Η 8αδα του Τσάμπιονς Λιγκ

Η 8αδα του Τσάμπιονς Λιγκ



Μπαρτσελόνα και Μπάγερν συμπλήρωσαν το «πάζλ» των προημιτελικών του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ και πλέον γνωρίζουμε και τις 8 ομάδες που θα δώσουν το «παρών» στην κλήρωση της Παρασκευής (18/3, 13:00).

Τρεις ισπανικές (Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Ατλέτικο), δύο γερμανικές (Μπάγερν, Βόλφσμπουργκ), μια αγγλική (Μάντσεστερ Σίτι), μια γαλλική (Παρί Σεν Ζερμέν) και μια πορτογαλική (Μπενφίκα) συμπληρώνουν το «πάζλ» των προημιτελικών της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η κλήρωση θα διεξαχθεί στη Νιόν της Ελβετίας την Παρασκευή (18/3, 13:00) και πλέον δεν υπάρχει κανένας περιορισμός, κάτι που σημαίνει ότι μπορεί να προκύψει ισπανικός ή γερμανικός «εμφύλιος». Μάντσεστερ Σίτι και Βόλφσμπουργκ είναι οι δύο… πρωτάρες σ’ αυτή τη φάση της διοργάνωσης, ενώ η Μπενφίκα των Μήτρογλου και Σάμαρη επιστρέφει στους «8» για πρώτη φορά μετά το 2012.

Η Παρί Σεν Ζερμέν θα παίξει στα προημιτελικά για 6η φορά, η Ατλέτικο για 8η, η Μπενφίκα για 17η, Μπαρτσελόνα για 20η, η Μπάγερν για 27η και η Ρεάλ 37η. Η Μπαρτσελόνα είναι στους «8» για 9η σερί χρονιά, η Ρεάλ για 6η, η Μπάγερν για 5η, η Παρί Σεν Ζερμέν για 4η και η Ατλέτικο για 3η.

Τα πρώτα ματς θα διεξαχθούν στις 5-6 Απριλίου, ενώ οι επαναληπτικοί θα γίνουν στις 12-13 του ίδιου μήνα. Η κλήρωση για τα ημιτελικά θα γίνει 18 Απριλίου και τα ματς 26-27 Απριλίου και 3-4 Μαΐου. Ο τελικός στο «Σαν Σίρο» είναι στις 28 Μαΐου.

Αναλυτικά οι ομάδες:


Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)
Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)
Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 17/03/2016 01:26
i Pari makari na to parei!!

στις 17/03/2016 01:28
ZLATAN ΘΕΛΩ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ!!!

στις 17/03/2016 01:29
θελω Μπαρτσελονα-Ρεαλ,Μπαγερν-Παρι,Μενφικα-Ατλετικο και Σιτι-Βολφσμπουργκ

στις 17/03/2016 02:14
Barca vs benfica. psg vs real bayern vs city atletico vs wolfsburg

στις 17/03/2016 10:36
barca-pari/real-bayern/city-benfica/atletico-wolf

στις 17/03/2016 10:47
E klassika i real tha parei kamia wolsburg olws tyxaiws tin barcelona tha tin riksoyn me city h' pari. episis eyxomai gia tin atletico mia kali klirwsi.poly psyxwmeni omada to aksizei mia 4ada sgra.

στις 17/03/2016 11:07
Tha doume pragmatika matsares fetos pou mazi me tis 3 megales einai kai h pari kai h city.Auth h 5ada einai polu dunath,kai h atlentico vasika alla ligo pio katw se 2plous agones.Bolsbourg kai benfika kales xruses alla mono an klhrwthoun meta3u tous exoun pithanothtes gia hmitelika.

στις 17/03/2016 11:08
Kai egw thelw na to parei h pari

στις 17/03/2016 11:46
Μπαρτσα-Παρι η'

Μπαρτσα-Μπαγερν ενα απο τα 2 θα ειναι το τελικο ζευγαρι

στις 17/03/2016 11:48
και φυσικα πρωταθλητρια Μπαρτσελοναρααααααααααααααααααααααα

στις 17/03/2016 13:49
simoenson21

αντε κλεισε το στοματακι τωρα....γαμω τις κολοφημες σας για στημενες κληρωσεις...ντροπη των οπαδων...τι εχεις να πεις τωρα το οτι κληρωθηκε η παρταλονιτσα σου με την μπενφικα ρε και η ΡΕΑΛ με την σιτι...αυτο καθολου στημενο ε...το βουλωνετε τωρα βλεπω...

στις 17/03/2016 13:59
Kai esena ti se koftei re? kathe xrono i real peftei me katia poel klp klp. eleos dld.giati i city ti einai re?poiotiki omada?

στις 17/03/2016 14:01
a kai kati allo gia na tin logiki toy dimotikoy poy exeis. opoios den einai real einai barcelona. aspro h' mayro tpt allo.paradosiaka se oles tis kataktiseis tin barcelona exei apokleisei city pari bayern. egw milaw me gegonota esy perneis fifes apo to perez.

στις 17/03/2016 15:48
Καλα τοχετε παει σε αλλο επιπεδο..τσακωνεστε πριν καν γινει η κληρωση.. ρε πατε καλα..; χαχαχαχα

στις 17/03/2016 17:46
i real tha pari ta arxidia ke fetos....nikitis pisteuo tha ine barca i bayern i pari

στις 17/03/2016 19:05
ξερω απο τωρα ποια ομαδα θα το παρει !! η περσυνη!!!

στις 17/03/2016 19:31
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ: ΡΕΑΛ-ΜΠΑΓΕΡΝ

στις 17/03/2016 23:57
ΦΕΡΤΕ ΜΑΣ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ,ΔΕΝ ΧΑΛΑΜΕ ΧΑΤΗΡΙΑ ..---

στις 18/03/2016 07:33
genius mono bayern fovame tipota allo

στις 18/03/2016 12:46
Αυτη να φοβαται καλυτερα!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.