Στα πράσινα ο Μολέδο

Στα πράσινα ο Μολέδο



Την απόκτηση του Ροντρίγκο Μολέδο ανακοίνωσε ο Παναθηναϊκός, με τον Βραζιλιάνο κεντρικό αμυντικό να υπογράφει συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2018.

Παίκτης του Παναθηναϊκού είναι και επίσημα ο Ροντρίγκο Μολέδο. Ο Βραζιλιάνος στόπερ βρισκόταν εδώ και μέρες στην Ελλάδα και αφού πέρασε με επιτυχία όλες τις εξετάσεις που υποβλήθηκε, υπέγραψε συμβόλαιο για τα επόμενα 2,5 χρόνια.

Ο 28χρονος αποτελεί την έβδομη μεταγραφή του Παναθηναϊκού για τον Ιανουάριο και πλέον απομένει να ανακοινωθεί και η απόκτηση του Βιγιαφάνες.

Η ανακοίνωση:

Ο Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Ροντρίγκο Μολέδο. Ο Βραζιλιάνος κεντρικός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 2,5 ετών.

Ο Ροντρίγκο Μοδέστο ντα Σίλβα Μολέδο γεννήθηκε στις 27 Οκτωβρίου 1987 στο Ρίο ντε Τζανέιρο της Βραζιλίας. Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική καριέρα του από την Καμπορίου και συνέχισε στην Ουνιάο Ρονδονόπολις. Το 2009 πήρε μεταγραφή στην πολωνική Όντρα Βόντζισλαβ προτού επιστρέψει λίγους μήνες μετά στη Βραζιλία και τη Ρονδονόπολις.

To 2011 τον απέκτησε η Ιντερνασιονάλ όπου και καθιερώθηκε βασικός. Μάλιστα κλήθηκε μια φορά στην εθνική Βραζιλίας χωρίς να αγωνιστεί. Το καλοκαίρι του 2013 μετεγγράφηκε στην ουκρανική Μέταλιστ όπου και παρέμεινε μέχρι τον περασμένο Μάιο, οπότε και επέστρεψε στην πατρίδα του και στην Ιντερνασιονάλ.



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 29/01/2016 19:02
Καλός πρέπει να είναι αυτός.

στις 29/01/2016 19:45
Ο τύπος έχει να παίξει επίσημο ματς 1,5 χρόνο

στις 29/01/2016 19:48
ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ 2ΚΕΦΑΛΟΥ ΚΟΒΕΙ.

[+]  stasoumugdala στις 29/01/2016 20:44

στις 29/01/2016 20:52
ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ? ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΜΠΑΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ.

στις 29/01/2016 21:06
καμπαλα..εστοριλ.. ολα τα "μεγαλα" κλαμπ εχουν περασει ενα χερακι την βαζελα.. τον αγαπημενο ευρω-ΠΕΟ

στις 29/01/2016 21:22
Xαχαχαχα .... Λεωφορος Καμπαλας Λεει η αλλη. Τι χιουμορ θεε μου ?!

Τοτε το "Γεωργιος Καραισκακης" μετα την Μπαγιερν και τον Ζιρου, πως θα επρεπε να ονομαστει ..... μηπως "Αθανασιος Διακος" ????

στις 29/01/2016 22:24
Καλά, 8 μεταγραφές τον Γενάρη... Τι ομάδα είχαν μέχρι τώρα και είχαν τόσες ανάγκες? Ετοιμαστήτε να προσκυνήσετε την ΑΕΚ όλοι σας, γιατί η ΑΕΚ χτίζει ομάδα, δεν κάνει. συλλογή παικτών....

στις 29/01/2016 22:25
Α, ξέχασα. Καφρογαβρούληδες, σας περιμένουν εκπλήξεις.... αχα χα χα χα...

στις 29/01/2016 22:30
Xalarwse aekaki edw o prwtathlitis sou milaei,o aiwnios gamias...XAXAXAXA bgalane glwssa kai ta aekakia xexexexe...To kalyteros otan eise o kaluteros mporeis na tous koroideueis olous!

Oso gia ton pexti akomi enas axristos tha einai pou erxete na gemisei ta idi gemata athinaika kentra...

στις 29/01/2016 23:03
re pedia dyo xronia exei na pexei mpala autos o pextis.OXAOXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

στις 29/01/2016 23:03
A re alafouze milame oti tinaxes tin banka ston aera

στις 29/01/2016 23:31
μόλις έγρψα "καφρογαβράκια", εμφανίστηκαν τα ψαρια. Γ....ι, χασίσι κι επιστροφή στη φύση... Για πέστε αλεύρι.... ο Μελισσανίδης σας γυρεύει. ΨΕΥΤΟΠΡΩΤΑΘΛΗΤΈς ΤΟΥ ΕΛΈΟΥς

στις 30/01/2016 00:09
To μονο ονομα Ευακι που νομιζω πως θα μπορουσες να προτεινεις για την Τουμπα ειναι .... Τουλουμπα. Γιατι ως γνωστο η Τουμπα σταζει μελι. Ελα καμια φορα και δεν θα χασεις.

στις 30/01/2016 05:16
Ο παιχτουρας αυτος δεν επιασε στην Πολωνία και στην Ουκρανία γιατί έκανε κρύο και γύρισε 2 φορές πίσω στην πατρίδα, τώρα έρχεται με φορά και θα μείνει στην χώρα που του ταιριάζει για πολλά χρόνια και για μεγάλη καριέρα..! μάλλον θα κάνει σύμφωνο συμβίωσης για να μείνει εδώ για πάντα!

στις 30/01/2016 08:51
evi_7 trava pline to mounh sou kai meta mhla gia ton panathinaiko vrwmiara..na dw ti tha kanete otan tha onomasoun tis fylakes korydalou karaiskakis stadium,,,prezonia tou xontrou

στις 30/01/2016 12:42
ΣΚΑΛΩΜΑ,ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΣ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΑΙ.

στις 30/01/2016 15:04
isotita den theloun?otan milane xeirotera kai apo vothro autin tin antimetopish tha exoun oi savoures!nai gauriela autoi eimaste ...toulaxiston den eimaste vaporakia kai prezakia tou xontrou ante sourgelo

στις 30/01/2016 15:48
gia s re skalwma ane3artite..! peri PAO TWRA kalos gia ellada o Moledo ..! milate oloi les kai o vazelos tha antimetopizei omades epipedou..! Pezoun alloi kai alloi mpala VASIKOTATOI autos pou dn exei pe3ei 1.5 xrono tha kolisei..! Elladistan

στις 30/01/2016 16:22
αφηστε το σκαλωμα ..γραφει απο το δαφνι...ακομα να το παρετε χαμπαρι..;

στις 30/01/2016 16:52
einai gematos sti zwh tou olokliromenos fenete..! afou dn einai vaporaki tou marinaki ..! A re gidia .!

στις 31/01/2016 15:15
Den pisteuo na mas prosferi tipota

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.