Διπλό χτύπημα με Ρενάτο και Χούμελς η Μπάγερν!

Διπλό χτύπημα με Ρενάτο και Χούμελς η Μπάγερν!



Διπλό μεταγραφικό χτύπημα για Μπάγερν! Οι Βαυαροί ανακοίνωσαν την απόκτηση του Ρενάτο Σάντσες από την Μπενφίκα αλλά και αυτή του Ματς Χούμελς από την Ντόρτμουντ, καταβάλλοντας σε μια ημέρα το ποσό των 70 εκατ. ευρώ!

Μπορεί η μεταγραφική περίοδος να μην έχει ξεκινήσει ακόμα επισήμως, ωστόσο η Μπάγερν έχει ήδη κλέψει τις εντυπώσεις στο μεταγραφικό παζάρι. Οι Βαυαροί μέσα σε λίγα λεπτά, ανακοίνωσαν δύο σπουδαίους ποδοσφαιριστές, ενισχύοντας σημαντικά το ρόστερ ενόψει της νέας σεζόν.

Η αρχή έγινε με τον Ρενάτο Σάντσες, ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Πορτογαλικού ποδοσφαίρου. Ο 18χρονος Πορτογάλος μέσος υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2021 και η Μπάγερν κατέβαλε στην Μπενφίκα το ποσό των 35 εκατ. ευρώ, «κλέβοντας» τον παίκτη μέσα από τα χέρια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Λίγο αργότερα, οι πρωταθλητές Γερμανίας ανακοίνωσαν την απόκτηση του Ματς Χούμελς. Μάλιστα τα δεδομένα της μεταγραφής είναι ακριβώς τα ιδία με αυτά του Ρενάτο Σάντσες, αφού ο Γερμανός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2021 και η Ντόρτμουντ θα βάλει στα ταμεία της το ποσό των 35 εκατ. ευρώ.






Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΓΕΡΝ, ΜΠΕΝΦΙΚΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 10/05/2016 15:02
Περνει τους καλυτερους στο πρωταθλημα της και περνει τους τιτλους...!

Εδω το ιδιο κανει κ ο Θρυλος αλλα εχουν τις δικαιολογιες στο στομα οι ανυπαρκτοι!

στις 10/05/2016 15:17
Ναι ο θρυλος κανει μεταγραφαρες το βρηκες.

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΑΣ ΡΕΕΕ

στις 10/05/2016 16:53
Γιαυτο υπαρχει μονο μια ομαδα στην γερμανια...μεγαλη μπαγερν..

Τασουλη σκασε ,γιατι ο απο πανω σου εχει δικιο, απλα εισαι προβατο και δεν λες να το καταλαβεις.. και ανοιξε κανενα βιβλιο βρε μαλακισμενο 18χρονο, γτ θα πατωσεις παλι και θα σου φταιει η παραγκα της επιτροπης που βαζει τα θεματα στις πανελληνιες...ορνιο

στις 10/05/2016 19:22
Σωστα τα αναγραφουν οι φιλοι Ολυμπιακοι με βρισκουν απολυτα συμφωνω εμενα τον δευτερο της Ελλαδας ΑΤΡΟΜΗΤΟ αλλα αν ημουν γαυρος θα ηθελα να εχω μεταγραφες τυπου Μπαγιερν για να χτυπαω champions.League...Διοτι το ΕΛληνικο πρωταθλημα ο ΟΣΦΠ με το τμημα scouting που διαθετει και μονο την under 21 να κατεβαζει αν εξαιρεσεις τον Ατρομητο παλι πρωταθλημα θα παιρνε στην Ελλαδα...ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ O ΓΝΗΣΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΒΑΖΕΛΟΧΑΝΟΥΜΟΜΠΟΥΓΑΤΣΩΝ...ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!!!

στις 10/05/2016 20:43
Εσυ δευτερε, καταρχας εχεις παραισθησεις

στις 10/05/2016 21:14
ευτυχώς μπορούμε να γράφουμε ανώνυμα για αν γράφαμε με όνομα πολλοί θα ήταν ήδη με εισαγγελική απόφαση κλεισμένοι σε ψυχιατρική κλινική

στις 10/05/2016 21:45
Ειμαι εδω απο το 2013, εζησα το μεγαλειο του Querty, του lucadisio , του Arias, φετος μου εχουν βγαλει τα ματια ο mangas1 ο sansan , τα 3 καταλωνακια( ξερουν αυτοι) ο στασουπουστρα ,το τραβελι ο ευος, ο αντιχουλ , ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΕΡΜΑΤΗΣΕΙΙΙ ΡΕΕΕΕΕ , ΚΑΛΕΣΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ ΝΑ ΟΥΜΕΕΕΕ

στις 11/05/2016 08:16
Εντομεταξι ο σανσαν λείπει εδώ και ένα χρόνο αλλά ο τ4σος ακόμα τον βλέπει, πρέπει να σου έχει δημιουργήσει παρεστησεις από την βιασμό που σου προκαλούσε σε κάθε συζήτηση σας.

Επίσης άδικο έχει σε αυτό που είπε ο μεσσι1;Σκεφτείτε ότι μόνο ο Ιντεγε έκανε 6 εκατομμύρια (!).Η δεύτερη μέχρι τελευταία αγωνιστική αεκ το καλοκαίρι του 2015 με πρόεδρο τον "τίγρη" δεν έβαλε για μεταγραφές ούτε το 1/3 από όσα έβαλε ο Μαρινακης για να φτιάξει τον τάπητα του γηπέδου στο Καραϊσκάκη.

στις 11/05/2016 18:51
προδοτη χουμελς !

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.