Γιουρόπα Λιγκ: Η ΑΪΚ στο δρόμο του Ατρόμητου (video)

Η ΑΪΚ Στοκχόλμης θα είναι η αντίπαλος του Ατρόμητου στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Η σουηδική ομάδα κέρδισε ξανά τη Σιράκ (2-0) και «σφράγισε» την πρόκριση για την επόμενη προκριματική φάση.

Με δύο γκολ στο πρώτο 25λεπτο, η ΑΪΚ Στοκχόλμης κέρδισε με 2-0 τη Σιράκ στην Αρμενία και με συνολικό σκορ 4-0 εξασφάλισε την πρόκριση για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο.

Οι Σουηδοί εκμεταλλεύτηκαν το τραγικό λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με γκολ του Γκοϊτόμ. Έντεκα λεπτά μετά ο Ισιζάκι διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με τρομερό σουτ από πλάγια θέση.

Ο Ατρόμητος θα δώσει το πρώτο παιχνίδι στη Σουηδία στις 30 Ιουλίου, ενώ η ρεβάνς θα γίνει στις 6 Ιουλίου στο Περιστέρι.

Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΣΙΡΑΚ