας Σμύρνης θα μπορεί να πραγματοποιήσει κανονικά μεταγραφές χωρίς περιορισμό.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντικαταστήσει τον Πανιώνιο στην Ευρώπη και θα πάρει μέρος στην κλήρωση της Δευτέρας για τον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 17/06/2016 17:53
A0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0XAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0AX0

στις 17/06/2016 17:53
κριμα για τον πανιωνιο εκανε πραγματικα μια γεματη σεζον φετος...δωρο για τα γιαννεννα η ευρωπη

οποιος και να πηγαινε ομως πανω απο τριτο προκριματικο δε θα πηγαινε

...

στις 17/06/2016 18:42
Τι να πει κανεις...

Αμα χανεις στα χαρτια ποναει πιο πολυ απο το να χανεις αγωνιστικα. Ολοι ξερουμε πως νιωθουν οι παικτες του Πανιωνιου, που εκαναν τετοια σαιζον τζαμπα...

στις 17/06/2016 19:22
Μαλακίες. Στα γήπεδα βγαίνουν οι θέσεις για την Ευρώπη! Όχι στα γραφεία.

(Δεν ξεχνώ ότι ο Πανιώνιος αποκλείστηκε για τα απλήρωτα χρέη του, αλλά αυτό είναι κάτι άλλο, και η χαρά των φιλάθλων του να τον δουν και πάλι να αγωνίζεται σε διεθνή διοργάνωση, είναι άλλο. Το δεύτερο έπρεπε να επικρατήσει του πρώτου, κατά την γνώμη μου, και όλα τα έσοδα του Πανιωνίου από την συμμετοχή του αυτή, να πάνε σε όσους χρωστάει).

στις 17/06/2016 19:54
Μπραβο στον μεγαλο ΠΑΣ. Καταφερε να παει Ευρωπη. Του χρονου και 5αδα. Ο ΠΑΣ φετος σε πολλα παιχνιδια αδικηθηκε.

Ειδικα στα ματς με Παναθηναικο, Ολυμπιακο, Ηρακλη, Λεβαδειακο, Ατρομητο, Ξανθη, Πλατανια και Πανιωνιο μεσα στους Ζωσιμαδες και τα 8 παιχνιδια υπεραδικηθηκε. 8 ομαδουλες-τσιρακια του πρεζεμπορα Μαρινακη που το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να στηνουν κωλο στο Μαρινακη.

στις 17/06/2016 19:58
ANTIHOOLIGANO, ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΝΕΙΣ ΚΩΛΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΗ.

στις 18/06/2016 01:30
Περσινος αγωνας κυπελου. πανιωνιος-βεροια -ΣΚΟΡ ΗΜ 0-1 . Αποδοσεις στοιχιματικης εταιριας, στο ημιχρονο - 1,40 ο ΑΣΣΟΣ?????? 2.80 ΤΟ ΔΙΠΛΟ??? ΤΙπιο προφανες οτι ο αγωνας ηταν μιλιμενος.ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΥΡΩΠΗ????? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

στις 18/06/2016 14:11
@Αntitoyristikos βάλε ξανά σημαδάκι Άρη να πουστάρεις..Μην μου θυμίζεις άλλο πόσο ξεφτιλίσμενα είναι τα νέα παίδακια ,που το παίζουν οπάδοι του Παοκ..Γίνε Άρης να πουστάρεις όσο σου αρέσει..Όχι Παοκ μορή μαγδάλο @antitoyristike,μας έχεις ξεφτιλίσει εσυ και ο τ4sos το παραπήγικό εδώ πέρα.Γίνε άρης σε λέω...

στις 18/06/2016 14:14
Όλα τα καθυστερήμενα και παραπληγικά δηλώνουνε Παοκ ,γαμώ την αγανακτησή μου να ούμε..Αδελφές και παλικάρια γίναμε μαλία καβλάντα εδώ πέρα σε λέω.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.