Με φυλάκιση για συμμετοχή σε στημένα απειλείται ο Κόντε

Με φυλάκιση για συμμετοχή σε στημένα απειλείται ο Κόντε



Μια ημέρα μετά την ανακοίνωση της συνεργασίας του με την Τσέλσι, ο Αντόνιο Κόντε κινδυνεύει με εξάμηνη φυλάκιση για εμπλοκή του σε στημένους αγώνες.

Όπως αποκάλυψαν τα ιταλικά Μέσα, δικαστήριο της Κρεμόνα ζήτησε την επιβολή εξάμηνης φυλάκισης και πρόστιμο 8000 ευρώ στον Αντόνιο Κόντε, για εμπλοκή του σε στημένους αγώνες κατά την περίοδο που ήταν προπονητής στη Σιένα.

Πρόκειται για την πολύκροτη υπόθεση στην Ιταλία, όπου σύμφωνα με τα στοιχεία που προέκυψαν, ομάδα μπουκμέικερ από την Ουγγαρία ήρθε σε επαφή με ποδοσφαιριστές και προπονητές προκειμένου να χειραγωγήσουν τα αποτελέσματα αγώνων στην πρώτη και στη δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας.

Ο νυν ομοσπονδιακός τεχνικός της Ιταλίας, που τη Δευτέρα (4/4) υπέγραψε τριετές συμβόλαιο την Τσέλσι, είχε αρνηθεί τις κατηγορίες αλλά τον Αύγουστο του 2012 είχε τιμωρηθεί με δέκα μήνες αποκλεισμό από τους αγωνιστικούς χώρους.

H πρόταση του εισαγγελέα για την ποινή φυλάκισης του Κόντε θα εξεταστεί, ενώ η τελική απόφαση αναμένεται στα μέσα Μαΐου.



Ομάδες που αφορά: ΙΤΑΛΙΑ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 05/04/2016 19:29
EINAI ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ!

στις 05/04/2016 19:39
Ο κοντε σε στημενα...; πεφτουμε απο τα συννεφα... χαχαχα

στις 05/04/2016 20:46
Μαρινακης φταίει!!!!

Είναι και αυτός μέσα......

στις 05/04/2016 21:44
vlakman gia tin apragka tou kyr kokkalh kai tou patsavourh tou xontrou exeis na peis tipota??h tsouzh akoma ekeino to goal sto parapente to 99

στις 05/04/2016 23:57
εetsi kai edw o kokkalis kai o marinakis fteei oi gamiades sas axaxxaxaxxa

στις 06/04/2016 01:26
pos ginete oloi autoi pou perasan apo juventus na mplekontai se stimena,pio bromiki omada kai apo olimpiako h juventus,edo kai 5 xronia tis dinoun averta protathlima.Tha poun klasika tin karamela i juve rixnei lefta oi alloi oxi.E pos na riksoun lefta oi alloi otan i juventus einai mafia ,elexgei oles tis mikres omades kai exei olo to paraskinio mazi tis?

στις 06/04/2016 13:53
prison-bet οτι του φανει του λολοστεφανη...την ειπες την μαλακια σ

στις 06/04/2016 14:44
stasou δεν ξερω αν ισχυει στην ιταλια αυτο αλλα εδω σιιγουρα και τωρα που θα φατε grexit να δουμε ποσο τζαμπα μαγκες θα ειστε χωρις φραγκα

στις 06/04/2016 17:58
Καλως το κουρουμπελο..να ξερεις οτι παρακαλω για το grexit..θελω τοσο πολυ να σας ψωλιασουμε και ετσι..αλλα ειστε τοσο νουμερα που και τοτε κατι θα σας φταιει.. ειστε η κλασικη ξεφτιλα της ελληνικης νοοτροπιας οτι αντι να θελετε να φτασετε τον πρωτο μεσω του να γινετε εσεις καλυτεροι, προσπαθειτε να ριξετε τον πρωτο στα σκατα μαζι με εσας... αθανατο ελλαδισταν... για λυπηση ειστε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.