Ανέλαβε την Νιούκαστλ ο Μπενίτεθ

Ανέλαβε την Νιούκαστλ ο Μπενίτεθ



Προπονητής της Νιούκαστλ είναι και επίσημα ο Ράφα Μπενίτεθ. Ο πρώην τεχνικός της Ρεάλ αντικατέστησε τον Στιβ ΜακΛάρεν και αναλαμβάνει το έργο να γλιτώσει την ομάδα από τον υποβιβασμό.

Σε εποχή Ράφα Μπενίτεθ μπήκε η Νιούκαστλ. Λίγες ώρες μετά το διαζύγιο με τον Στιβ ΜακΛάρεν, η αγγλική ομάδα ανακοίνωσε την πρόσληψη του Ισπανού τεχνικού, που αναλαμβάνει το στόχο να διατηρήσει την ομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ο πρώην τεχνικός της Ρεάλ υπέγραψε συμβόλαιο τριών ετών, το οποίο θα έχει ισχύ εφόσον η Νιούκαστλ μείνει στην πρώτη κατηγορία και τη νέα σεζόν (βρίσκεται στο -2 από τη σωτήρια, δέκα αγωνιστικές πριν το φινάλε).

«Έχω την ευχαρίστηση να βρίσκομαι σε έναν θρυλικό αγγλικό σύλλογο, με μία μεγάλη πρόκληση μπροστά μας, την παραμονή στην Πρέμιερ Λιγκ. Είναι μία πρόκληση όχι μόνο για εμένα και το επιτελείο μου, αλλά και για τους παίκτες, τον σύλλογο και τους οπαδούς. Όλοι πρέπει να προχωρήσουμε μαζί στην ίδια κατεύθυνση», είπε στις πρώτες του δηλώσεις ο Μπενίτεθ.



Ομάδες που αφορά: ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 12/03/2016 00:40
R.I.p newcastle

στις 12/03/2016 01:53
8a tin anastisi tin newcastle

στις 12/03/2016 02:09
Παει να διδαξει τωρα! Οπως εκανε και στην ρεαλ και την εκανε ομαδαρα..! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

στις 12/03/2016 10:15
Plano gia championship exoyn?axxaxaxaxa.eleos me ton clown tis proponitikis.

στις 12/03/2016 10:43
οχι ρε μαγκες οχι Μπενιτεθ ημαρτον,θα πατε ακλαυτοι

στις 12/03/2016 13:58
Kala ta apo panw sxolia,sxedon ola deixnoun poso amorfwtoi eiste apo podosfairo merikoi.Ta idia legate kai gia ranierh.3exnate ta prwtathlimata pou phre me valenthia kai to ouefa kai me thn chelsea kai me th valenthia,to champions league me th liverpool kai polles alles diakrhseis.Mia xara einai gia th newcastl kai pisteuw oti tha ti swsei kai apo tou xronou tha einai kaluterh tha kunugaei eurwph.Lefta exei kalous pextes exei,kosmo exei mia xara omada.

στις 12/03/2016 15:35
Τι "R.I.P." γραφετε ρε ασχετοι; δεν ξερετε ποιος ειναι ο Μπενιτεθ μου φαινεται.

στις 12/03/2016 16:31
den kseroume ?? gia auto apo pandou ton dioxnoume twra teleutaia :)

στις 12/03/2016 20:08
ΕΔΩ ΠΑΕΙ ΤΟ :ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΣΒΕΡΚΟ.

στις 13/03/2016 15:37
tha trwei goal h newctastle k aytos tha troei club sandwich o teliomenos

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.