Νέα εξαιρετική εμφάνιση για Ολυμπιακό (video)

Νέα εξαιρετική εμφάνιση για Ολυμπιακό (video)



Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε νέα εξαιρετική εμφάνιση και κέρδισε με 3-1 τη Φέγενορντ σε φιλικό στην Ολλανδία, πετυχαίνοντας και τα τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Αποδίδοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 της Φέγενορντ στο «Ντε Κάιπ», μία βδομάδα πριν η ολλανδική ομάδα ξεκινήσει το πρωτάθλημα!

Χάρα (6’), Πάρντο (24’) και Φορτούνης (45’) οι σκόρερ για τους «ερυθρόλευκους», με τον τελευταίο να πετυχαίνει το ομορφότερο τέρμα του αγώνα με εξαιρετική ενέργεια. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα έκλεψε τις εντυπώσεις στο πρώτο μέρος, έχοντας ως όπλο το ασφυχτικό πρέσινγκ, που έβαλε πολλά προβλήματα στους Ολλανδούς.

Όπως και κόντρα στη Τβέντε, οι Πειραιώτες έριξαν την απόδοση τους στο δεύτερο μέρος και η Φέγενορντ κατάφερε να μειώσει με εύστοχο πέναλτι του Κάουτ (57’), το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Βούρο.

Αρκετά σκληρά και αντιαθλητικά μαρκαρίσματα από τους Ολλανδούς, με τον Πάρντο να αποχωρεί τραυματίας και η κατάσταση του θα ξεκαθαρίσει την Κυριακή (2/8), όταν θα υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις.




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ

Σχολιασμός

34 σχόλια:

στις 02/08/2015 01:24
ο πορτο εισαι???και ελεγα γιατι με τρωγανε αποψε τοσο πολυ οι αρχιδαρες μου...τι γελαει ο κοσμος βρε τετραμαλακα της κοινωνιας τραβα κρυψου εκει που κρυβοσουνα τοσο καιρο ζουδι αμπαλο

στις 02/08/2015 01:46
higuain o kosmos gelaei me to mpourdelo ton pao pou thn tetarth tha faei poutsa apo brugge

στις 02/08/2015 09:51
Μπραβο στον Φορτουνη που οταν ειχε ερθει περυσι λεγανε οτι καταστραφηκε ποδοσφαιρικα και οτι δεν προκειται να παιξει στον Ολυμπιακο...Εμεινε , περιμενε την ευκαιρια και την αρπαξε

Φετος παει για βασικος αφηνοντας εκτος τον Τσορι

στις 02/08/2015 10:28
Oxi Lathos Giati na Vgalei o Proponhths mas ton Tsori Dominiguez Re File Fortounis Kai Dominiguez einai mia xara gia Vasikoi

στις 02/08/2015 11:56
Ο Ολυμπιλαγός διστυχώς και φέτος δείχνει πως πάει για πρωτάθλημα!Αν δε χωθεί στα κόζα ο "Τίγρης" ο Βαγγέλας θα το κατακτήσει με το γνωστό του τρόπο.Ποιός είναι αυτός;Πουλημένοι διαιτητές,κανονισμένα σκορ,παραρτήματα ούκο λίγα,τρομοκρατία στο ημίχρονο προς διαιτητές κι απόστολή αντιπάλων,μείωση βαθμών προς ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό,κλέψιμο βαθμών (βλ. Απόλ.Καλαμαριάς-στόλος 1-0 το 2008) με το οποίο "3ποντο πήρε το πρωτάθλημα απ'την ΑΕΚ,στήσιμο μέχρι αηδίας,υποβιβασμό προς ομάδες ισχυρές που μπορούν άνετα και Ευρώπη,παραμονή προς ομαδούλες που τους αξίζει η Γ´ εθνική κι άλλα "ωραία".

στις 02/08/2015 11:58
*"3ποντο"*

στις 02/08/2015 12:14
Polu kalh epithesi xalia amuna

στις 02/08/2015 14:08
ΑΝΤΙΗΟΟΛΙΓΑΝ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ.ΟΛΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.ΒΓΑΛΑΝΕ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ,ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ

στις 02/08/2015 16:04
i poytsa kai jilo 15 16 kai blerpoyme to 16 17

στις 02/08/2015 18:05
bravo ston olympiako.

στις 02/08/2015 18:06
"Thrilosg.7" θα σου άρεζε αν έβριζα κι εγώ τη μάνα σου;Υπάρχουν και κάποια πράγματα που είναι Ιερά και δεν κάνει να τα πιάνουμε στο στόμα μας.Πόσω μάλλον να τα βρίζουμε.Και ειδικά τις μάνες των άλλων.Η μάνα είναι Ιερή,η μάνα είναι μόνο μία κι ο μπακλαβάς γωνία όπως λέει και η παροιμία.Δηλαδή θα σου άρεζε αν εγώ έβριζα τη μάνα σου με τον τρόπο που την έβρισες εσύ;Που εσύ τη χαρακτήρισες ως μία γυναίκα η οποία πηγαίνει σε οίκους ανοχής και κάνει αμοιβαίο έρωτα.Βλέπεις εγώ να βρίζω τη δική σου μάνα;Εγώ σέβομαι τις μάνες των άλλων αλλά ο πολύ Τσουκαλάς αυτά σας μαθαίνει.Με τη βρισιά στο στόμα.Τόσα χρόνια με τον Τσουκαλισμό,την αηδία,το βρισίδι προς μάνες,σπίτια,πατεράδες,οικογένειες,Χριστοπαναγιές και κάθε άλλο Ιερό.ΝΤΡΟΠΗ μόνο αυτό έχω να πω!

στις 02/08/2015 19:35
Thrilosg.7 & lazo66 ETΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΖΩΑ.ΕΤΣΙ ΧΑΡΕΙΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ8 ΕΤΡΩΠΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ.ΧΩΡΙΣ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΘΑ ΣΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΛΑΓΟΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΟΙΔΕΣ ΕΤΣΙ ΣΙΔΗΡΟΣΤΟΚΟΙ ΓΑΒΡΟΙ.

στις 02/08/2015 19:37
***ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΑΦΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΙΣΤΕ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ***

στις 02/08/2015 19:40
αντε γαμηθειτε ρε μουνια γαμω τα παντα σας εσεις σχολιαζετε κατω απο αρθρα του θρυλου σφαλιαροπαιδα...

στις 02/08/2015 21:52
Αμα παρει Ερνανι τοτε η τριπλετα θα ειναι Ερνανι - Φορτουνης - Παρντο...Βεβαια ο Φορτουνης μπορει να παιξει και στα ακρα και να μπει μεσα και ο Τσορι

στις 02/08/2015 21:55
ρε antihoologane ασε τις συνωμοσιολογικες θεωρειες επιπεδου μπιφτεκοσαυρων και διαμαρτυρηθητε στον αληταρα τον προεδρο σας που παλι θα κατεβειτε στο πρωταθλημα με ΒΙΤΟΡ ΤΖΑΒΕΛΛΑ ΤΖΙΟΛΗ ΓΚΟΛΑΣΑ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ποιο αργοι μετα γινεσαι slow motion πρεπει να σας βλεπω σε slow motion για να μην με παιρνει ο υπνος...αιντε μακαλιστηρια διαμαρτυρηθητε και φορεστε παντελονια εκει στον παοκ,δεν βαρεθηκατε την πιπιλα για Ελλαδα και οταν βγαινεις στην ευρωπη να παιζεις με την φιορεντινα 5 ομαδα Ιταλιας και να σε εχει στηνεδρα σου με αποδοση 5,25 η betfair...ξυπνατε χειροτεροι γινατε απο τους αεκιτζηδες αυτοι πεσανε κατηγορια και βαλανε ποδοσφαιρικη αρετη και σωφροσυνη στον εγκεφαλο τους...ξυπνατε βοδια

στις 02/08/2015 21:55
σε fast forward*

στις 02/08/2015 22:00
bookadορε gia βαζελο δεν θα γραψω ακομα,περιμενω τον χαβαλε που θα σας κανει η Μπριζ...απο τωρα στο λεω παιξε μπριζ για προκριση τουλαχιστον μεσα απο την λυπη σου που για αλλη μια χρονια θα βλεπεις σεντονι απο otεtv και καναπε τουλαχιστον ας αποκομισεις και λιγα χρηματα απο την ιστορια .....bookadoros μεγαλος χαζος συνιστω ανεπιφυλακτα να τον διαβαζετε εχει πολυ χαβαλε το παλικαρακι χαχαχαχαχαχαχαχα

στις 02/08/2015 23:36
"IMPASSE" είσαι Απόλλων Σμύρνης και δεν υποστηρίζεις τον ΠΑΟΚ;Τη στιγμή που πέρσι ο χοντρός σας είχε μίσος και σας έριξε.Έπεσε κι ο δούλος ο Άρης.Αν μπορούσε ο χοντρός θα έριχνε και κανέναν ΠΑΟΚ.

στις 03/08/2015 00:07
ο χοντρος τους ριχνει ρε λακαμα κουνα την κεφαλα σου λιγο

στις 03/08/2015 00:58
"Thrilosg.7" υπήρχαν κάτι ομαδούλες τύπου Βέροιας οι οποίες μείνανε κατηγορία κι ο Απόλλων έπεσε γιατί ο Μαρινάκης ήθελε τη Βέροια κ.α. σαν αυτήν ομάδες στη σούπερ λίγδα.Τελικά η Βέροια,η Ξάνθη,ο Πλατανιάς,ο Πανιώνιος,ο Λεβαδειακός,ο Εργοτέλης,ο Άρης και η Κέρκυρα μείνανε γιατί έτσι ήθελε ο χοντρός.Ανέφερα ήδη 8 ενεργά παραρτήματα του Βαγγέλα από τα οποία τα 2 υπήρχαν από παλιά,τα 5 ανέβηκαν για πρώτη φορά στη σούπερ λίγδα επί "Θείου" κι ο Πλατανιάς ανέβηκε για πρώτη φορά στη σούπερ λίγδα επί Μαρινάκη.Πολλές άξιες,καθαρές και ιστορικές ομάδες έχουν ρίξει και ο "Θείος" και ο χοντρός.Φέτος η Νίκη Βόλου,πέρσι ο Απόλλων Σμύρνης,πρόπερσι η ΑΕΚ,το 2012 οι Παναιτωλικός και Δόξα Δράμας,το 2011 οι Ηρακλής και Λάρισα,το 2010 ο Πάνθραξ και πάει λέγοντας το πράγμα.

στις 03/08/2015 02:12
antihooliganos και εγω σου λεω οτι καμια απο αυτες τις ομαδες δεν ειναι παραρτημα του χοντρου εκτος τον πλατανια....Ο βαζελος ομως υφισταται τεραστια πιθανοτητα μεσω αλαφουζου να ειναι παραρτημα του ΟΣΦΠ...προσεχε τι σου γραφω ο βαζελος ουτε ο αρης ουτε ο εργοτελης και ο πανιωνιος ειναι αστειο να γραφουμε τετοιες ανακριβειες...εκτιθεσαι αν δεν γνωριζεις εκ των εσω πραγματα και καταστασεις οποτε απλα δεν γραφεις.....

στις 03/08/2015 08:47
Αμα ο ΠΑΟ ήταν δορυφόρος του ΟΣΦΠ τώρα δε θα βρίζονταν μεταξύ τους.Αλλά θα τραγουδούσαν μαζί συνθήματα.Αγκαλιά.Στο "ντέρμπι των αιωνίων" δε θα γινόταν επεισόδια και θα παίζανε φιλικό."ANAXIMANDROS" σ'αφήνω να πιστεύεις ότι θες κι εγώ λέω πως έχεις άδικο.Αλλιώς πέρσι θα έπεφτε η Βέροια.

στις 03/08/2015 10:17
Antihooliganos τι πιστευεις τωρα.. Οτι η Βεροια εχει καλυτερη "σχεση" με Ολυμπιακο ή Παοκ ? γιατι με προπονητη Γωργιαδη και τεχνικο διευθυντη Βρυζα ε δεν την λες και παραρτημα του Ολυμπιακου

στις 03/08/2015 12:22
"Arthur_2015" ποιά ομάδα είναι παράρτημα του ΠΑΟΚ;

στις 03/08/2015 13:24
Εγω δεν μιλαω για παραρτηματα , μιλαω για καλες σχεσεις..τωρα αν εσυ λες παραρτημα του Ολυμπιακου μια ομαδα με τον Γεωργιαδη προπονητη ( τα τελευταια πεντε χρονια ειναι αυτος που τελειωνει ως πρωτος προπονητης στον Παοκ ) και με τον Βρυζα τεχνικο διευθυντη ( τεχνικος διευθυντης και κολλιτος του Σαββιδη , αν θυμασαι περυσι ο Βρυζας παραιτηθηκε και τον κρατησε ο Σαββιδης )

Συν οτι εχει παρει εναν δανεικο απο τον Παοκ μεχρι στιγμης ( Κωστας Γιαννουλης ) αλλα για μενα ο δανει σμος δεν μου λεει τιποτα ..

στις 03/08/2015 13:33
Άρα η Βέροια είναι παράρτημα του ΠΑΟΚ.

στις 03/08/2015 14:01
Ρε φιλε εχεις παθει κατι με την λεξη παραρτημα ? Παντως το μονο συγουρο ειναι οτι δεν εχει καλες σχεσεις με τον Ολυμπιακο ...τωρα αν καποιοι συνεχιζεται να λετε την Βεροια παραρτημα του Ολυμπιακου το προβλημα ειναι μεγαλο

στις 03/08/2015 15:29
Ρε φίλε "Arthur_2015" δεν έχω πάθει κάτι αλλά όλοι οι ΠΑΟΚτσήδες μιλάνε για παραρτήματα.Τώρα για τη Βέροια δεν είμαι σίγουρος.Αν και η Βέροια έχει χάσει 0-5 εντός από το γαύρο ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήτανε 0-0.Για το στημένο 3-0 με το γαύρο;Δεν ξέρω ρε συ φίλε τί είναι αυτή η ομάδα.Αλλά μακάρι να βγει από το στήσιμο και να γίνει μια καθαρή κι ανεξάρτητη ομάδα.

στις 03/08/2015 15:30
Και η Βέροια μάλλον ΔΕΝ είναι παράρτημα του Ολυμπιακού.

στις 03/08/2015 16:43
Oxi bre ηταν στημενο πρεπει να στηθει το ματς για να φαει μονο 3 γκολ η βεροια απο τον ΟΣΦΠ..σωστος!!!Οσο για τους τσακωμενους βαζελους με τους γαυρους δεν εχει να κανει φιλαρακι και το πασοκ πριν δυο δεκαετειες ηταν στα μαχαιρια με την Ν.Δ και αν μου ελεγε κανεις τοτε οτι θα συγκυβερνησουν θα τον χαρακτηριζα γραφικο οπως ειχαμε χαρακτηρισει το ΛΕΒΕΝΤΗ που τα ελεγε απο τοτε...Αλλα ξαφνικα ειδαμε οτι για να περασουν ολα αυτα τα μετρα μεταρυθμισεων και να μετριασουν οχι το πολιτικο κοστος μονο αλλα και να μπορουν να εχουν μουτρα και να βγαινουν δυο φορες τον χρονο εξω απο το σπιτι τους χωρις να φοβουνται λυντσαρισμα απο τον κοσμο τοτε τελικα συγκηβερνησαν κιολας οι δυο εχθροι γιατι το πολιτικο κοστος θα ηταν αβασταχτο να το παρει ο ενας μονος του οπως ειχε γινει με το πασοκ που εφερε τα μνημονεια και χαθηκε απο τον πολιτικο χαρτη εξαφανιστηκε στην κυριολεξια....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΜΗΝ ΤΡΕΦΕΙΣ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ....ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕ

στις 03/08/2015 16:44
....ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΘΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...ΜΟΝΟ ΚΑΥΓΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΒΙΤΟΡ ΜΕ ΤΖΑΒΕΛΑ ΕΝΤΕΚΑΔΑ....ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΗΣΕ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 10 ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΝΤΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ???ΤΟ ΠΙΑΣΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ??ΧΑΙΡΕΤΩ

στις 03/08/2015 16:53
Και δεν υπονοω προσεξε λιγο οτι ειναι μπλοκ συμφεροντων εναντι σε αλλα δηλαδη ο αλαφουζιαν που ειναι φερεφωνο του Μαρινακη λεει η μια θεωρεια να ειναι ντε και καλα αντιμετωποι με το μπλοκ του Σαββιδη...ΟΧΙ μπορει να ειναι παρεαουλα Ο Μαρινακης με τον Σαββιδη που οντως ελεγχει την Βεροια και να εχουν εναντι τους τον αλαφουζο...Η μπορει να ειναι και ολα τα λεβεντοπαιδα παρεουλα!!!ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ...ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΘΥΡΑ 7 ΚΑΙ ΘΥΡΑ 4 και βαζελους ΠΟΥ αν δεν ειχαν αυτη την πορωση με τις φανελες η χωρα θα ηταν σε αλλη κατασταση αυτη την στιγμη ....Ειναι μασονοι φιλε μου πολυ απο δαυτους δυστυχως που κανουν κουμαντο στο ποδοσφαιρο και ειναι μπλεγμενοι με πολιτικους και σας χρησιμοποιουν για να φερουν σε περας σχεδια της μασσωνιας ...ΕΓΕΡΘΗΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

στις 03/08/2015 18:08
"ANAXIMANDROS" συμφωνώ κάθετα σε όλα όσα λες.Ποιά ομάδα είναι καθαρή;Ποιός πολιτικός είναι τέλειος και σωστός;Ο Λεβέντης,ο Αστέρας,ο Ατρόμητος,ο Σπανός,ο Ρούλης,ο Μποροθρήνος,ο Κομπότης,ο Κούγιας,ο Πανόπουλος,ο Μπέος ή ο Αρβανιτίδης;Δηλαδή ποιά ομάδα δεν εμπλέκεται σε στημένα;Ποιός πολιτικός δεν είναι μασόνος;Ποιός θα ενδιαφερθεί για τη χώρα κι όχι για την τσέπη του;Σ'αυτά εδώ θέλω απάντηση "ANAXIMANDROS" μέχρι τις 19:00.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.