Σούπερ Λιγκ: Πέρασε... αέρα από το Καυτανζόγλειο ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Πέρασε... αέρα από το Καυτανζόγλειο ο Ολυμπιακός



Με γκολ των Ντουρμάζ (12') και Ιντέγε (44'), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 τον Ηρακλή στο «Καυτανζόγλειο», σε εξ' αναβολής αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Μετά από καθυστέρηση ενός μήνα, ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε τον Ηρακλή στο «Καυτανζόγλειο», με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν άνετα τη νίκη με 2-0. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα έφτασε τις έξι σερί νίκες και πλέον βρίσκεται στο +25 από τη δεύτερη θέση.

Ο Ολυμπιακός δεν χρειάστηκε να φορτσάρει, «καθαρίζοντας» από το πρώτο μέρος την υπόθεση νίκη. Μόλις στο 12’, ο Ντουρμάζ άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Πέρνις.

Ο Ηρακλής προσπάθησε να απαντήσει με το ίδιο νόμισμα στο 31’, όμως ο Ρομπέρτο πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση σε απευθείας φάουλ του Ρομάνο. Οι γηπεδούχοι απείλησαν ξανά στο 37’, με τον Μποτία να κόβει σωτήρια το πλασέ του Βέλλιου. Ένα λεπτό μετά, ο Περνίς μπλόκαρε την κεφαλιά του Φουστέρ, όπως και το σουτ του Φορτούνη στο 40’.

Ωστόσο, στο 44’ ο Ολυμπιακός κατάφερε να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ, «κλειδώνοντας» τη νίκη. Ο Ντουρμάζ έσκαψε ωραία την μπάλα για τον Φορτούνη, αυτός την πρόλαβε πριν βγει άουτ και την γύρισε στον Ιντέγε, ο οποίος με κεφαλιά «έγραψε» το 2-0

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο χαλαροί στο δεύτερο μέρος και ο Ηρακλής έψαξε ένα γκολ για να μειώσει το σκορ. Ωστόσο η μοναδική αξιόλογη ευκαιρία του «Γηραιού» ήρθε στο 74’ όταν ο Μοντέιρο αστόχησε με το δεξί, παρότι βρέθηκε εντελώς μόνος στο ύψος του πέναλτι. Στο 89’ ο Ρομπέρτο έβγαλε την κεφαλιά του Ζιαμπάρη και στις καθυστερήσεις ο Φορτούνης βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 06/04/2016 22:07
+25 ποντους σντε εγω να γινω βαζελος και να πω μειον 9 ποντους απο διαιτησια αντε να τους κανω δωδεκα και να γινω γραφικος (που δεν ισχυει αλλα τους βαζω) συνεπως εχουμε 13 απο τον δευτερο συμφωνα με θεωρειες κωμικων που εχουμε ακουσει ανα καιρους...Ρε μαγκες μου με τι μαθηματικα παιρνει πρωταθλημα ο ΟΣΦΠ λογω διαιτησιας???αν μπορει κανεις να με διαφωτισει με αυτα τα ανωτατου επιπεδου μαθηματικα θα ειμουν υποχρεος!!!

στις 06/04/2016 22:09
Τιποτα απλα ειναι κατι σαν να εχουμε την Ατλετικο Μαδριτης στο Ελληνικο πρωταθλημα ετσι απλα χωρις μαθηματικα και τιποτα πυρηνικες φυσικες σε θεωρεια..Απλη μπαλιτσα ...Ξερεις τοπι παιρνεις πρωταθλημα ,εισαι αμπαλος τερματιζεις πισω 13 ποντους αντε σου χαριζω και καλα 12 ποντους που τους πηρε ο ΟΣΦΠ με σπρωξιμο απο διαιτητες και καλα χαχαχαχαχαχαχχα αχ αααχ αααχ βαχχ και τρισαλλαχ

[+]  t4sos στις 06/04/2016 22:11

[+]  t4sos στις 06/04/2016 22:11

στις 06/04/2016 22:27
Ναι λες και δε θα περνουσε. Σιγα με το παραρτημα του επαιζε.

στις 06/04/2016 22:33
Τασο μη βριζεις μανες. Ημουνα 3ημερη Ναυπλιο και πισω στο λεωφορείο φωναζαν οι αλλοι "πουτανα πουτανα του μαρινακη η μανα". Εγω δεν μιλουσα καν. Μπροστα καθομουνα εγω. Ελεγαν το τι τα θες τι τα θες σε σύνθημα του παοκ και γενικως βριζανε χοντρα. Δε λεω παοκ να εισαι αλλα οχι κι ετσι.

στις 06/04/2016 22:35
Σε μια φαση τους ειπα να μιλάνε λιγο πιο σεμνα αλλα...δε μ άκουσαν.

[+]  antihooliganos στις 06/04/2016 22:36

στις 06/04/2016 22:39
Κάθε φορά περνάμε αέρα από την Θεσσαλονίκη. Αντιχουλιγκανε έλεγες θα δώσουμε βαθμούς στο "παράρτημα" τώρα που κερδίσαμε μας άφησε το "παράρτημα". Όσο έλειπες Αντιχουλιγκανε ήμουν σπίτι σου, ξέχασα το μπουρνούζι μου όμως. Αν το δεις μην το πάρεις από εκεί θα το πάρω όταν ξαναπεράσω.

[+]  2kefalos.. στις 06/04/2016 22:40

στις 06/04/2016 22:41
Σεπέδαααααααααααα

στις 06/04/2016 22:42
Δικεφαλε, γελανε και τα τσιμεντα βρε μαλακα που μου εμαθες και το βολει..εχεις χαζεψει απο την σφαλιαρα..

στις 06/04/2016 22:43
Τι έχεις να πεις stasoumugdala?

[+]  2kefalos.. στις 06/04/2016 22:44

στις 06/04/2016 22:45
Τ4soyli προσεχε τι γραφεις γιατι αν κατεβω απο την γειτονια σου θα δεις ταινια υπερπαρπαραγωγης που θα συνδιαζει περιπετεια αγρια τσοντα και καρατε ελιγμους...Θα παιζω εγω η μητερα σου εσυ και η αδερφη σου...Δεν θα σου πω το σεναριο της ταινιας..Μην παει το νου σου στο πονειρο εγω δεν ειμαι αληταρας απλα η μητερα σου εχει ρολο στην ταινια να με συνετισει και να παντρευτω την αδερφη σου ,αλλα γινεται ενα μπερδεμα γιατι η αδερφη σου μαθαινει οτι γαμαω και εσενα και μαλωνετε πολυ ασχημα εκει εχει και το καρατε που λεγαμε λιγο πριν...Υπεραπαραγωγη για hollywood προσεχε μην ανεβω στα μερη σου και σε μαγκωσω κοπελιτσα...ξερεις εσυ....ΥΓ.μπραβο στον antihooligano

στις 06/04/2016 23:02
Ματρι πότε θα κυκλοφορήσει η ταινία;

στις 06/04/2016 23:43
Μετα το χουνερι στην γλυφαδα και τους δυο τιτλους που εχεις χασει ηδη εγω στην θεση σου δεν θα μιλουσα.. ο βιαστης σου σε εχει περιποιηθει και σε αυτο το αθλημα.. μην παραμυθιαζεσαι

στις 06/04/2016 23:47
εεε μα το μπαγλαμα το εχει παρακανει φυγανε οι καλοι οι παοκτζηδες που υπηρχαν στον site Και καναμε χαβαλε υψηλης ποιοτητας,προφανως οταν ειχαν μαθειοτι θα διακοπτα την παρουσια μου για λιγα χρονια απο το site...τωρα μειναμε με τον t4soyli μην πας στα βαθεια δεν πατωνεις και με τον antihooligano που αν του πεις πηγαινε εξω στο μπαλκονι να δεις αν ερχομαι θα παει,ειναι καλο παιδι ομως ο τελευταιος και τον συμπαθω...Ευτυχως που εχει δυο τρεις καλους χιουμοριστες με επιπεδο γαυρους και Αρειανους το site ,και ειναι καπως ανεκτο...

στις 06/04/2016 23:52
Αν και οι γαυροι ειναι σχεδον ολοι ποιοτικα παιδια που γραφουν εδω στο site και αντικειμενικοι αλλα ενταξει δεν εχει νοημα αν δεν μπορω να συνεννοηθω με ααεκτζηδες ,βαζελους και μπαοκια εκτος απο τον tyropita ton norwich kai τον mariner...θες και την παραδοχη απο τον αντιπαλο...μεταξυ μας τι να το κανεις ολοι μας ξερουμε οτι εχουμε δικιο εμεις οι Ολυμπιακοι αφου ξερουμε πιο πολυ μπαλα πως θα γινει δηλαδη...

στις 06/04/2016 23:54
Πω πω κυκλοφορεί πολύ αδεσποτη πουτσα και πολλοί άγριοι γαμιαδες ευτυχώς φοράω τσιγκινο σωβρακο

στις 06/04/2016 23:55
ξεχασα και τον 2kefalo τρομερος χιουμοριστας...αυτο με το βολει ηταν υψηλου επιπεδου χιουμορ...

[+]  birbiham1980 στις 06/04/2016 23:55

στις 06/04/2016 23:56
ουπς να και ο κολητος μου ο biribiri Η αλλιως bibibo...Eχει δει πρωταθλημα με τον ΠΑΟΚ μονο απο video...μην τους ακους birmingham με τον Ιβαν θα αλλαξουν τα πραγματα...Το πρωταθλημα ειναι κοντα...κοντευουμε φιλος...

στις 07/04/2016 00:00
Matri X το πρωτάθλημα στο βόλεϊ φέτος είναι του ΠΑΟΚ.

στις 07/04/2016 00:00
Δεν είναι αστείο αλήθεια είναι

στις 07/04/2016 00:02
Πρωτάθλημα δεν περνουμε, τσαμπιονς λιγκ δεν βγαίνουμε, τον ΠΑΟΚ μας λατρεύουμε γι αυτό και ταξιδεύουμε

στις 07/04/2016 00:02
ματρι_X θα σου δωσω μια προβλεψη και σημειωσε το σημερα που το γραφω...6/4/2016!!! πΕς ΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ να το πει στο παιδι του δηλαδη στο εγγονι σου ακου με προσεκτικα τωρα...Ο Παοκ θα παρει πρωταθλημα οταν ο γυιος σου ειναι στο μαιευτηριο στο πρωτο του παιδι...Τοτε!!!Μην ξεχασεις να το πεις στο γυιο σου να πει στον γυιο του που θα γεννηθει εκεινη την μερα οτι καποτε ο εκπληκτικος beavis μου ειχε πει αυτο για τον Παοκ...Και περασανε τοσα χρονια και ειχε δικιο...ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΖΗΣ Ο BEAVIS ΛΟΙΠΟΝ!!!

στις 07/04/2016 00:03
ΠΑΟΚ εδώ ΠΑΟΚ εκεί είναι πουτανα η ζωή

στις 07/04/2016 00:05
ΟΚ BEAVIS θα το σημειωσω αν και δεν μπαινουν σε στοιχηματικες εταιριες τετοιες προβλεψεις...Αν μπαινανε θα ημασταν πλουσιοι πραγματι...Προβλεψη για μετα απο 40 χρονια!!!Αυτες ειναι προβλεψεις και μου ακουγεται να εχει και λογικη!!!Και να σκεφτεις ακομα δεν βρισκουν σωστα καμια φορα οι μετεωρολογοι τις προβλεψεις τους για τον αυριανο καιρο!!!respect beavis!!!

στις 07/04/2016 00:14
Dhladh re mastoria mallon opws fainetai 8a prolabw ena prwta8lhmataki akoma oso zw me thn Paokara//...Re les??kai to eixa parei apofash oti den 8a zw mexri to epomeno??re beavis alh8eia les???mhn paizeis me ton pono moy re skatogayre ...pes moy den mporw allooooo...8a paroyme alh8eia prwta8lhma meta apo 40 xronia??

στις 07/04/2016 02:00
Αντιχουλιγκάνε ύστερα από το σημερινό , βούλωσέ το και νιώσε ότι έχουμε καταλάβει πόσο άσχετος είσαι και πόσο χαζοβιόλης.

στις 07/04/2016 12:58
Aneto diplo mesa sthn boulgaria bravo olympiakara

στις 07/04/2016 15:54
Kαλα το πηγαιναμε ρε RED_KOZANH_7 μεχρι τωρα..Το αντεθνικο το το θελεις...Εχει γινει συνηθειο για ορισμενους αλλα ξεσυνηθιστε ...Μην μαλωσουμε τωρα για αρχιδιες μεταξυ μας..Εμεις οι Ολυμπιακοι ειπαμε ειμαστε κιμπαριδες και γαμιαδες...Εχουν γραφτει τοσα ευρηματικα ανα καιρους απο παιδια που γραφουν sto agones...Να οπως το μπουγατσογυφτοι ή μπουγατσοκεφτεδες...Οχι βουλγαριες και τουρκιες μαλακες κοφτε τα αυτα και τωρα αναφερομαι γενικα...Μην επανερχομαστε στα ιδια ρε μαγκες...PLS

στις 07/04/2016 16:31
Νέος κανονισμός ελληνικού ποδοσφαίρου: Για όλες τις ομάδες η μπάλα βγαίνει άουτ όταν περάσει την τελική ή την πλάγια γραμμή. Για τον ολυμπιακό βγαίνει άουτ όταν τελειώσει το χορτάρι

στις 07/04/2016 22:41
ΕΔΩ ΕΔΩ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΥΤΟ ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΡΟΣΚΗΝΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΚΙΝΟ ΛΑΟ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΥΕ ΜΟΝΟ Ο ΘΡΥΛΟς ΠΗΔΑΗ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.