Δεν πήραν άδεια Πανιώνιος και Ηρακλής

Δεν πήραν άδεια Πανιώνιος και Ηρακλής



Η Επιτροπή Αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ δεν χορήγησε άδεια σε Πανιώνιο, Ηρακλή και πλέον οι δύο ΠΑΕ θα επιδιώξουν να δικαιωθούν μέσα από τη δευτεροβάθμια επιτροπή.

Όπως αναμενόταν μετά την εισήγηση του διευθυντή αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ, Γιώργου Δημητρίου, η Επιτροπή Αδειοδοτήσεων της Ελληνικής Ομοσπονδίας δεν χορήγησε άδεια στον Πανιώνιο, ο οποίος κινδυνεύει πλέον να μείνει εκτός πλει-οφ.

Μαζί με τους «κυανέρυθρους», σε πρώτη φάση άδεια δεν πήρε και ο Ηρακλής, καθώς και οι Πανθρακικός και Καλλονή, που την νέα χρονιά θα παίζουν στην Football League!

Οι τέσσερις ΠΑΕ έχουν το δικαίωμα έφεσης στο δευτεροβάθμιο όργανο. Σε περίπτωση που δεν καταφέρουν να εξασφαλίσουν τη σχετική άδεια, αυτό σημαίνει πως θα έχουν μεγάλο περιορισμό στις μεταγραφές. Φυσικά τα πράγματα θα είναι χειρότερα για τον Πανιώνιο, καθώς δεν θα μπορέσει να διεκδικήσει την έξοδο στην Ευρώπη.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 09/04/2016 01:18
Ntaksei tourkospore thn eipes thn malakia sou roufa kana arxidi twra Kai pese Gia ypno...re ti SAS exei kanei o olympiakos einai logiko na exete xazepsh

στις 09/04/2016 05:20
Ρε κοζανη7, τι δεν βλέπεις από αυτά που βλέπουν 10.000.000 Έλληνες; Χάπατο...

[+]  AGELADA στις 09/04/2016 10:28

στις 09/04/2016 12:21
Ποιος Βαγγελας ρε καημενε τρεχαγυρευοπουλε??Μεχρι και οι μαιμουδες καταλαβανε οτι χωθηκε ο Σαββιδης στην Επο για τα καλα και κανει κουμαντο για να βγει ο Μπαοκ ευρωπη σε περιπτωση μη grexit...Ρε κοφτε το χασισι ρε μπαγλαμαδες πειραζει στον εγκεφαλο ακομα δεν το μαθατε...Μετα σας ενοχλουν οι διαιτησιες ...Στα ισια ρε πουτανες οι καλυτεροι θα βγαινουν στην Ευρωπη οχι στα χαρτια παλιομουναπανα του Μελισσανιδη και του Σαββιδη τσιρακια

στις 09/04/2016 12:59
τι ειναι αεκ..;

στις 09/04/2016 13:13
XOXO. TI EINAI PASOK? AS MAS PEI O OPADOS O STASOY.

στις 09/04/2016 13:24
Tha xorevei o mporothrilos

στις 09/04/2016 14:29
Νοργουιτς γερμανοτσολια στα χαρτιά πρωτάθληματα παίρνουν άλλοι. Βγάλε τη μάσκα σου και κοιταξου στον καθρέφτη

στις 09/04/2016 14:30
simoenson21 το πασοκ εκανε εργα φιλος..μην το ψαχνεις... παλι με χρονια με καιρους παλι δικη μας θαναι.. (η εξουσια)

στις 09/04/2016 14:36
Όσο για τον Ηρακλή δεν μασάει από τέτοια γιατί για τον ίδιο λόγο αυτός έπεσε κατηγορία ενώ αγωνιστικά είχε μείνει. Και οι άλλες ομάδες για τον ίδιο λόγο απλά δεν καναν μεταγραφές παικτών πάνω από 24 χρονών (χάδι ποινή δηλαδή) και έμειναν κατηγορία

στις 09/04/2016 15:29
AGAPAME ME MANIA STASOY.TON ANTHRWPO POY MAS KANEI KYRIGMA GIA TA MNIMONIA ALLA TAYTOXRONA EINAI KAI SOSIALISTIS LEME TWRA.MPOREIS NA MAS TO EKSIGISEIS AYTO?

στις 09/04/2016 15:37
Kαι η κωλογριες ευρωπη δε βγαίνουνε. Με τη μη αδειοδοτηση του πανιωνιου για του χρονου μπορουν να βογυνε Ευρωπη εκτος απο μπαοκ και αστερα ενα σωρο ομαδουλες οπως ο γαυροατρομητος η γαυρολεβαδεια ο βαζελοηρακλης και η γαυροξανθη. 4 κλασσικα ελληνικα παραρτηματα. Τρια του εμπορου πρεζας του μαρινακη και ενα του αλαφουζου του ηλιθιου. Σκατοβαζελες. Τι περίμενες; θελει και 2η θεση στο πρωταθλημα ο μακακας. Αντι να κοιταει να μπει στην 8αδα. Και ηρθε μετα ο πουλημενος οαρχιπρεζεμπορας ο μελισσανιδης κι ο φιλος του ο Σαββιδης (αλλη λερα) να μας το παίξουν (πεο)ποεδροι της καθαρσης. Λαθρεμποροι και πρεζεμποροι ολοι τους.

στις 09/04/2016 15:37
Το ηρακλακι ο βαγγελης το εχει ιδιαιτερη συμπαθεια.

στις 09/04/2016 15:46
TZORTAN21 GOYSOYFAKI EXIS GIA OLA GNOMI KITA TON KOLOSAS METON LAUREMPORA POY SAS TON EXOYME KANI KOMATIA POYTANAKIA

στις 09/04/2016 15:48
OMADA ME 11 PROULIMATA TOY KOLOY OMADA MIN ASXOLISTE ME MEGAUIRIA

στις 09/04/2016 15:51
POYTANAKIA UELETE GIPEDO ME LEYTA TOY KRATOYS KIA LETE GIA TON PANIONIO KAI TON IRAKLI

στις 09/04/2016 15:54
Ρε simoenson.. τρολλαρω ρε φιλε...ημαρτον... χαρειτε τα αντιμνημονιακα μου κηρυγματα τωρα που μπορειτε, γιατι σε λιγες μερες θα κανετε καιρο να ξαναδειτε σχολιο μ..

στις 09/04/2016 16:00
Giati poy tha pas? stin brazilia na koynas tin kwlara soy?

στις 09/04/2016 16:02
Αν ζουσαμε στις χρυσες εποχες πασοκαρας,πολυ πιθανον..τωρα χλωμο...

στις 09/04/2016 16:07
Norwich ο βάζελος κλεγετε σε κάθε ματς για την διαιτησία όχι ο ΠΑΟΚ

στις 09/04/2016 19:42
κωλοπασοκ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.