Κοντά στον Σκίμπε η Εθνική

Κοντά στον Σκίμπε η Εθνική



Ο Γερμανός Μίκαελ Σκίμπε, φαίνεται πως είναι ο εκλεκτός του Γιώργου Γκιρτζίκη για τον πάγκο της Εθνικής ομάδας! Εντός της επόμενης εβδομάδας στην Ελλάδα ο 50χρονος προπονητής.

Ο Μίκαελ Σκίμπε είναι το μεγάλο φαβορί για τον πάγκο της Εθνικής Ελλάδας. Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ο Γερμανός τεχνικός αναμένεται στη χώρα μας εντός της επόμενης βδομάδας, για να δώσει τα χέρια με την ΕΠΟ και να αναλάβει τις τύχες της επόμενης μέρας της «γαλανόλευκης».

Ο 50χρονος ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα σε ηλικία 23 ετών, αναλαμβάνοντας τα τμήματα υποδομής της Σάλκε. Δεν έχει καθίσει ποτέ σε πάγκο Εθνικής ομάδας ως πρώτος προπονητής, ωστόσο ήταν βοηθός του Ρούντι Φέλερ στον πάγκο της Εθνικής Γερμανίας από το 2000 ως το 2004.

Αγαπημένο του σύστημα είναι το 4-2-3-1 (παίζει και 4-4-2) και έχει δουλέψει σε ομάδες όπως η Ντόρτμουντ, η Χέρτα και η Άϊντραχτ. Εκτός Γερμανίας έχει δουλέψει σε Τουρκία (Γαλατά, Καραμπουκσπορ, Εσκισεχιρσπόρ) και στην Ελβετία (Γκρασχόπερς).

Αν δεν υπάρξει κάποιο απρόοπτο, τότε ο Γερμανός θα υπογράψει συμβόλαιο και θα κάνει το ντεμπούτο του στο φιλικό με το Λουξεμβούργο στις 13 Νοεμβρίου.



Ομάδες που αφορά: ΣΑΛΚΕ, ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 23/10/2015 16:00
Άντε να δούμε!!

στις 23/10/2015 16:11
Άντε να δούμε!!

στις 23/10/2015 16:36
Άντε να δούμε!!

στις 23/10/2015 17:20
Άντε να δούμε!!

στις 23/10/2015 17:44
τι να δειτε..??

στις 23/10/2015 18:00
τι να δειτε..??

στις 23/10/2015 18:40
τι να δειτε..??

στις 23/10/2015 19:13
τι να δειτε..??

στις 23/10/2015 19:26
ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΙΜΠΕ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΚΥΒΟΥΜΕ.

στις 23/10/2015 19:45
ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΥΒΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ

στις 23/10/2015 20:10
gavros μην ξεχνας Γερμανος μας ανεβασε στην κορυφη.

στις 23/10/2015 20:24
nai de leme alo o rexagel autos fenete germanotsolias ala na mou pis kai na erthi epitides gia na ti xalasi leme tora ti alo na xalasi einai gia to poutso outos i alos gia na doume omos makari na ta alaxi ta pragmata o kinogamis

στις 23/10/2015 20:54
ΣΑΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΩΝ ΕΣ ΕΣ ΜΟΙΑΖΕΙ.ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΤΟΥΣ ΤΣΙΤΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΡΑΖΕΙ, ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΞΕΓΥΡΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΣΚΑΛΠ.

στις 23/10/2015 21:41
den ton jeri i mana tou

στις 24/10/2015 00:42
Τον συγκεκριμένο προπονητή τον έχουν για ανερχόμενο οι περισσότεροι Γερμανοί όπως με πληροφόρησε τηλεφωνικώς ένας φίλος μου αλλά το σημαντικότερο που μου είπε είναι ότι είναι προπονητής ψυχολογίας. Δηλαδή αν ξεκινήσει με νίκες μετά χάνει δύσκολα. Μου τόνισε επίσης ότι είναι πολύ πειθαρχημένος και μεγάλος λάτρης του γρήγορου ποδοσφαίρου. Θα δείξει..

στις 24/10/2015 18:36
ΚΑΙ Ο ΡΑΝΙΕΡΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΤΗΝ ΛΕΣΤΕΡ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΦΕΤΟΣ.

στις 25/10/2015 00:34
Γερμανός θα μας σώσει άραγε? μακάρι.. να δούμε πειθαρχημένοι είναι αυτοί μπορεί να μας βάλει σε μια σειρά άντε να δούμε!

στις 25/10/2015 14:51
pssssssssssssssss

στις 25/10/2015 21:55
Τραγικη επιλογη!Ο Σκιμπε δεν εχει στεριωσει πουθενα!Δεν εχει παρουσιασει ποτε του σοβαρο εργο με τις ομαδες που εχει συνεργαστει!Επιλογη αλα...Ρανιερι κι αυτη!Μακρυα απο την εθνικη ομαδα ο τυπος!Πολυ λιγος για τον παγκο της εθνικης μας!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.