Αλαφούζος: «Παραιτούμαι...»

Αλαφούζος: «Παραιτούμαι...»



Την πρόθεση του να παραιτηθεί από τον Παναθηναϊκό εξέφρασε ο Γιάννης Αλαφούζος, μετά τα όσα έγιναν στη Λεωφόρο.

Έτοιμος να παραιτηθεί από τον Παναθηναϊκό είναι ο Γιάννης Αλαφούζος. Μετά τα επεισόδια που έλαβαν χώρα στη Λεωφόρο, ο πρόεδρος του «τριφυλλιού» βρισκόταν σε συζητήσεις με στενούς τους συνεργάτες και τελικά έκανε γνωστό ότι θα παραιτηθεί από την προεδρία. Παράλληλα, έκανε γνωστό ότι θα εισηγηθεί στο Δ.Σ αν πρέπει ο Παναθηναϊκός να συνεχίσει στο πρωτάθλημα:

«Αύριο θα συγκαλέσω εκτάκτως το Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός όπου προτίθεμαι να υποβάλω την παραίτηση μου. Θα εισηγηθώ στο Διοικητικό Συμβούλιο να εξετάσει εάν θα πρέπει ο Παναθηναϊκός να συνεχίσει να συμμετέχει στο πρωτάθλημα», δήλωσε ο Γιάννης Αλαφούζος



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 21/11/2015 22:35
Ο αλλαφούζος σας έφταιξε.

στις 21/11/2015 22:36
Xaxaxaxax

στις 21/11/2015 22:38
ΠΑΡΑΙΤΗΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΣ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΟΛΥΝΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑΣ ΓΙΑΝΝΑΡΕ

στις 21/11/2015 22:51
ΟΛΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΝΤΟΡΟΥΦΙΑΝΟ ΤΟΝ ΑΛΑΦΟΥΖΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΕΙ ΞΥΛΟ ΞΥΠΝΑΤΕ ΗΛΙΘΙΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ

ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ

στις 21/11/2015 22:53
και καλά κάνει με τους μαλάκες που έμπλεξε

στις 21/11/2015 22:54
Διακοπη αυτου του τραγελαφικου πρωταθληματος ελεος πια πονεσαν τα ματια μας...

στις 21/11/2015 22:55
Sto kavli mas malaka roufiane.. Olimpiakara oleee

στις 21/11/2015 22:57
Και πολυ καλα κανει ο Αλαφουζος. Καλυτερα μονοι μας παρα με τις παραγκες του "Θειου Βαγγελα".

στις 21/11/2015 23:00
sta tsakidia kologayre alafouzo dithen exigianti kai arxierea tis diaplokis.dielyses tin omada esy kai o swfer kai oi mpainw-vgenopouloi

στις 21/11/2015 23:13
Τώρα που πυροδότησε το κλίμα και φτάνει η ώρα να αντιμετωπίσει τις ευθύνες του, την κοπανάει. Κλασσική αντίδραση ανεύθυνου δειλού.

στις 22/11/2015 01:22
Dn m les bastarde paxare opade ths poutsas k ths vrwmias otan o dikos sas o xontros efere to ploio to me ta narkwtika sto ionio k prokalese tromerh katastrofh sto oikosusthma me tn diaroh h oti skata epa8e gt dn eipes tpt???ekei dn hsoun oikologos??

στις 22/11/2015 01:48
Στο καλό και να μας γράφεις, σε οτι αφορά το δεύτερο σκέλος μην τολμήσεις να αποσύρεις την ομάδα..

στις 22/11/2015 01:50
Oxi ρε πουστη λες να παραιτηθει και να φτιαξουν ξανα ομαδα??οχι ρε πουστη...οχι γιγαντα σε θελουμε στην λεωφορο πολεμα για την καθαρση του Ελληνικου ποδοσφαιρου και οτι λαθρεμποριο και πλυση εγκεφαλου κανεις με το καναλι και το ραδιοφωνο σου..Αμεμπτε σε θελουμε μην φυγεις!!

στις 22/11/2015 01:52
Κατι μουνοπανα σαν αυτο το καρκινομα τον Αλαφουζο καταστρεψανε την Ελλαδα και γιναμε Ζιμπαμπουε...Αρε πουστη να ζουσες πριν εκατο χρονια σε αυτο τον τοπο ουτε καστανοπολης δεν θα ησουν αλητη ξεφτιλισμενε...

στις 22/11/2015 03:34
RE MALAKES DEXOMAI OTI O ALAFOUZOS EINAI LAMOGIO EINAI MALAKAS ALLA DEN GINETAI NA DIAKOPTAITE ETSI TO MATS GIATI ENAS MALAKAS REFERI GIA MIA FOTOBOLIDA APOFASISE ORISTIKH DIAKOPH .AS DOUME PERSI STO KARAISKAKI TI EGINE;EPESE FOTOBOLIDA ALLA TO MATS EGYNE KANONIKA.AYTOI OI ENTETALMENOI PURODOTOUN TO KLIMA.KAI AYTOS O PAPARAS O ESIEN ENA MATS HTAN NA PAIXI KAI PALI THN EBGALE KATHARI!!!KATHAROS MAYROS GATOS!!!!!!

στις 22/11/2015 03:41
KAI AN TO DOYME KAI KALLA THN FOTO... DEN THN PETAGE OPADOS ALLA TO ELlKOPTERAKI!!!

στις 22/11/2015 08:51
Και τώρα που ξημέρωσε και το βλέπω κάπως πιο ολοκληρωμένα: Ή παραμένεις πρόεδρος ΕΣΥ και αποσύρεις την ομάδα από το πρωτάθλημα, (σιγά να μην το τολμήσει ποτέ κανείς, είναι πολλά τα ευρώ-και για τους "αδικημένους"), ή παραιτείσαι αφού τα σκάτωσες, κάνεις τουμπεκί ψιλοκομμένο και αφήνεις εν λευκώ την νέα διοίκηση να βγάλει το φίδι από την τρύπα.

Να αποσύρεις την ομάδα από το πρωτάθλημα σαν ΠΡΩΗΝ πρόεδρος, κομματάκι δύσκολο, δεν νομίζεις;

στις 22/11/2015 11:11
ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ Κ ΝΤΡΟΠΗ ......ΚΡΙΜΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ......

στις 22/11/2015 11:16
Αλαφουζε μεινε... Για να ζησουμε στιγμες δοξας για πολλα χρονια ακομα...εμεις οι ολυμπιακοι...χαχαχα

στις 22/11/2015 11:27
re file pragmati ganri tha theklate na pesi o panathinaikos katigoria?den thelete na blepete afta ta nterpi

στις 22/11/2015 12:00
ριξτε το μπουρδελο στην β εθνικη

στις 22/11/2015 12:14
XTES GAMISA THN MANA TOU STASOYFAPA OLO TO BRADY APO TON KOLO THN EPERNA THS TON MATWSA THS KARGIOLAS GIATI GOUSTARE.KAI SHMERA TO BRADY PALI THA THS SALIWSW TO KOLOTRYPIDI KAI THA TIS TO KSESKISW PALI DYNATA KAI BATHEIA THS POUTANAS

στις 22/11/2015 12:32
ψοφα ρε gimnasia να κανουμε παρτυ... ΖΩΟ

στις 22/11/2015 20:34
Τράβα ρε μαλάκα "Αργεντινε" να βάλεις τάπα στο μουνί της μάνας σου. Κατεβαίνει στοΝ Πειραιά και δεν ξέρει τι κάνει....

στις 22/11/2015 20:42
Φίλε aigiopao, άκου τι θα σου πεί ένας γάυρος πουθ έχει ζήσει το Καραισκάκη απο τα τσιμέντα. Με πειράζει που η ομάδα σου έχει αυτα τα χάλια,όχι τόσο αγωνιστικά όσο στον χαρακτήρα της.Και 5 να τρώγατε εχθές,πάλι αυτός ο κλόουν που έχετε για πρόεδρο θα πάλευε να κάνει το άσπρο μάυροΠάρτε τηνκατάσταση στα χέρια σας και στείλτε τον στον διάολο. Έιχαμε και εμείς κάποτε "Αλαφούζο" αλλά άρπαξε τους κορνέδες του και έγινε λαγός. Ντέρμπι απο τα παλιά θέλω,όχι δίκες της Τρίτης και παπαριές. Μια μπάλα μας έμεινε,άμα την χάσουμε και αυτή Τέλος,είμαστε για τον Ζάλογγο!!

στις 22/11/2015 21:04
ο gimnasia βριζει γαυρους γιατι την μανα του την ξεσκιζουν τοοοοσα χρονια γαυροι.. και δεν του δινει σημασια του μουλου γιατι το μυαλο της ειναι στο να φαει ολυμπιακο πουτσο..γιαυτο βγηκε και αυτος ενα ΜΠΑΣΤΑΡΔΙ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΛΟ.. (συγγνωμη στους αυτιστικους που τους εφερα ισα και ομοι με τον gimnasia) ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΑΥΡΟ ΠΑΤΕΡΑ..ΕΜΕΝΑ...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.