Πριμέρα Ντιβιζιόν: Η Θέλτα διέλυσε την Μπαρτσελόνα!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Η Θέλτα διέλυσε την Μπαρτσελόνα!



Η Μπαρτσελόνα ήταν αγνώριστη και ηττήθηκε με το εντυπωσιακό 4-1 στην έδρα της τρομερής και φοβερής Θέλτα, που έφτασε τους 13 βαθμούς και ανέβηκε μόνη στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν! Δύο γκολάρες ο Άσπας, ένα γκολ και δύο ασίστ ο Νολίτο.

Η Θέλτα έκανε το τέλειο παιχνίδι και πήρε ιστορική νίκη κόντρα στην Μπαρτσελόνα, την οποία διέλυσε με 4-1 στο Βίγκο, με αποτέλεσμα να «σκαρφαλώσει» στην κορυφή της Πριμέρα με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πλήρη υπεροχή στο πρώτο μέρος και πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων! Στο 26’ ο Νολίτο άνοιξε το σκορ με τρομερό σουτ από πλάγια θέση, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Άσπας πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Τερ Στέγκεν, «γράφοντας» το 2-0.

Η Μπαρτσελόνα ήταν τραγική στο πρώτο μέρος, αφού δεν κατάφερε να απειλήσει την Θέλτα και στο 51’ γλίτωσε ένα τρίτο γκολ, με τον σουτ του Άσπας να φεύγει μόλις άουτ.

Οι «μπλαουγκράνα» αντέδρασαν και είχαν δύο τεράστιες ευκαιρίες για να μειώσουν σε 2-1, όμως η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα. Στο 53’ ο Μέσι έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, αστοχώντας ουσιαστικά σε κενή εστία, ενώ στο 56’ ο Άλβαρες πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Αργεντινού.

Ο Μέσι δεν κατάφερε να μειώσει και στο 57’ η Θέλτα έκανε το 3-0 με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Άσπας. Ο Ισπανός πήρε τη μπάλα πίσω από το κέντρο και με τρομερή κούρσα, έφτασε απέναντι στον Τερ Στέγκεν, τον οποίο και νίκησε, ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Νολίτο έχασε ευκαιρία για να κάνει τέσσερα τα τέρματα της Θέλτα, ενώ στο 63’ ο Άλβαρες είπε «όχι» σε σουτ του Νεϊμάρ. Δέκα λεπτά μετά ο Τερ Στέγκεν δεν επέτρεψε στον Άσπας να κάνει χατ-τρικ και στο 80’ ο Νεϊμάρ μείωσε σε 3-1 για την Μπαρτσελόνα.

Ένα λεπτό μετά ο Μουνίρ είχε καλή στιγμή για βάλει την Μπαρτσελόνα στο ματς και στο 83’ ο Γκουϊντέτι διαμόρφωσε το τελικό 4-1, βάζοντας το… κερασάκι στην τούρτα με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Θέλτα με 3+ γκολ απέναντι στην Μπαρτσελόνα, μετά τον Δεκέμβριο του 1957 (4-0)! Μ’ αυτή τη νίκη, η ομάδα του Μπερίσο έφτασε τους 15 βαθμούς και έριξε την Μπαρτσελόνα από την κορυφή της βαθμολογίας!





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.029.2522.001.123.85116.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.233.3511.502.151.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.551.856.50

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 23/09/2015 23:06
mpravo stin thela den pisteua sta matia mou otan eida na to gurizei o paok k na trelenome sto magazi akusa apo enan 3-0 h barca na xanei eipame na kaneis gkela alla oxi kai etsi 4-1 na xanei mpravo stin thela tin vlepw gia uefa min se pw k c.l an sunexisei vevaia etsi 3ana mpravo tis apo emena sovara to eixa pei k prin otan epaize stin sevilee k nikhse 1-2 paizei polu wraia mpala..tetoia htta pantos htan varia koita na strosei ligo h amuna giati o pique kai o matieu polu 3einoune ta arxidia tous oi asxetoi!

στις 23/09/2015 23:08
asxete pique pali autos ekaen vasika tis malakies pou vlepw to video gamw to stanio su!

στις 23/09/2015 23:09
lipon ter stegen dromo amina dromo messi xipna h dromo neymar suarez koble oi alloii dromoooooooooooo

στις 23/09/2015 23:09
mono oi msn axizun

στις 23/09/2015 23:11
Μπράβο στη Θέλτα. Φέτος θα σκίσει. Αρκεί βέβαια να συνεχίσει έτσι.

στις 23/09/2015 23:18
polu grigoros o aspas

στις 23/09/2015 23:23
Στο 53’ ο Μέσι έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, αστοχώντας ουσιαστικά σε κενή εστία αχαχαχαχχα αυτο το ταγαρι χρυση μπαλα>?

στις 23/09/2015 23:25
αχαχαχ0αχ00 ΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣΣΣΣΣ

ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑ

στις 23/09/2015 23:29
ΕΧΤΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΛΕΦΑΝΤΟΒΣΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΟΛΙΤΟ...ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΟΚ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ...ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ ΘΕΛΤΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ,Η ΗΤΤΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΣΚΟΥΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΙΛΜΠΑΟ(1-1 ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ 1.40-1.50 ΣΤΟ 2ΠΛΟ ΗΤΑΝ ΥΠΟΠΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..

στις 23/09/2015 23:30
1-2 ειναι παχαρε. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ

στις 23/09/2015 23:35
ospou na to grapsis egine 1-2...

στις 23/09/2015 23:42
t4sos auto targari persi tin bayern tin ekaen thripsala eidika boateng k sto kuepllo perase 5 amuntikos k ekane papades persi opote ase tis pipes giati pire tin xrusi mpala pire c.l pire protathlima kupello asto den pires tipota persi opote den xreiazetai na les kai vlakeis tha strosei pou tha paei arxh einai akoma etsi k allios h thelta etsi kanei meta na deis ti putses tha trwei!

στις 23/09/2015 23:50
ΤΗΝ ΜΙΑ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑΡΑ. ΤΩΡΑ ΛΕΣ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΥΤΣΕΣ? ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΜΩΡΗ ΚΙΛΩΤΑ?

ΚΟΛΟΓΑΥΡΕ ΤΗΣ ΣΥΜΦΩΡΑΣ.

στις 23/09/2015 23:57
kwlogauros eisai esu k h mana sou aplute NAI TWRA THA KANEI OTI THA KANEI OTAN META REIXNOUN TIN THELTA APODOSHS K TIN PAIZUN POLLOI THA DEIS TIS GKELES TIN MIA META TIN ALLHN ASXETE ALLA POU NA 3ES ESU APO AUTA ANTE TRAVA SXOLEIO ARGA EIANI GIA ESENA SE TAPOSA GIA EKEINO TIPOTA DEN LES TRAGE!

στις 24/09/2015 00:05
ντροπή και αίσχος !

στις 24/09/2015 00:13
ΤΙ ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?? ΤΑ ΔΑΤΕ ΤΑ ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΣΚΥΜΕΝΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ? ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΡΟΥΛΙΑ ΜΕΣΑ! ΕΛΑ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 24/09/2015 00:14
pali poutsara pali 4 pfffffff pali epiase krio apo noris..

στις 24/09/2015 00:22
Με ταπωσες? Οο Μεγαλε Barca4ever ρουφα το τρομπονι σου 4 απο θελτα μαλακα. Αντε γεια!

στις 24/09/2015 00:38
ΧΑΧΑΧΑΧΑ μιλαμε αυτα τα 4 δαχτυλακια που εκατσε η θελτα στο κωλαρακι της μπαρτσελονας τα βλεπω συνεχεια και δεν χορταινω...χλαπ 1 χλαπ 2 χλαπ 3 χλαπ 4 ;)

στις 24/09/2015 01:48
PUTA BARCA GAMW TO MOUNI THS MANAS SAS GAMIOLIA

στις 24/09/2015 07:27
gia ton putso fetos i amina tis barcelonas prepi na strosi grigora i amina tous tora pu ine grigora

στις 24/09/2015 13:21
Η ΘΕΛΤΑ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 3Η ΘΕΣΗ ΦΕΤΟΣ. Η ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ, Η ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ, Η ΘΕΛΤΑ, Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ, Η ΜΑΛΑΓΑ, Η ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ, Η ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ, Η ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΚΑΙ Η ΧΕΤΑΦΕ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΚΑΙ Η ΣΕΒΙΛΛΗ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΥΣΙ. ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ. ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΛΗΦΘΟΥΝΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΩ.

στις 24/09/2015 14:52
pw pw pw xeftila fagame 4-1 ato thn thelta

στις 24/09/2015 16:24
rip barca !

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.