Μοράτα: «Ο Μπουφόν αξίζει τη Χρυσή Μπάλα»

Μοράτα: «Ο Μπουφόν αξίζει τη Χρυσή Μπάλα»

Αφορά τον αγώνα ΤΖΕΝΟΑ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ


Στον Τζανλουίτζι Μπουφόν θα έδινε τη «Χρυσή Μπάλα» ο Άλβαρο Μοράτα, τονίζοντας πως το βραβείο θα έπρεπε να πηγαίνει και σε τερματοφύλακες.

Το εγκώμιο του Τζανλουίτζι Μπουφόν έπλεξε ο Άλβαρο Μοράτα. Ο Ισπανός επιθετικός, μιλώντας στο «Sky», δήλωσε πως ο έμπειρος γκολκίπερ αξίζει το βραβείο της «Χρυσής Μπάλας», ενώ τόνισε πως είναι τιμή του να είναι συμπαίκτης με τον Ιταλό πορτιέρο:

«Ο Τζίτζι το αξίζει. Είναι κρίμα που οι τερματοφύλακες μπορούν μόνο να κερδίζουν βραβεία όπως το Χρυσό Γάντι. Είναι τιμή μου που παίζω μαζί του, αλλά ακόμα και εναντίον του, όταν τον συναντήσω με την Εθνική Ισπανίας», τόνισε ο Μοράτα.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΤΖΕΝΟΑ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.203.251.702.001.551.831.211.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.751.852.201.851.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.851.653.6530.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 19/09/2015 03:01
respect estw kai ama de paw th juve

στις 19/09/2015 04:15
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΜΟΡΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΦΙΦΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΜΕΣΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΑΞΙΖΕΙ.ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΕΙ Ο ΜΕΣΣΙ...

στις 19/09/2015 05:21
Dld re paxare o messi dn thn axizei ? Ma kala malakas eisai? O malakas o ronaldo dn thn axizei

στις 19/09/2015 08:48
ti malakies les re morata o buffon ?? ti exei kanei fetos gia na a3izei xrush mpala ??

στις 19/09/2015 10:25
O Μέσι αξίζει την χρυσή μπάλα, όπως την άξιζε ο

Ρονάλντο πέρυσι και όπως θα την αξίζει και ο επόμενος.

Ο Μορατα μάλλον δεν ξέρει ότι την χρυσή μπάλα την

δίνουν με βάση τη απόδοση της προηγούμενης σεζόν

ενός παίχτη και όχι με βάση την συνολική και διαχρονική αξία του παίχτη.

στις 19/09/2015 12:53
ma ti 8elete na kani o buffon 8elete na gini kai top scorer na poume termatofilakas einai.

στις 19/09/2015 14:32
respect ston freedom gia auto pou eipe enw einai REAL...RE ASXETA PAXARE PIRE C.L PROTATHLIMA KUPELLO STO KUPELLO TOUS KOROIDEUE TELIKO ME 5 PAIXTES TO IDIO K ME BAYERN EKANE PRAGMATA K THAUMATA K LES MALAKEIS RE; EIPAME EINAI THURLOS O BUFFON OPWS K PRILO HTAN JUVE ALLA PIPES MIN LES SKASE EPITELOUS ME TIS MALAKIES SOU!

στις 19/09/2015 15:08
o ribery ixe pari ta pada me ti bayern k ti pire o ronaldo ayto bori na gini k fetos an sinexisi na petixeni tosa goal tha ti pariu sto easy o messi den tin axizi o SUAREZ TON KUVALAIII MAKARI NA TI SIKOSI O DAGONIARISSS alla o ronaldo exi arxisi tr k de stamatai.. :/

στις 19/09/2015 15:08
MONO DAGONIARIS MLKA MORATAAA

στις 19/09/2015 19:42
Re ti lete gamw o starez kuvalah to messi? R tha m pesoun ta malia me auta p akouw oso g thn bayern sigoura ma sigoura dn axize tn mpala o ronaldo ekeini tn xronia eprepe na to pari kapoios o tn bayern h opws eipe to palikari auto p eixe

στις 19/09/2015 19:44
Kapoios apo thn bayern h autos p eixe tn kaluteri apodosi k ekeini thn xronia htan p o beil ta eixe gamisei ola k tn pire to tyri o ronaldo k tou to dwsan g na uparxi antagwnismos me tn messi enw dn to axize

στις 19/09/2015 20:27
o suarez mas kuvalai pios messi k neymar mono dagoniaris reeeeeeeeeeeeeeeee de leo k aytoi pezun kl alla o dagoniaris dagoni kosmoooo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.