Γιουρόπα Λιγκ: Την... πάτησε και ο ΠΑΟΚ

Γιουρόπα Λιγκ: Την... πάτησε και ο ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την Γκαμπάλα στο Μπακού και άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς που μπορεί να του στοιχήσουν εν όψει της συνέχειας.

Μετά τον Παναθηναϊκό, ούτε ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει την Γκαμπάλα! Ο «δικέφαλος του Βορρά» πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και έμεινε στο 0-0 με τους Αζέρους στο Μπακού, χάνοντας την ευκαιρία να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι Θεσσαλονικείς δεν φαίνεται να διδάχθηκαν πολλά από το κάζο του Παναθηναϊκού και μάλιστα απειλήθηκαν από τους Αζερους στο δεύτερο μέρος!

Η ομάδα του Τούντορ μπήκε δυνατά και προσπάθησε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ, έχοντας σημαντική στιγμή στο 6ο λεπτό με άστοχη κεφαλιά του Πέλκα από πλεονεκτική θέση.

Η απάντηση της Γκαμπάλα ήρθε στο 10’ με εντυπωσιακό σουτ του Ρικαρντίνιο από 25 μέτρα, που ανάγκασε τον Όλσεν σε απόκρουση, ενώ στο 19’ ο Μακ βγήκε τετ-α-τετ, ωστόσο ο Στάνκοβιτς έβαλε σωτήρια την κόντρα και έσωσε τους γηπεδούχους. Αυτή ήταν η τελευταία αξιόλογη στιγμή του ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος, καθώς ο «δικέφαλος του Βορρά» παρουσίασε μεγάλο πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι και δεν ανησύχησε τους αμυντικούς της Γκαμπάλα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη μεγάλη εύκαιροι στην επανάληψη, όταν στο 53’ ο Ζενιόβ έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Στο 59’ ο Μπερμπάτοφ πήρε τη θέση του Αθανασιάδη, όμως δεν κατάφερε να φανεί απειλητικός, μιας και οι Θεσσαλονικείς συνέχιζαν να παρουσιάζουν πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι.

Ο ΠΑΟΚ «άγγιξε» το γκολ στο 61’ με δυνατό σουτ του Μακ που ανάγκασε τον Μπεζοτόσνι σε απόκρουση, ωστόσο στο 67’ χρειάστηκε την επέμβαση του Όλσεν για να κρατήσει το μηδέν. Μετά από παράλληλη σέντρα των Αζέρων, η μπάλα βρήκε στον Κόστα και πήγαινε στα δίχτυα, όμως ο Όλσεν απόκρουσε σωτήρια. Στη συνέχεια, μάλιστα, ο Σουηδός έδιωξε με υπερένταση την μπάλα προ του Ντοντό, ο οποίος ήταν έτοιμος να την σπρώξει στα δίχτυα.

Ο Όλσεν χρειάστηκε να επέμβει και στο 72’ για να αποκρούσει το σουτ του Γκάι, ενώ στο 77’ ο Περέιρα πήγε να «πληγώσει» τον ΠΑΟΚ, όμως το σουτ του πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ανέβασε στη συνέχεια την απόδοση του και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων θα μπορούσε να «κλέψει» τη νίκη, όμως ο Μακ δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ με σουτ μέσα από την περιοχή.

Το έφερε… τούμπα πριν την Τούμπα


Γιουρόπα Λιγκ: Την... πάτησε και ο ΠΑΟΚΗ επόμενη αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Ντόρτμουντ τα βρήκε… σκούρα κόντρα στην Κρασνοντάρ και χρειάστηκε το γκολ του Παρκ στις καθυστερήσεις για να πάρει τη νίκη (2-1) στο Βεστφάλεν.

Οι Βεστφαλοί μπήκαν δυνατά στο ματς, όμως στο 12’ ο Μαμάεβ σόκαρε τους γηπεδούχους, δίνοντας το προβάδισμα στους Ρώσους. Το γκολ δεν πτόησε την ομάδα του Τόμας Τούχελ, η οποία έψαξε το γκολ της ισοφάρισης και το βρήκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με κεφαλιά του Γκίντερ.

Η Ντόρτμουντ είχε την υπεροχή στην επανάληψη και τελικώς κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο 90+2’ με κεφαλιά του Παρκ σε σέντρα του Γκίντερ.

Η βαθμολογία του ομίλου:


1. Ντόρτμουντ 3
2. ΠΑΟΚ 1
3. Γκαμπάλα 1
4. Κράνσονταρ



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

46 σχόλια:

στις 17/09/2015 22:03
Α ΡΕ ΝΟΥΜΕΡΑ!

στις 17/09/2015 22:04
pane des ti fashs exane k meta lege noumera fae esu tin 3ara k min milas

στις 17/09/2015 22:04
ΕΜΕΙΣ 0-3 ΜΕ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ 0-0 ΜΕ ΓΚΑΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΕ 0-3 ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ 50 ΛΕΠΤΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΓΑ ΣΤΟ 0 ΚΑΙ ΑΣ ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΧΑ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΩ ΕΝΑ...ΚΑΘΗΣΤΕ ΚΑΙ ΧΑΡΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ 0-0 ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΣΑΛΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

στις 17/09/2015 22:05
Sas glentaei h gabala mpougatses erxete kai h aek na sas gamhsei tha trote psoles apo pantou. Euxaristoume gia ton paikth pou mas dwsate ante 4 ston omilo . Voulgaroiiiiiii xacxacxacxa

στις 17/09/2015 22:09
Το 'εστησε ο Αγκαλίτσας,ο Αιμίλιος το μήλο (από την φρουτοπία),ο μανάβης της γωνίας και φυσικά ο θείος Σώκρατες. Αntihooligan, αν ξέχασα κανέναν,σε παρακαλώ βοήθα.........Άλλα ξέχασα μωρέ...ΜΠΑΟΥΓΚ και στημένο γίνεται; .....ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ: Eίπα να γράψω ΜΠΑΟΥΓΚΤΖΙΔΙΚΑ.Πέρασα τις εξετάσεις;Είμαι αρκετά βλαμένος;

στις 17/09/2015 22:10
Vlaka antihooligan pes mou oti to esthse o vaggelas papara

στις 17/09/2015 22:18
paxare me 2h omada epaize h bayern re kai xalara epaizan teleutaia lepta anevasan ruthmo kai se 2 lepta fagatai 2 golakia

στις 17/09/2015 22:19
MIΛΑΝΕ ΟΛΟΙ, ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΕΙΛΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΧΑΛΙΑ ΜΠΑΓΙΕΡΝ. ΘΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΓΙΕΡΝ ΑΡΕΝΑ "ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ" ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΜΕ ΡΙΜΠΕΡΙ ΚΑΙ ΡΟΜΠΕΝ ΧΑΧΑΧΑΧ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΑΙ ΥΨΗΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΤΑΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ !!!

στις 17/09/2015 22:20
pou na epaize robben aston na leei ton vlaka 7-0 opws me juve palia tha trogane gamiseton min asxoleise edw se roma xosane ston gauro tha kolonane tin poutanas tis eurwph sto c.l; oute stous 4 exei paei pote oute 8 na pww oti ekane kati toso kairo pou paei poutsa trwei k feugei

στις 17/09/2015 22:23
Οσο για το ματσακι τωρα, κατ' εμε μεγαλη μαλακια του Τουντορ που αργησε τοσο πολυ να βαλει τον Μπερμπατοφ και ειδικοτερα τον Jairo. Mε το που μπηκανε αυτοι η δυο η επιθση του ΠΑΟΚ μεταμορφωθηκε.

στις 17/09/2015 22:41
.... και για να μαθαινουν οι νεοι και να θυμουνται οι παλιοτεροι, ο ΠΑΟΚ δεν εχει τυχει να παιξει με την σημε4ρινη Μπαγιερν ποτε. Επαιξε ομως στο πρωταθλητριων τοτε πριν γινει τσαμπιονς λιγκ, ο ΠΑΟΚ του Κουδα και του Αναστασιαδη κοντρα στη μεγαλη Μπαγιερν του Ρουμενιγκε που ειχε γραψει ιστορια και δεν εχασε ουτε εδω, ουτε εκει. Εφερε 0-0 και στα δυο ματς και χρειαστηκε να σφυριξει ο διαιτητης 3 φορες επαναληψη στο πεναλτυ που επιασε 2 φορες συνεχομενες ο μεγαλος Φορτουλα και θα εδινε την προκριση στον ΠΑΟΚ για να καταφερει να την παρει η Μπαγιερν τελικα. Ετσι για να ξερετε οταν μιλατε για τον ΠΑΟΚ, για ποια ομαδα μιλατε λαμογια πρωταθλητες της παραγκας.

στις 17/09/2015 23:02
Μπραβο ρε Ακη αυτα πρεπει να λεγονται

στις 17/09/2015 23:02
χθες μας πληρωσε ο γαυρος και σημερα ο ΜΠΑΟΚ όλα τα αλλα είναι φυκια και μεταξωτες κορδελες αγαπούλες .

στις 17/09/2015 23:03
Dn m les TAMIARASS otan les epeze me tn 2h omada enoeis tous gotse thiago daglas costa bernat?? Gia tn bayern einai deutera alla gia alles omades enas gotse einai to megalutero asteri gia na katalavete lg apo ti omada xasame

στις 17/09/2015 23:09
να μαθαινουν οι νεοι φιλαρακο ακη οταν απεκλεισα την Σελτικ την δεκαετια του 70 ηταν τοτε μεγεθος οπως η σημερινη Μπαρτσελονα ακη...να μαθαινετε εσεις οι λιγοτεροι νεοι απο μενα τον πιο παλιο....Και οταν επαιξες εσυ με ΜΠαγερν δεν εχει καμια σχεση τοτε με το πως ειναι σημερα..Αιντε ...μου αντιταξες τωρα σοβαρα ποδοσφαιρικα επιχειρηματα...

στις 17/09/2015 23:09
Τι και να ειμαστε με τον συμπαθη αν και πουστικο συλλογο του ΠΑΟΚ στην ευρωπη...Χιναρακι και νομιζω παιδια οτι πρεπει να ειμαστε και ευχαριστημενοι!!!Με Μπερμπατοφ με Πελκα και με Κλαους ειδες που τελικα δεν κανεις διαφορα??Εκει για καμια Βεροια και μεχρι εκει...Θελετε και πρωταθλημα και ευρωπαικες διακρισεις επειδη πηρατε ενα γεροντα παικταρα ομολογουμενος...Αφου οι υπολοιποι ειναι αναπηροι ρε μαγκες...Και μια ο βαζελος μια ο Παοκ ,τους καναμε μαγκες τους βρωμιαρηδες γαμω την τρελα μου μεσα....Θα ερθει αυτο το καφενειο να παρει διπλο στο Καραισκακης....

στις 17/09/2015 23:13
Αιντε μου συγκρινεις το ουεφακι του 1983 που ηταν η Μπαγερν με την σημερινη που σηκωνει πρωταθλημα Γερμανιας απο το καλοκαιρι ....Για αυτο δεν θα φτιαξετε ποτε ομαδα αμπαλοι με τις παρωπιδες...

στις 17/09/2015 23:25
Μαλακες γαυροι εσεις που εχετε καλη ομαδα τι κανατε;Χασατε απο μια μιση Μπαγερ που εκανε πλακα σε ολο τον αγωνα.Αληθεια γιατι βγηκε ο μεγαλος Τσορι;μηπως τον πονουσε κατι αλλο εκτος απο το ποδι;και κατι ακομα ποτε πηρατε και Ελληνες παικτες στο ταψι σας;

στις 17/09/2015 23:26
gabala?wtf?paok tha parei uefa fetos..h mhpws to parei h gabala me tetia omadara? D:

στις 18/09/2015 00:43
Μιλανε κατι ακυροι ..πω... ενας καταλανος που δεν μπορει να κερδισει ρομα, ενας λιβερπουλ που ειναι εκτος ευρωπης ,και κατι και καλα γαυροι που νομιζουν οτι εκαναν κατι 0-3 ηρθε . Το αποτελεσμα μετραει συγνωμη που σας το λεω.

στις 18/09/2015 01:22
BEAVIS KAI MIA Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΜΙΑ Ο ΠΑΟ ΚΑΙ ΜΙΑ Η ΑΕΚ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΡΕΖΙΛΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΧΑΝΟΝΤΑΣ 7-0 ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!

στις 18/09/2015 01:53
Φιλαρακο Beavis αφου σου αρεσουν τα μαθηματα ιστοριας τοτε θα επρεπε να θυμασε οτι οταν απεκλεισες την Celtic που λες, εκεινη την χρονια ή την επομενη αν δεν κανω λαθος ειχες χασει απο τον ΠΑΟΚ 6-1 στο γηπεδο των Σερρων γιατι η Τουμπα ηταν τιμωρημενη και ηταν μια περιοδο που ειχες να νικησεις τον ΠΑΟΚ 20 χρονια !!!! Μαλλον θυμασε οτι σε συμφερει ομως μου φαινεται.

στις 18/09/2015 01:59
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA PIO BOUFOS PETHAINEIS ENO KSEREI POS DEN TO DINEI KANEIS SIMASIA SINEXIZEI NA MAS DIASKEDAZEI NA MATHAINOUN OI NEOI LEEI ENO EINAI ANILIKO XAXAXAXAXAXAXA KLAIW OTAN KERDISA EGO TIN BARCELONA ITAN SAN NA NIKISA TIN SIMERINI BARCELONA POIA SELTIK ME LES TORA MIA FLEVA APO TA @@ TIS ITAN APO TOTE...DEN EXEIS IDEA APO BALITSA OTAN EXANA STA PENALTY APO BAYERN EIXE TO IDIO ISXIRI OMADA KAI TOTE ALLA LOGO ATIXIAS XASAME STIN EDRA MAS...EDO IPOSTIRIZEIS TOUS ALVANOUS TOURKOSPORE DEN THA SIMPATHOUSES EMAS POU SE EXO STIN FAPA TOSA XRONIA XAXAXAXAXAXAXA DEN KANEI TIN DIAFORA LEEI O BERBATOV KAI O ATHANASIADIS ENO OUTE KAN PAIKSANE MAZI ASXETE SE OLA KAI OI DIO EINAI ANETOIMOI GIA DIAFORETIKOUS LOGOUS TON ALLON MINA THA SAS ALLAKSEI OLOUS TON PATO O BERBATOV!!!

στις 18/09/2015 02:04
TOTE BOREI NA MIN ISOUN TO POUTANAKI TIS EUROPIS ALLA TIS EPITIXIES POU EIXA EGO KAI O VAZELOS DEN BOROUSES NA PETIXEIS...AFOU EISTE ABALOI TI PERIMENATE NA MIN FATE 3ARES STIN EDRA SAS KAI 4ARA APO TIN MEGALI PSG OLA AUTA SE 2 XRONIA 4 FORES MAS PROSKINISES KAI ERXOMASTE PALI!!!AKI MIN DINEIS SIMASIA STON BOUFO GIA NA GELAME IPARXEI MONO AFOU KSEREI KALA POS NA MAS DIASKEDAZEI TO PAIDI EXEI APODEDEIGMENA PSIXOLOGIKA PROVLIMATA EXEI FTIAKSEI ENA ACCOUNT GIA KATHE OMADA GIA NA KANEI DIALOGO ME TON EAUTO TOU DES EDO TI GRAFEI...

http://agones.gr/news/13824/pae_olympiakos_tapeinotiki_syntribi

στις 18/09/2015 02:09
Nevermore για άλλη μια φορά αποδείχτηκε πόσο μικρή είναι η ομάδα σου δυστυχώς. Ούτε που πήρατε μυρωδιά το κάζο του Παναθηναϊκού. Με τις υγείες σας.

στις 18/09/2015 02:12
.... και αφου θες φιλαρακο beavis και σοβαρα ποδοσφαιρικα επιχειρηματα, φετος ο ΠΑΟΚ του προπονητη Αναστασιαδη με το 1/3 του μπατζετ του πολλα βαρυ Ολυμπιακου για μια ολοκληρη περιοδο ηταν πρωτος ενω σας ξεσκισε μεσα στο σπιτι σας και σας ξεφτιλησε, πραγμα που ειδε ολη η Ελλαδα. Απο εκει ομως και υστερα για οποιον θυμαται ηρθε η αξεχαστει δηλωση του χοντρου πως φετος ο Ολυμπιακος θα πρεπει να παρει το πρωταθλημα παση θυσια. Ειναι μηπως τυχαιο πως απο εκει και υστερα ο ΠΑΟΚ δεν σταυρωσε ποντο ??? Ή μηπως ειναι τυχαιο πως στα επομενα 7 παιχνιδια του ΠΑΟΚ μετα το καραισκακη του καταλογηστηκανε 4 πεναλτυ, το ενα μαλιστα με τον Αστερα μισο μετρο εκτος περιοχης, ενω στα 3 απο τα επομενα 8 παιχνιδια μετα το καραισκακη τελιωσε με 10 παικτες ??? Τα θυμασαι αυτα μεγαλε ποδοσφαιρικε αναλυτη beavis ???

στις 18/09/2015 02:41
megalos podosfairikos boufos einai ti ton rotas tora den borei na paradextei oti iparxei paragka atomo me psixologika provlimata einai...to poso megali einai i omada mou tha apodeiktei ston agona me tin dortmund stis 1/10 tha fanei kathara opou tha einai etoimos o berbatov kai o athanasiadis emeis den prokeite na feroume isopalia kai stin edra mas gia na apokleistoume anti na deis ta xalia sou grafeis gia emas 3ara efages pali sto kotetsi sou kai mialo den evales...

στις 18/09/2015 02:59
Nevermore vlaka...KAMPALA KAMPALA KAMPALA,vlakaaa i poutana tis makedonias mia zoi 8a prospa8is na perasis stous omilous tou eufa ,vlaka e vlaka i poutses einai ametrites...MA KAMPALA RE MALAKA..ANTRIKIA RE MALAKA KAMPALA DEN MPOREIS NA NIKISIS

στις 18/09/2015 03:06
AAA ola kai ola παιδακια 7-0 εφαγα απο την Γιουβε οπως και αλλες ευρωπαικες ομαδες εχουν φαει εξασφαιρα στην πλατη βλεπε περυσι Γαλατα αλλα εχω ριξει και εξασφαιρο στον φιναλιστ του CHAMPIONS LEAGUE

https://www.youtube.com/watch?v=W4laJHfmuOk

ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΑΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΧΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ....ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟΙ

στις 18/09/2015 03:09
οσο για την γνωστη παραδοση στην Τουμπα που πεφταν πετρες οταν ΤΥΧΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΗΤΟ Ο ΟΣΦΠ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ,μην λησμονουμε οτι οταν σου εσαπσα την παραδοση εκανες δεκαετιες να με ξανακερδισεις σο γηπεδακι σου...Πειραια στο εχω κανει το γηπεδακι σου φιλτατε Πανιωνιε....Ειχες παραδοση!!!πολυ παλια!!! αλλα οταν στην εσπασα και εκτοτε ουτε Χ δεν επαιρνες απο τοτε

στις 18/09/2015 03:19
Και για το φιλο ακης φιλαρακι μου μην μιλας για διατησιες γιατι αν κατσω και σου γραψω αναλυτικα τι παιχνιδια εχεις παρει επαρχια με σπρωξιμο απο διαιτησια και παικτη περισσοτερο θα γραφω σαν τον nevermore τονους δεδομενων κειμενου και ψιλοβαριεμαι...αστο καλυτερα ...Αν δεν ειχες σπρωξιμο απο διατησια και αν δεν εδινε ματσακια σε μικρες ομαδες ο Σπανος για το στοιχημα ουτ τον Ατρομητο δεν θα περναγες περυσι και προπερσι....αστο σου λεω γαματο...

στις 18/09/2015 04:47
κοιτα δεν θα πω πολλα γιαιτ δεν ασχολουμε με το ελληνικο πρωταθλημα .μπεαβης τουλαχισοτν μην μιλατε και εσεις για τα κορακια ελεος μας βλεπουν και γελανε.και τα παρδαλα κατσικια

στις 18/09/2015 11:32
Ποσο ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ειστε εσεις που συγκρινεται την ΓΚΑΜΠΑΛΑ με την ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ ( εκτος και αν το κανετε για να γελασουμε ) τραγικος Παοκ.. Δωσε κανα βαθμο στην Ελλαδα μωρεε .. Δειχνει ποσο μικρος ειναι εκτος εδρας ο Παοκ

στις 18/09/2015 11:45
o paok epaikse kala de tou vgikan oi faseis de yparxei thema prokrishs gia mena omws toulaxiston sth toumpa de prokeitai na parei x opws sth lewforo

στις 18/09/2015 12:36
Λοιπον για λεμε και του στραβου το δικιο.... ΟΧΙ ο παοκ δεν επαιξε καλ χθες. Εβγαλε βεβαια 2-3 κλασικες ευκαιριες αλλα δεν ειναι αυτος ο ΠΑΟΚ που ονειρευομαστε. Οπως ειπα και πιο πανω τραγικο λαθος του Τουντορ που υποτιμησε την Γκαμπαλα και δεν εβαλε νωριτερα Μπερμπατοφ και Ζαιρο. Θα μου το θυμηθητε πως αυτοι οι δυο θα κανουν παπαδες φετος. Επρεπε κατα την γνωμη μου ο Τουντορ να παραταξει την ομαδα σε 3-4-3 και να τους πιεσει πολυ ψηλα απο την αρχη οσο ηταν ακομη ψαρωμενοι, με ζαιρο απο την αρχη. Να τους πεταξει καναδυο γκολακια στο πρωτο τεταρτο και μετα να αλλαξει το συστημα οπως ηταν και να λαιξει ρεγουλα. Ο Ροντριγκεζ απλα τραγικος. Αντε να δουμε στη Τουμπα, ελπιζω να βαλουμε μυαλο και να μην την ξαναπατησουμε οπως ο ΠΑΟ γιατι τοτε θα γελανε ολα τα κατσικια και με το δικιο τους.

στις 18/09/2015 14:24
Παιδιά εάν ο ΠΑΟΚ φέτος τερματίσει γύρω στην 4η θέση εγώ θα είμαι ευχαριστημένος.

Η ΠΙΘΑΝΗ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1) Ολυμπιακός

2) ΑΕΚ

3) Παναθηναικός

4) ΠΑΟΚ

5) Ατρόμητος 6) Ξάνθη 7) Αστέρας Τρίπολης 8) Πανιώνιος 9) ΠΑΣ Γιάννινα 10) Λεβαδειακός 11) Βέροια 12) Παναιτωλικός 13) Ηρακλής 14) ΑΕΛ Καλλονής 15) Πλατανιάς 16) Πανθρακικός

στις 18/09/2015 15:39
Φιλαρακι Ακης αν και συμφωνω για Τουντορ οτι ο τυπος ειναι μεγαλος καστανοπολης,διαφωνω ριζικα με 3-4-3...Φιλαρακο εχεις γινει πλεον γρηγορος στον αξονα συγκριτικα με παλιες χρονιες που σε εβλεπα στα binteo σε fast forward για να μην με παρει ο υπνος...Χαρουμενα μεχρι edw αντε να δεχτω oti με κοστα συμμαζεψες τα ασυμμαζεφτα περυσινα της αμυνας σου...SOrry αλλα με τριπλετα πισω βιτορ κοστα και τζαβελα δεν πας σε 3-4-3 χαχαχαχα ειναι κωμικο να γραφουμε τετοιες ανακριβειες...θες τρεις σαν τον Κοστα για να κατεβεις με τετοιο συστημα και εννοειτΑΙ οτι οι επιθετικοι του 3-4-3 πρεπει να ειναι επιτελικοι μεσοι ή σεντερ φορ που να τραβανε σπριντακι με 11,50 χρονο...Εσενα οι επιθετικοι σου ειναι πιο αργοι απο το slow motion...Υστερεις ακομα μπροστα και θα με θυμηθεις....ρισκο το 4-3-3 που κατεβηκε ο ΤΟΥΝΤΟΡ και επαναλαμβανω ας κανουμε τον ΣΤΑΥΡΟ μας που ηρθε Χ/....Γιατι αν μου κατεβαινεις σε τετοια ματς με τους αργοκινητους φορ σου σε 4-3-3 και η αλλη ομαδα εχει δουλεμενο 4-2-3-1 με αυτοματισμου

στις 18/09/2015 15:39
4-2-3-1 με αυτοματισμους στην αμυνα και μηχανακια χαφ στον αξονα και δουλεμενες αντεπιθεσεις δεν θα καθαριζεις με λιγοτερα απο 4 τοπια σε εδρες τυπου Κρασνονταρ....Θυμησου τι σου γραφω σημερα...Μεγαλος ταβερνιαρης ο Τουντορ σε αυτο συμφωνουμε....

στις 18/09/2015 19:52
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ Ο ΗΤΤΟΠΑΘΗΣ.

στις 18/09/2015 21:13
μιλανε ολοι μιλανε και οι γαυροι οι πουλημενοι της διαφθορας τα αρχιλαμογια του ελληνικου κατεστημενου.ο παοκ κοντρα στην μπαγερν εκανε τους ευρωπαιους να παραμιλανε αλλα εσεις γαυρακια εισασταν αγεννητοι τοτε.για διαβαστε λιγο

στις 18/09/2015 21:34
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa einai teleios asxetos kai den to diorthoneis aki i bayern leverkuzen pote den pige teliko kipellou mexri tous 16 eftase mono eno o gayros apokleistike opos kathe poutanaki tis Europis pou den kserei balitsa...fisika epeidi i alitheia ponaei den apantise se tipota xaxaxaxaxaxa periptosara ektos apo xamilo iq exeis kai amnisia tora oti theleis thimasai me tosa palta pou sas exei ferei eprepe na anoiksete gounaradiko...ernani vlepo ton pires kai esi xampari epeidi eides ti grafei sto link pou se edosa xaxaxaxaxaxa pou na deis kai alla to paidaki exei psixologika provlimata mono otan ton ponesa apisteuta stamatise na bainei me allous logariasmous oste na kanei dialogo me ton eauto tou...asxete se ola to 3-4-3 tha to paikseis me vitor-costa-leovats otan theleis na valeis sigoura goal kai den iparxei thema stin amina episis otan den exeis kentro opos esi pou paizeis me salino den exei noima afou den borei na vgalei pasa oute fisika na valei goal...

στις 18/09/2015 21:42
i anapiria ton epithetikon sas pou den boroun oute na valoun goal ston levadeiako einai gia klamata pali kala pou dioksate to palto xara pou sas efere o proedros gia na ferete kainourgia tora oste na fanei oti kanei metagrafes fisika eseis toso megala koroida pou eiste trote sinexeia ton papa boufos otan exeis kali amina den einai risko to 4-3-3 eidika otan iparxoun taxitatoi haf pou voithane tin amina...me to 4-3-2-1 pou katevase o asxetos silva apenanti sto 3-4-3 to idio risko xoris na boreite na valete eukola goal sto 0 meinate gia plaka mia fasi me ton salino kanate mono opos itan anamenomeno pou na epaize me 4 back den tha bainate pote perioxi thema xronou einai na ton dioksete kai auton idi i proti 3ara stin edra sas irthe apo tin arxi molis fate kai mia apo emas tha klaite pali ta lefta sas...

στις 18/09/2015 21:46
les skatoflore pou pas me auto to name kai giati grafeis me allo account pou eftiakses tora toso poli fovasai min gineis rompa kai esi sto site den ebaine me tipota i poutana bala stin kabala asxete panta pernao stous omilous tou europa league oute auto den ksereis gia ton poutso tha eisai mia zoi to afentiko tis makedonias eimai edo kai polla xronia!!!

στις 19/09/2015 13:28
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΣΤΕ ΦΕΛΛΟΙ.

στις 19/09/2015 19:27
OSO KAI NA PONAEI I ALITHEIA EINAI OTI EISTE PELATES MAS EDO KAI XRONIA KAI TO MEGALITERO POUTANAKI TIS EUROPIS AFOU BAINETE SXEDON KATHE XRONO STOUS OMILOUS XORIS NA PAIKSETE PROKRIMATIKA AUTO MEXRI FETOS TOU XRONOU THA ALLAKSEI OPOTE EINAI TELEUTAIA FORA POU KSEFTILIZETAI TO ELLINIKO PODOSFAIRO AKOMA KAI AN DEN GKREMISTEI FETOS I PARAGKA...

στις 20/09/2015 01:20
λοιπον πουλακια ο αστερας και ο παοκ φεραν ισοπαλιες και δωσαν στην ελλαδα τους οποιους βαθμους ο γαυρος πηρε τα τρια (στη κυριολεξια) ρουφατε τα αυγα σας και προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.το τι κανατε πριν 40 και 30 χρονια με τις αντιστοιχες ή αλλες ομαδες στην ευρωπη ειναι απλα για να την ιστορια.ετσι κι αλλιως ολοι σκατα τα κανατε γι'αυτο και του χρονου καμια ελληνικη ομαδα δεν θα μπαινει απευθειας σε καμια ευρωπαικη διοργανωση.συγκεντρωθειτε και κοιταχτε απο αυριο που ειναι και οι εκλογες να ψηφισετε κανεναν που να αλλαξει ριζικα αυτη την μπουρδελοχωρα και τα μυαλα μας γενικως μπας και δουμε καμια ασπρη μερα γιατι και το ποδοσφαιρο ειναι καθρευτης της κοινωνιας σε μεγαλο βαθμο οπως λενε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.