«Βόμβα» για το Αρμενία-Αλβανία

«Βόμβα» για το Αρμενία-Αλβανία



«Βόμβα» έριξε ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας της Αρμενίας Ρούμπεν Χαϊραπετιάν, αφού άφησε ξεκάθαρες υπόνοιες ότι το παιχνίδι της Αρμενίας με την Αλβανία για τα προκριματικά του Euro ήταν στημένο!

Η νίκη της Αλβανίας επί της Αρμενίας με 3-0 την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών έστειλε τη γειτονική χώρα στα τελικά του Euro 2016, αφήνοντας εκτός την Δανία. Ωστόσο, λίγες ημέρες μετά το παιχνίδι, δημοσιεύματα έκαναν λόγο για χρηματισμό παικτών της Αρμενίας έναντι 2 εκατ. ευρώ προκειμένου να έχουν χαμηλή απόδοση.

Η αλβανική ομοσπονδία διέψευσε κατηγορηματικά τα σενάρια, όμως ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας της Αρμενίας Ρούμπεν Χαϊραπετιάν αποκάλυψε πως το ματς ήταν στημένο:

«Η ομοσπονδία ποδοσφαίρου της Αρμενίας, αλλά και η εθνική ομάδα είναι περιουσιακό στοιχείο του λαού. Είναι σωστό που υπάρχουν παράπονα. Εγώ, ως πρόεδρος της ομοσπονδίας θα κάνω τα πάντα ώστε να ξεπεράσουμε την κρίση. Οι διεθνείς παίκτες δεν θέλουν να αγωνιστούν. Όσον αφορά το παιχνίδι με την Αλβανία, υπήρξε προδοσία κατά τη διάρκειά του. Και ο καλύτερος προπονητής του κόσμου να ήταν στον πάγκο κατά τη διάρκεια του ματς με την Αλβανία, το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο», δήλωσε ο Χαϊραπετιάν.




Ομάδες που αφορά: ΑΛΒΑΝΙΑ, ΔΑΝΙΑ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 26/11/2015 19:30
VRWMIARIDES ALVANOIIIIII MIA ZWH KLEFTEEEEEEEES

στις 26/11/2015 19:33
vrwma kai dysodia stis pousties oi alvanoi einai prwtestantes

[+]  mamouth στις 26/11/2015 19:58

στις 26/11/2015 20:02
ΟΛΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΑΤΕ.

στις 26/11/2015 20:38
τασουλα βουλγαρα,οχι και ολα... δεν τρως ολο το σανο σου..; μονο του μπαορκ δεν ειναι στημενα..

στις 26/11/2015 21:13
τασουλα...θα το σηκωσετε και φετος το europa ε...;αχχαχααχαχαχαχχαχααχχαχα

στις 26/11/2015 21:29
περα απο την καζουρα στους βουλγαρους, ρε μαγκες...τι "βομβα" ειδηση και καλα λενε.. μιλαμε για το συγχρονο ποδοσφαιρο... ολα γινονται και ολα στηνονται...

στις 26/11/2015 21:44
mskaria

στις 26/11/2015 21:51
Σιγά μην είναι και βαπτιστές ρε αμόρφωτε milko7.Πρωτοστατούντες λέμε.Μας το παίζεις και καλά ελληναράς.Και φυσικά και εδώ οι αλβανοί φταίνε.Όχι οι αρμένιοι που προδώσανε την χώρα τους.

στις 26/11/2015 21:56
ME to pou diabasane oti i ethniki tis albanias estise match, merikoi arxisate na brizete tin xora! les kai do den ginontai kathe xrono pou pezontai filika match den ginete tpt! are fapes sto sberko pou thelete! :)

στις 26/11/2015 21:58
Έφαγε 3 μπαλάκια μέσα στο σπίτι του ο κύριος και λέει ότι είναι στημένο, λες και η Αλβανία πρέπει να πληρώσει για να κερδίσει την υπερδύναμη του Παγκόσμιου Ποδοσφαίρου, Αρμενία! Γελάνε και οι πέτρες με τις δηλώσεις του Καραγκιόζη! Ξυδάκι!!

στις 26/11/2015 23:24
ΑΛΒΑΝΙΑ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΣ Π@@ΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΤΗΣΙΜΑΤΑ!

στις 27/11/2015 00:21
Ρε almir, κράζεις τον milko κι έχεις δίκιο, αλλά και οι βαπτιστές που λες εσύ, προτεστάντες είναι! Όπως και διάφοροι άλλοι περίεργοι πρεσβυτεριανοί, μεθοδιστές, πεντηκοστιανοί, ευαγγελικοί κλπ. Υπάρχουν πάνω από 80 προτεσταντικά δόγματα ξέρεις, δεν είναι μια ενιαία εκκλησία ο προτεσταντισμός όπως είναι η ορθόδοξη ή η καθολική.

Για να είμαστε ακριβείς το λέω, και για αλατοπίπερο: Καλή η μπάλα, αλλά που και που να ξεφεύγουμε.

στις 27/11/2015 09:42
opou alvanos kai apati tipota kinourgio

στις 27/11/2015 12:00
re pedia,den pate kala!tin evxeria afti ja na pai euro 2016 i etniki alvanias den ta tin exi ali fora.oxi 2 ekat,na plirosi ,kie 10.kie 20 na ixan zitisi i armeni,ta itan dikatus.exi agorasi i germania to mondial kie o bekenbauer lei ime iperifanos.epidi ginotan gia tin patrida,dosane to mondial sto katar ja dis euro kie asxolite o kosmos me 2 ekt.tis albanias.ean tin ixe anagii etniki elados aftin tin niki den ta ta ixe dosi??mas dulevete?eki pu ine ta xrimata sti mesi den exi patrida,mono simferota.o beos ti ekane me debrecen ?den exase 5-1 mesa sti platia?sto 82 gjermania-austria epezan tin dropi tu podosferu me ti 1-0 gia na vgalun exo tin algeria pu ixe kerdizi tus germanus!i albania den ine ute i proti ute i teleftei pu to kanun(an to exun kani).

στις 27/11/2015 15:37
χαχαχαχαχαχαχα φαγανε την πουτσα 0-3 και λενε τωρα για στημενα και τετοια επειδη αποκλειστηκε η Δανια ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ Η ΑΛΒΑΝΙΑ

στις 27/11/2015 15:51
Πουτανας γιοι Αλβανοι.

Χαιρονται οι αμπαλοι που πληρωσαν τους πεινασμενους πιο αμπαλους για να περασουν,ρε μπασταρδοχωρες και οι δυο.

στις 27/11/2015 15:52
Δηλαδη εφοσον οι Αλβανοι θερωσηαν ευατω πιο αμπαλους τους εαυτους τους εννοω απο την Αρμενια τι να πεις. Οχι οτι και η Αλβανια ειναι σχολη στο ποδοσφαιρο, σχολη στις δολοφονιες και στις κλεψιες ειναι και στις πουστιες.

στις 27/11/2015 18:27
diladi tes na pis pu i elada ine sxoli tu podosferou?gelane ke ta cimenta(oxi tu leoforu)ade qesu malaka ,me te kefalea gramata!

στις 28/11/2015 09:41
AGENT ante kai gamisou re vromo poutana,an boresis na vreizis tous Alvanous ela fatsa re poutana k oxi sta email re mamaka flore.. POUTANOVIC

στις 28/11/2015 09:45
Nai re vlaka eidame kai tin Eladara sas,pou dene tha exete oute psomaki etsi pos ta kanate!!!!! Axx re kakomiri AGENT tis poutsas

στις 29/11/2015 02:16
αλβανια = 00000000000 αντε γεια κλευτρόνια

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.