Νέο όνομα και σήμα για Ξάνθη

Νέο όνομα και σήμα για Ξάνθη



Η αποχώρηση της Skoda από την Ελλάδα, έφερε αλλαγή στην επωνυμία και το σήμα της Ξάνθης, η οποία παρουσίασε το νέο της λογότυπο.

Νέα εποχή στην Ξάνθη, καθώς από την 1η Ιουνίου η ακριτική ΠΑΕ ονομάζεται Ξάνθη Α.Ο, αφαιρώντας από την ονομασία της τη «ταμπέλα» της Skoda. Μάλιστα, ο σύλλογος προχώρησε και σε αλλαγή του σήματος, παρουσιάζοντας το νέο της λογότυπο.

Η ανακοίνωση: «Από 01.06.2016 η ονομασία και ο διακριτικός τίτλος της ομάδας μας είναι Π.Α.Ε. ΞΑΝΘΗ Α.Ο. – XANTHI F.C.», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση, που συνοδεύεται και από μία φωτογραφία με το σήμα που θα έχει από εδώ και στο εξής η Ακριτική ΠΑΕ.



Ομάδα που αφορά: ΞΑΝΘΗ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 07/06/2016 13:36
Tι εννοει αποχωρηση απο την Ελλαδα??Η αυτοκινητοβιομηχανια σκοντα ή η ομαδα??

στις 07/06/2016 14:34
Είναι θλυβερό να αποχωρούν εταιρίες απο τη χώρα,αντί να γίνεται το αντίθετο.Ακόμα ένα σημείο των καιρών εκτός κι άν κρίβεται κάτι πιό σκοτεινό πίσω απο την αποχώρηση της scoda.Ας ελπίσουμε να κρατηθούν σε επίπεδα super league τώρα με την αποχώρηση του χορηγού.Το καινούριο σήμα πάντως είναι πολύ μοντέρνο άν και τα τρισδιάστατα σήματα δεν αποπνέουν σοβαρότητα.Καλή προσπάθεια...!

στις 07/06/2016 14:47
axaxaxaxaxaxaxaxax

στις 07/06/2016 15:12
χαχααχ βρηκες αλλο συνθηματκο απο το Ο,ΤΙ??

στις 07/06/2016 15:15
Ο,τι

στις 07/06/2016 17:56
Μαλάκα Τάσο, είσαι τόσο στοκάνθρωπος που γελάς με τα μαύρα σου τα χάλια, γελοίε τύπε.

στις 07/06/2016 20:13
Δε θέλω μαζί σου παρτίδες, φιλιά και συγνώμες παγίδες

Από την καλή μόνο με είδες, ξέχνα το δεν έχεις ελπίδες

Καλύτερα τώρα περνάω, σιγά-σιγά σε ξεπερνάω

Κοντά σου πια δε γυρνάω, φεύγω να σωθώ

Τελειώσαμε και είναι οριστικό

Κουράστηκα να δίνω μόνο εγώ

Δε νιώσαμε τα ίδια συναισθήματα Ξυπνήσανε τα θύματα και άρχισα να ζω Ανεβαίνω, δε με ρίχνεις Είπα τέρμα, είμαι αλλού τι μου λες τώρα δεν καταλαβαίνω Ανεβαίνω, δε με ρίχνεις Είπα τέρμα, δεν αντέχω άλλο να σε συγχωρώ και να σε περιμένω Ανεβαίνω όλο κι ανεβαίνω, δε με ρίχνεις ούτε κατεβαίνω Είπα τέρμα κάνε ότι θες, είμαι αλλού τι μου λες τώρα δεν καταλαβαίνω Ανεβαίνω όλο κι ανεβαίνω, δε με ρίχνεις ούτε κατεβαίνω Είπα τέρμα φτάνει ως εδώ, δεν αντέχω άλλο να σε συγχωρώ και να σε περιμένω Πολύ χαμηλά είχα πέσει και άδικα μ’ είχες πονέσει Μα ώρα ν’ αλλάξουμε θέση για να δούμε αν θα σ’ αρέσει Εσύ θα με ψάχνεις τα βράδια και εγώ δε θα δίνω σημάδια Και αφού η καρδιά σου είναι άδεια πάλι θα στο πω

στις 07/06/2016 20:13
ΓΑΜΑΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ

στις 08/06/2016 12:09
ΩΡΑΙΟ ΣΗΜΑ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ.

στις 09/06/2016 17:39
Kati kanei

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.