Φυλάκιση δύο ετών στον Αχιλλέα Μπέο

Φυλάκιση δύο ετών στον Αχιλλέα Μπέο



Ένοχος κρίθηκε ο Αχιλλέας Μπέος για απόπειρα εκβίασης του διαιτητή Δαλούκα. Του επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης δύο ετών, με ανασταλτικό χαρακτήρα μέχρι την έφεση.

Με ποινή φυλάκισης δύο ετών τιμωρήθηκε ο Αχιλλέας Μπέος από το Γ' Τριμελές Πλημμελειοδικείο Αθηνών, για την απόπειρα εκβίασης του πρώην διαιτητή Γιώργου Δαλούκα.

Η υπόθεση αφορά το ματς Άρης-Παναθηναϊκός 0-1 το Σεπτέμβριο του 2010, με το πέναλτι που είχε δώσει ο Δαλούκας υπέρ του Παναθηναϊκού. Πάντως, η ποινή είναι εξαγοράσιμη (10 ευρώ ημερησίως) και με ανασταλτικό χαρακτήρα μέχρι την εκδίκαση της έφεσης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο διαιτητής δεν επιβεβαίωσε στη σημερινή εκδίκαση της υπόθεσης τίποτα από την ένορκη κατάθεσή του στον αθλητικό εισαγγελέα, όπου είχε καταγγείλει εκβιασμό από τον Αχιλλέα Μπέο. Ο Δαλούκας υποστήριξε ότι δεν θυμάται τι του είχε πει στο τηλέφωνο ο Μπέος, αλλά και ότι δεν αισθάνθηκε πως εκβιάστηκε!

Ωστόσο, η εισαγγελέας έδρας απάντησε ότι «το γεγονός ότι ο Δαλούκας δεν θυμάται δεν παίζει κάποιο ρόλο. Είναι πιο αξιόπιστη η κατάθεσή του στις 11/3/11, οπότε και είχε καταγγείλει την απόπειρα εκβίασής του»




Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 20/10/2015 14:22
siga thn fulakh 10 eurw thn hmera 8a plhrwnei kai ante geia

στις 20/10/2015 14:31
Άρης-Παναθηναϊκός 0-1

στις 20/10/2015 14:36
cemata o panauinaikos den stini mats xa xa xa roufani poustrolagi sta tartara

στις 20/10/2015 15:08
Sto keli 33...........pousti beo na sou pesei to sapouni sto ntouz

στις 20/10/2015 15:15
βρε καραγκιοζακια,τι να στησει ο παο με τον αρη?0-1 κερδισε τον αρη,οχι την ρεαλ.και ο μπεος πιεζε τον Δαλουκα να σπρωξει τον αρη...Οσο γι αυτο με τον Μπεο που ηταν φυλακη και βγηκε και εγινε και δημαρχος,χαχαχαχαχα,μονο στην ελλαδιτσα γινονται αυτα.ρε καλα μας κανουν,αφου τετοιοι ειμαστε

στις 20/10/2015 16:22
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

στις 20/10/2015 17:03
Poinh leei me anastaltiko xarakthra !

Dhladh eleytheros me iga logia o Dhmarxos Voloy (Fantasoy ton evgalan kai Dhmarxo)

Elladistan Oleeeee oloi oi egklhmaties exoune eksousia !

στις 20/10/2015 17:16
damian13 egrapses...

στις 20/10/2015 19:48
justice357..........se afto pou tha simfonisoume oloi einai oti mas petaxes ta matia.Ta ieroglifika pou ta emathes?????

στις 21/10/2015 00:07
Να μπει να σαπίσει και να πεθάνει μέσα στη φυλακή. Εκεί να μείνει. Δεν αξίζει φέρετρο ο αλήτης. Το φερέφωνο του Μαρινάκη, του Γκαγκάτση, του Κόκκαλη και του Γλου.

στις 22/10/2015 12:17
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝ,ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΕΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ? ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΧΩΜΕΝΟΣ? ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΠΑΤΑΡΙ ΕΙΣΑΙ ?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.