Η τετράδα του Τσάμπιονς Λιγκ

Η τετράδα του Τσάμπιονς Λιγκ



Ατλέτικο και Μπάγερν συμπλήρωσαν το «πάζλ» των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ και πλέον γνωρίζουμε και τις τέσσερις ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα την Παρασκευή (15/4).

Ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ και οι τέσσερις ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα την Παρασκευή (15/4, 12:30) για τα ημιτελικά είναι οι Ρεάλ, Ατλέτικο (Ισπανία), Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία) και Μπάγερν ( Γερμανία).

Οι «πολίτες» βρίσκονται στους «4» του Τσάμπιονς Λιγκ για πρώτη φορά στην ιστορία τους, οι «ροχιμπλάνκος» για 5η, οι Βαυαροί για 18η και οι «μερένγκες» για 27η. Η Ρεάλ βρίσκεται στα ημιτελικά για 6η σερί χρονιά, η Μπάγερν για 5η ενώ η Ατλέτικο επέστρεψε στα ημιτελικά μετά τη σεζόν 2013/14, όταν είχε αφήσει ξανά εκτός της Μπαρτσελόνα.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΓΕΡΝ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 14/04/2016 00:38
Ρεαλ - Σιτι θελω.

στις 14/04/2016 00:50
Τα ελεγα εγω οτι η Ατλετικο θα περασει την Μπαρτσα και θα παει φουλ για κουπα και με βριζαν κατι παιδακια που οταν βλεπουν μπαλα,μετρανε τις γωνιες...Ρε οι ομαδες ξεκινανε απο την αμυνα και η αμυνα τις Ατλετικο τσακιζει κοκκαλα.Πουτ ηταν το τριο Σουαρεζ-Μεσσι-Νευμαρ;Αντε καληνυχτα...

στις 14/04/2016 00:51
Grande Cholo τους εσκισες τον κωλο...

στις 14/04/2016 01:15
Cholo simeone theos

στις 14/04/2016 01:58
Manchester City - Atletico Madrid

Real Madrid - Bayern

Τα ζευγάρια των ημιτελικών,ας νικήσει ο καλύτερος.

στις 14/04/2016 01:58
Atletico De Madrid champions 2016

στις 14/04/2016 03:24
mages ola ine stimena ta zeugaria ine city real k mpagern atlentiko ...

στις 14/04/2016 05:37
pike:thelo tin real ston teliko!!

pou ine i barcelona den tin blepw hahahahahahha

στις 14/04/2016 09:42
i megali omadara toy elladistan i thrylota kata kosmon gay-riela poy einai ? min moy peite oti apokeleistike.apokleiete stimeno itan. pws ginetai me for ton pullido na meneis ektos ? pws?

στις 14/04/2016 11:15
ΡΕΑΛ-ΜΠΑΓΕΡΝ : Μετα το το 4αμπαλο που θα φανε οι μαδριλενοι θα ξεχασουν πως στους λενε!

στις 14/04/2016 15:28
Συμφωνω με τον 2κεφαλο θελω μπαγερ-ρεαλ και μ.σιτι-ατλετικο. Τελικος μπαγερ-ατλετικο και νικητρια θελω την ατλετικο

στις 14/04/2016 15:30
2κεφαλε η ατλετικο πιστευω οτι μπορει να το παρει! Για εμενα ειναι το 2 φαβορι μετα την μπαγερ

[+]  stasoumugdala στις 14/04/2016 15:57

στις 14/04/2016 16:06
Πρόπερσι η Ατλετικο έφτασε στον τελικό αλλά αποκλείστηκε στη παράταση φέτος μπορεί να το πάρει αν είναι πιο προσεκτική.

στις 14/04/2016 16:24
EGO THELO PAOK-REAL KAI BAYER-CITY

στις 14/04/2016 17:37
Simeonson, εσυ τι εισαι που λες την Ελλάδα Ελλαδιστάν?Μηπως εισαι αλβανος ή Πακιστανός και υποστηρίζεις το δικέφαλο κοτόπουλο?Καραγκιοζη που εχεις και άποψη σαν Αεκτζής για τα ζευγάρια του champions league!

στις 14/04/2016 18:09
γαμΩ ΤΟΝ ΣΤΑΣΟΥ ΜΥΓΔΑΛΑ...ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΑΛΙΟΚΑΡΙΟΛΗ....ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ

στις 14/04/2016 18:20
an den tuxoun oi ispanikes metaxu tous twra tha pane teliko. eite paixei real-bagern/ city atlentiko eite real-city/bagern atlentiko

στις 14/04/2016 18:26
braveheart86 egw eimai afganos re.ikanopoiithikes ? esy ti eisai ellin patriwtis ? ante pisw sto aygo malaka.

στις 14/04/2016 19:24
σωστος ο braveheart86...

στις 14/04/2016 19:44
A katalava einai to 2o profile toy stasoy...

στις 14/04/2016 19:53
1. ναι το βρηκες ρε αστροπελεκι...εγω λεω να φτιαξω καμια 50αρια προφιλ..

2. δηλαδη αποκλειεται απλα να συμφωνω με καποιον ε...; χααχχαχαχαχααχ

3. καντο εικονα... φτιαχνει καποιος 2-3 προφιλ γραφει κατι με το ενα προφιλ και απο τα αλλα μπαινει για να γραψει οτι συμφωνει με τον εαυτο του... ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ (εχουμε εδω μεσα αρκετους..αλλα ειπαμε... ενας ειναι ο στασουμυγδαλα που ολοι αγαπησατε)

στις 14/04/2016 20:04
A re stasoy...A re stasoy...

στις 14/04/2016 20:30
α ρε simoenson... α ρε simoenson..

στις 15/04/2016 09:49
genius milame eisai megalos vlakas na se sigouros pos i real 8a faei 4 apo ti bayern pou auti paei kata diaolou den mporei na kerdisei mia benfica malaka kai mia juve 8a riksei 4ara stin real

pigene klapse trava kripsou kai esu stin spilia sou san tous allous gt se gamise i atletico pou tin eixate sigouri tin prokrisi asxeta

στις 15/04/2016 11:02
2 ΕΦΑΓΕΣ ΑΠΟ ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ ΡΕ ΣΑΛΙΓΚΑΡΕ ,ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΣΟΥΝ ΣΤΟ "allianz arena" ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ? ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 5 ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΡΟΥΦΗΞΕΙ! ΑΝΤΕ ΦΑΕ ΚΑΝΑ ΧΟΡΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΙ ΡΕΑΛ ΠΟΥΛΙ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.