Τσάμπιονς Λιγκ: Μάχη Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο στους «8»

Τσάμπιονς Λιγκ: Μάχη Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο στους «8»

Αφορά τον αγώνα ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Ισπανικός «εμφύλιος» ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Ατλέτικο προέκυψε στην προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Παρι Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι το άλλο μεγάλο ζευγαρι.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της φάσης των «8» του Τσάμπιονς Λιγκ και δεν θα μπορούσαν να μην προκύψουν σπουδαία ζευγάρια.

Ξεχωρίζει ο ισπανικός «εμφύλιος» ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Ατλέτικο, ενώ μεγάλα ματς αναμένονται και στο ζευγάρι της Παρί Σεν Ζερμέν με την Μάντσεστερ Σίτι.

Από την άλλη, η Ρεάλ θα αντιμετωπίσει την πρωτάρα Βόλφσμπουργκ, ενώ η Μπάγερν θα διασταυρώσει τα ξίφη της με τη Μπενφίκα των Μήτρογλου και Σάμαρη.

Τα πρώτα ματς θα διεξαχθούν στις 5-6 Απριλίου, στις έδρες των ομάδων που αναγράφονται πρώτες στα ζευγάρια, ενώ οι επαναληπτικοί θα γίνουν στις 12-13 του ίδιου μήνα. Η κλήρωση για τα ημιτελικά είναι προγραμματισμένη για τις 18 Απριλίου και τα ματς για τις 26-27 Απριλίου και 3-4 Μαΐου. Ο τελικός στο «Σαν Σίρο» είναι στις 28 Μαΐου.

Τα ζευγάρια στους «8»:


Βόλφσμπουργκ – Ρεάλ
Μπάγερν – Μπενφίκα
Μπαρτσελόνα – Ατλέτικο
Παρί Σεν Ζερμέν – Μάντσεστερ Σίτι





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
7.754.501.281.452.152.8511
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.752.301.621.721.78
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.501.852.3019.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 18/03/2016 13:17
Μπαρτσελόνα – Ατλέτικο ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ,ΞΥΛΟΚΟΠΟΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΞΕΠΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ,ΘΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΟ! welcome to death atletico...!!!!

στις 18/03/2016 13:20
Ta legmae xthes.i uefa thelei me tsampoyka tin real stoys 4. gia tin bayern den lew giati einai omadara kai tha apekleie toys pantes ektos apo barca.episis eyxomai na perasei i pari kai na meinei ektos to ektrwma tis city.giati an doyme 4ada me real city tha einai ta pio metria imitelika stin istoria.1o favori barcelon 2o pari

στις 18/03/2016 13:23
ti ahdeiastiki stimeni klhrwsh kathe xrono ta idia h barcelona me ta thiria kai h real me ta kafeneia 2xronia twra tixenei me dordmunt p pige na pesei propersi me salke 2xromnies kai twra me volsburg eleos auto to sproksimo. thanatos sti madriti

στις 18/03/2016 13:28
kala xamos favori h braca alla tha duskoleutei me authn tin atetiko pou den trone goal me tipota tha exei endiaferon

στις 18/03/2016 13:29
το μονο αμφιρροπο παιχνιδι ειναι αυτο της μπαρτσα.. τα αλλα ειναι για γελια.. παρι,μπαγερν και ρεαλ ειναι ηδη στους 4..

η ατλετικο ειναι ο κακος δαιμονας της μπαρτσα..ζορικα τα πραγματα..

Υ.Γ: αν μπορουσαν θα εβαζαν τον πλατανια στην κληρωση για να παιξει η ρεαλ... ξεφτιλες...

στις 18/03/2016 13:53
κακος δαιμονας της ρεαλ ναι της μπαρτσα οχι

στις 18/03/2016 13:57
μην νομισει κανεις οτι η μπαγερν εχει ευκολη κληρωση...σας το λεω απο τωρα !!!

στις 18/03/2016 14:09
barcelona1992 perisi me atletico stous 8

fetos volsbourg nai egw stous 8 piga me dortmund alla tin atletico pou se gamise stous 8 tis erixa 4ara

στις 18/03/2016 14:09
stous 16 city etixes siga tin diskoli

στις 18/03/2016 14:27
na 3erete o telikos tha einai barcelona-pari

στις 18/03/2016 14:35
Min kanoyme to aspro mayro.i real fetos einai xalia den vlepete.mexri kai i benfica na tis epefte eksw tha tin afine.alla vlepeis aytos to aktarameno to empriko to brand name tis.

στις 18/03/2016 14:40
Καταραμένη Μπάγερν κωλοφαρδη....πάμε Παρι για τους 4!!!!

στις 18/03/2016 15:04
pari- barca real- bayern ,hmitelikos barca-real pari-bayern kai telikos pari-barca

στις 18/03/2016 15:06
stous 8 de ennow ta zeygaria alla poioi tha perasoun astoxes oi paules pou evala

στις 18/03/2016 16:11
Χαχαχα,βρε βρε βρε,παρι σιτυ με τους αραβες να διαλεγουν ποια θα περασει,μπαγερν μπενφικα,λογικα μπαγερν,μπαρτσελονα με ατλεντικο,τους κληρωσαν μαζι μπας και υπαρξει καμια ομαδα με καλη αμυνα να πεταξει την μπαρτσα εξω και βολφσμπουργκ ρεαλ για να γινουν και τα δυο ματς τους 7+......

στις 18/03/2016 20:20
Μακάρι να το πάρει η Παρί.

στις 18/03/2016 20:41
Μη λετε πολλα γατι μπαλα ειναι και δεν ξερες τι θα φερει.

στις 19/03/2016 11:20
Ithela poly pari i atletiko gia na tous spaso ta moutra alla den peirazei akoma klai etsi imitelikos pari bayern kai telikos bayern barca 2-1!!!

στις 19/03/2016 11:21
sto meatsa tin koupa opos kai to 2001!!

στις 19/03/2016 19:55
Γρηγορα ξεχασες το γλεντι μεσα στο καμπ νου 3-0! Αλλα θα μου πεις ειχατε απουσιες ,ε τωρα που δεν θα εχετε και τυχει να παιξουμε αφου δεν αποκλειστειτε ΘΑ ΦΑΤΕ ΚΑΛΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.