Κύπελλο Ελλάδας: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός και ΑΕΚ-Ατρόμητος στους «4»

Κύπελλο Ελλάδας: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός και ΑΕΚ-Ατρόμητος στους «4»



ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός και ΑΕΚ-Ατρόμητος είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας, όπως προέκυψε στη σημερινή (19/2) κλήρωση.

Μετά από δύο χρόνια, Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ αναμετρούνται ξανά στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι «ερυθρόλευκοι» θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους με τον «δικέφαλο του Βορρά», με τον νικητή του ζευγαριού να παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό του θεσμού.

Από την άλλη, η ΑΕΚ θα τεθεί αντιμέτωπη με τον Ατρόμητο του Τραϊανού Δέλλα. Τα πρώτα παιχνίδια θα γίνουν 2 και 3 Μαρτίου σε ΟΑΚΑ και Τούμπα, ενώ οι επαναληπτικοί στις 6 και 7 Απριλίου σε «Καραϊσκάκης» και Περιστέρι.

Τα ζευγάρια στα ημιτελικά:

ΑΕΚ – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 19/02/2016 12:57
me 50-50 aek-paok.....alla tha protimoysa ton gayro gia ton ksemprostiasw alli mia fora.

στις 19/02/2016 13:10
ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΘΕ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΩ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ!

[+]  stasoumugdala στις 19/02/2016 13:20

[+]  stasoumugdala στις 19/02/2016 13:24

[+]  stevepintz στις 19/02/2016 13:31

στις 19/02/2016 13:36
Το είχε πει ο Θεοδωρίδης θέλουμε να τύχουμε με ΑΕΚ στον τελικό τυχαίο.

στις 19/02/2016 13:37
AXAXAXAXAX...EIPAME IDONI TO KLAMA TOY THRYNOY.AYTI SAS I PSEYTOYPEROXI SAS EXEI KANEI TYFLOYS OPADOYS KAI DEN DIAKRINETE OYTE HUMOUR.TO NA POYME KATI EKSYPNO O ENAS STON ALLO EINAI WRAIO KAI EPIKODOMITIKO KAI TO KANETE KAI STIN PAREA SAS POY SIGOYRA THA YPARXOYN KAI PAIDIA POY YPOSTIRIZOYN ALLES OMADES.ALLA AYTO TO NA APANTAS LES KAI EXEIS DIKIO SE OLA ENAI TYHFLWSI EINAI OPADISMOS.EGW LEW TIN APOPSI MOY ESEIS APLA EPALITHEYETE TON LOGO TOY ALANTHANSTOY OLYMPIAKOY.IREMIA.

στις 19/02/2016 13:37
Η ΑΕΚ στον τελικό ξεκούραστα είχε τις πιο εύκολες κληρώσεις μέχρι τώρα.

[+]  lazo1 στις 19/02/2016 13:54

στις 19/02/2016 14:20
Κρίμα γαμω, ήθελα ημιτελικό αεκ. Εύχομαι να περάσετε για να σας βρούμε στον τελικό

στις 19/02/2016 14:48
αν η αεκ ανοιχτει και παιξει επιθετικα θα της την κανει την ζημια ο ατρομητος με αντεπιθεσεις.οσο για το παοκ-ολυμπιακος θα δουμε.

στις 19/02/2016 15:11
Ανετη προκριση απο τη νεα χαλκηδονα τα γειτονακια μας και βουρ για τελικο να το σηκωσουμε ειτε παιξουμε με την ΑΕΚ θεσσαλονικης ειτε τον ακατανομαστο,παμε για κουπαααααααα

στις 19/02/2016 15:45
ΠΟΙΑ ΑΕΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΡΕ; ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΥΡΟΑΤΡΟΜΗΤΟ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ. ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΡΙΑΚΗ. ΑΝ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΗΞΕΙ Χ2 ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ. ΕΑΝ ΠΑΛΙ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΥΡΩΠΗ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ. ΕΥΚΟΛΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΩΡΑ.

στις 19/02/2016 15:47
ρε τους ΑΕΚτζήδες.. κοίτα αέρα που πήραν..τους έπαιζε με 9 ο γαύρος μπάλα και τους έκατσε ένα πέναλτυ και πήραν το ματς και βγάλαν γλώσσα....

[+]  jordan21 στις 19/02/2016 15:55

στις 19/02/2016 16:13
ΤΣΟΝΤΑ

στις 19/02/2016 16:33
AΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟΚ ΤΕΛΙΚΟΣ...

στις 19/02/2016 17:19
Παοκ-Αεκ τελικό σίγουρο!!!

στις 19/02/2016 17:22
τασουλα καλα το ειπες.. τσοντα..γιατι η πουσα που θα φατε παλι δεν θα περιγραφετε.. εχει παλι κατουρημα στο μπουρδελο σας..

[+]  t4sos στις 19/02/2016 17:23

στις 19/02/2016 17:29
Ο τ4σος λέει την μαλάκια του και αυτοθαυμαζεται μόνος του. Καμία ελπίδα.

στις 19/02/2016 17:32
Τ4ΣΟ, ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ.

στις 19/02/2016 17:34
τασουλα παρτουζιασμενη πουτανιτσα, οικογενειες δεν θα πιανεις στο γεματο με χυσια στομα σου μωρη κωλοτρυπιδα, καταλαβες γαμω το ξεσταυρι σου ζωντοβολο;

στις 19/02/2016 17:36
Oλυμπιακος- ΠΑΟΚ ποτε τελικο στο ΟΑΚΑ ρε παιδι μου? Θα θελαμε να το δουμε κι αυτο, ολο σε αλλα γηπεδα παιξανε μεχρι τωρα. Παντως ειναι φαβορι η ΑΕΚ με τον Ολυμπιακο για προκριση. Τυχερη η πρωτη που αποφευγει τις διπλες αναμετρησεις με τον Ολυμπιακο στα ημιτελικα...

στις 19/02/2016 17:37
υποψηφιοι γονεις του τασουλη ειμαστε ολοι.. το πραγματικο ονομα της τασουλας ειναι ΑΠ-ΟΛΛΩΝ.. απλα βγαζει πικρα το παιδι γιατι κανεις δεν θελει να το αναγνωρισει αυτο το μουλικο σαν παιδι του.. και γιαυτο εχει βγει τοσο μπασταρδο και εχει γινει βαρος στην κοινωνια..τζαμπα ζει και αναπνεει..ταχουμε ξαναπει

στις 19/02/2016 17:38
και μιλοντας καθαρα αγωνιστικα γιατι με τους μαλακες που εχουμε μπλεξει εδω μεσα μονο για μπαλα δεν μιλαμε, ο θρυλος περναει ντεφορμαρισμα αποτι φαινεται.. και η αεκ σαν μεγαλυτερη ομαδα απο τον μπαοκ ισως ναχε πιθανοτητες να μας αποκλεισει.. αλλα απο τον παοκ δεν νομιζω οτι υπαρχει κινδυνος αποκλεισμου

στις 19/02/2016 17:53
O THRYNOS DEN PERNAEI DEFORMARISMA APLA PAIZETAI ME ENA FOR KAI CB TON DA COSTA NIWTHEIS RE???A SYGGNWMI MIN SOY XALASW TO ONEIRO TOY GAYROY KAI TWN ANTIKEIMENIKWN DIMOSIOGRAFWN SAS.

στις 19/02/2016 17:56
GAMISTE TON POUSTI TON OLYMPIAKO

MAZI KAI TO LIMANI ALLA KAI TO XONTRO!

στις 19/02/2016 18:12
καλα εσυ που εκανες λογαριασμο με το "ονομα" μου ποσο κομπλεξικο παιζει νασαι ρε 12χρονε..;

στις 19/02/2016 18:17
AEKAKIA AN UELETE SONI KAI KALA KOUPA DEN MPORITE TO MONO POU UA PARETE EINE TA ARXIDIA MAS STO STOMA KAO STON KOLOSAS

στις 19/02/2016 18:45
lazo?araxe giati mia fora sou espasa thn parthenia,thn epomenh tha sas spasoume kai ta ugra

στις 19/02/2016 18:51
8elw teliko aek olumpiako na doume thn anwterh omada tou 8rylou.

στις 19/02/2016 19:06
ton olybiako ithela

στις 20/02/2016 09:17
Στη χειροτερη στιγμη του ΠΑΟΚ και στην καλυτερη - ονειρεμνη στιγμη του Ολυμπιακου, μας κερδισανε με μολις 1-0 στην εδρα τους. Μη μου πειτε οτι ο ΠΑΟΚ ειχε μονο μια τελικη γιατι μας κοψανε και αλλες 3 με ανυπαρκτα οφσαιτ. Απο που λοιπον φιλτατοι γαυροι προκυπτει τετοια σιγουρια οτι θα περασετε, ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω.

στις 20/02/2016 16:11
na to 8umaste paidia.olympiakos atromhtos teliko

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.