Οι νέες φανέλες της Εθνικής (pics)

Οι νέες φανέλες της Εθνικής (pics)



Η Nike παρουσίασε τις νέες εμφανίσεις της Εθνική Ελλάδας, οι οποίες θα φορεθούν για πρώτη φορά στα φιλικά του Μαρτίου με Μαυροβούνιο και Ισλανδία. Δείτε τις εμφανίσεις.

Με νέο… λουκ φιλοδοξεί να αφήσει πίσω της την εφιαλτική πορεία στα προκριματικά του Euro η Εθνική ομάδα. Η Nike παρουσίασε τις νέες εμφανίσεις του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος οι οποίες θα κάνουν… ντεμπούτο στον φιλικό αγώνα με το Μαυροβούνιο στις 24 Μαρτίου.

«Είμαστε υπερήφανοι που εκπροσωπούμε την Ελλάδα και είναι μεγάλη μας τιμή να φοράμε τη φανέλα της Εθνικής. Είμαστε προσηλωμένοι στο στόχο μας και ενωμένοι ως ομάδα θα δίνουμε πάντα τον καλύτερο μας εαυτό», δήλωσε χαρακτηριστικά ο Ανδρέας Σάμαρης.

Η νέα εντός έδρας φανέλα είναι λευκή, με λαιμόκοψη V και στην πλάτη αναγράφεται η λέξη «ΕΛΛΑΣ». Και στις δύο πλευρές της φανέλας υπάρχει μια σκούρα μπλε ρίγα, η οποία εκτείνεται όταν ο παίκτης κινείται, διευκολύνοντας την κυκλοφορία του αέρα και προσφέροντας καλύτερο αερισμό στα σημεία που ο αθλητής χρειάζεται περισσότερο. Παράλληλα, με την κίνηση του παίκτη, αποκαλύπτονται τα λευκά ανακλαστικά στοιχεία της φανέλας.

Οι νέες φανέλες της Εθνικής (pics)Το νέο σορτς είναι λευκό με σκούρα μπλε ρίγα στο πλαϊνό μέρος, η οποία συνδέεται με τη ρίγα της φανέλας. Οι νέες κάλτσες της εντός έδρας εμφάνισης είναι επίσης λευκές και φέρουν ένα μπλε γραφικό στο πίσω μέρος.

Η νέα εκτός έδρας εμφάνιση έχει τα αντίθετα χρώματα. Η φανέλα και το σορτς είναι μπλε και ολοκληρώνεται με μπλε κάλτσες που φέρουν ένα χαρακτηριστικό λευκό γραφικό στο πίσω μέρος.
Η ανανεωμένη εμφάνιση της Εθνικής Ομάδας έχει σχεδιαστεί με σκοπό να δώσει έμπνευση στους παίκτες, συμπεριλαμβάνοντας ταυτόχρονα τις τελευταίες καινοτομίες της Nike ως προς το design, τη σύνθεση του υφάσματος, τη διαχείριση της υγρασίας και της θερμοκρασίας του σώματος καθώς και τη διατήρηση της περιβαλλοντικής βιωσιμότητας.

Η εμφάνιση της Εθνικής Ελλάδας θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα Nike και στο nike.com στις 24 Μαρτίου.



Ομάδες που αφορά: ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 17/03/2016 16:56
ΟΣΕΣ ΦΑΝΕΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ

ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΔΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ

ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΛΑΜΟΓΙΑ

στις 17/03/2016 17:18
Οσα γκολακια κιαν πεταξεις...

Εθνικη μυκονου δεν θα αλλαξεις..

στις 17/03/2016 17:19
ante na allaxei to gouri....

στις 17/03/2016 17:21
Οσες νικες και να κανεις

Για τα πανηγυρια εισαι δεν αλλαζεις

στις 17/03/2016 17:39
Τασο,σορρυ..αλλα μαλακια..

στις 17/03/2016 18:23
Βασιλης καρρας.. χαμενη πολιτεια

Γιατι καρδια μου αγαπας...; αφου το ξερεις..πως πονας...

Γνωρισες αγαπες..και μπερδευτηκες..μα καρδια μου ηταν ολες ψευτικες..

Απονα σε λεηλατησαν καρδια μου..οι τοσες οι αγαπες...

Και εγινες χαμενη πολιτεια, που δεν εχει πια διαβατες..

στις 17/03/2016 19:06
δυστυχως...τα ρασσα δεν κανουν τους παπαδες.....

στις 17/03/2016 19:09
Ρε νουμερα εσεις που κραζετε...δεν πανηγυρίσατε το 2004;;;η εθνικη ειναι ιδεα και οι ιδεες δεν πεθαίνουν ποτε....

στις 17/03/2016 19:15
ΣΩΣΤΟΣ Ο LEROK,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΥΣ ,ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ.

στις 17/03/2016 20:37
Ρε φτιάξτε πρώτα κάνα καλό σύστημα και κάντε κάνα καλό παιχνίδι πρώτα και μετά φτιάξτε φανέλες. Η εικόνα μας μάρανε σε αυτή τη χώρα.

στις 17/03/2016 20:58
Ανθελληνες σκαστε γαμω το στα σας που το ανοιγετε και δεν ξερετε τι λετε

στις 17/03/2016 20:58
γαμω το στομα σας

στις 17/03/2016 21:02
Σχεδιαστικά πολύ απλές λόγω του οτι είναι προκριματικά φαντάζομαι...γενικά η nike είναι συντηρητική στο σχεδιασμό.Κορυφαίες εμφανίσεις για μένα οι adidas του euro 2008 οπου φαινόταν διακριτικά σε ολόκληρη τη φανέλα όλο το εθνόσημο.Πολύ έξυπνη εμφάνιση.Βέβαια σε γκάλοπ που είχε γίνει στο internet είχε ψηφιστεί απο τους κομπλεξικούς της ευρώπης ώς η πιό αδιάφορη,με πρώτη σε ψήφους αυτή της Ολλανδίας...!

στις 18/03/2016 00:08
ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΤΕ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΑΜΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟ ,ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΦΡΑΓΚΟ! ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΟΠΑΠ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ 15.00 ΣΤΟ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΡΙΞΩ ΕΝΑ 10$ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΣΩ!! ΚΑΛΑ ΤΑΜΕΙΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ!

στις 18/03/2016 01:34
Poso poutanes eiste merikoi edo mesa kai tautoxrona agamitoi...gia tin e8niki milame re kolozoa...ksero oti einai merika kolopaida mesa stin omada pou 8eloun dioksimo alla den einai oloi etsi!!alloi oneireuontai na paiksoun stin e8nikoi!!!

στις 18/03/2016 01:34
e8niki*

στις 18/03/2016 10:01
Tin nea koleksion tha tin paroysiasoyme sto tour mas sta nisia feroe stin gi toy pyros kathws kai sto megathirio tis maltas me teliko filiko sto gibraltar.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.