«Ο Μέσι αρνήθηκε το βραβείο του MVP του Κόπα Αμέρικα» (video)

«Ο Μέσι αρνήθηκε το βραβείο του MVP του Κόπα Αμέρικα» (video)



Ο Λιονέλ Μέσι φέρεται ότι αναδείχθηκε MVP του Κόπα Αμέρικα, ωστόσο ο Αργεντινός αρνήθηκε να παραλάβει το βραβείο του μετά την ήττα της Αργεντινής στον τελικό της διοργάνωσης.

Η Αργεντινή γνώρισε την ήττα στον τελικό του Κόπα Αμέρικα από τη διοργανώτρια Χιλή, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να στεφθεί πρωταθλήτρια Νότιας Αμερικής για πρώτη φορά μετά το 1993.

Μάλιστα, όπως αποκαλύπτουν δημοσιεύματα από τη Λατινική Αμερική και την Ισπανία, η διοργανώτρια αρχή αποφάσισε να δώσει το βραβείο του MVP του τουρνουά στον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος όμως αρνήθηκε να το παραλάβει.

Κάτι τέτοιο δεν έχει ακόμα επιβεβαιωθεί, ωστόσο επίσημα δεν έχει ανακηρυχτεί κάποιος ως κορυφαίος του τουρνουά, παρότι η διοργανώτρια αρχή έχει μοιράσει τα υπόλοιπα βραβεία. Μάλιστα τηλεοπτικά πλάνα του «BeIN Sports», το οποίο έβγαλε στην επιφάνεια την είδηση, δείχνουν τη στιγμή της απόσυρσης του βραβείου από το βάθρο της απονομής!

Εάν οι πληροφορίες ευσταθούν, τότε προφανώς ο Μέσι προχώρησε σε αυτή την ενέργεια διότι δεν ήθελε να προκαλέσει νέα θύελλα αντιδράσεων μετά την αντίστοιχη βράβευση του στο Μουντιάλ του 2014.

Υπενθυμίζεται ότι ο άσος της Μπαρτσελόνα προχώρησε σε κάτι ανάλογο και στο παιχνίδι της πρεμιέρας κόντρα στην Παραγουάη. Ο Αργεντινός είχε ανακηρυχτεί MVP του αγώνα, όμως αρνήθηκε να παραλάβει το σχετικό βραβείο, καθώς η ομάδα του ήρθε ισόπαλη 2-2, πετώντας στα σκουπίδια προβάδισμα δύο τερμάτων.

Δείτε το σχετικό βίντεο:



Ένα βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα του Μέσι στο Κόπα Αμέρικα:




Ομάδες που αφορά: ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΑΜΕΡΙΚΑ

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 06/07/2015 03:06
Λοιπον πρωτη φορα εκανε κατι σωστο

Δεν το πηρε και καλα εκανε και brabo του γτ σκεφτηκε μια φορα τους συνανθωπους του στην κολοχωρα του.

#nohate #respect #liomessi10

στις 06/07/2015 03:07
Αλλα τωρα σοβαρα αξιζε τετοια βραβειο? Οταν εισαι 4/6 αγωνες ανυπαρκτος... ΜΕΔΕΛ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ MVP . ΒΑΡΓΚΑΣ ΕΠΙΣΗΣ.

στις 06/07/2015 03:14
daxi pektaras ine alla to sigekrimeno vravio de to axize itan deforme k kurasmenos gia mena o vargas to axize

στις 06/07/2015 03:16
den to ekane gia auto mono t4so giati den to xreiazotan kiolas eidika me apo tetoia xalia pou eixe argetinh sta penalty...kai giati mallon sixathike to toso stisimo pou ginete se auta opws kai muntial genika auta ta pagkosmia paneurwpaik exoune poio polou stisimo kai apo uefa tsolou kai protathlima kathe katigorias..! kai to eixes dei teleutaia fwra pou piasane gurw sta 9 atoma opote leei an alhtheuei auto kiolas as to valoune ston kwlo tous siga tin vlakeia

στις 06/07/2015 03:18
gia emena vargas h guerrero tou perou..gamato paixtroni k autos kourazmenos polu arias * thes na peis posous telikous epai3e kai kapaki kai to amerika genika htan megali elipsh tou di maria kai lathos allages apo nwris kiolas!

στις 06/07/2015 03:19
oti ton anakira3an ennwusa mvp*

στις 06/07/2015 03:39
Barca το μουντιαλ δεν στηνετε. Απλα δεν στηνετε. Mvp της διοργανωσης bargas. Του τελικου μεδελ

στις 06/07/2015 05:29
akrivos barca

στις 06/07/2015 11:02
Mαρέσει που συζητάτε ποιός θα έπρεπε να αναδείχθει MVP. Ο Μέσι αναδείχθηκε τέλος δεν αλλάζει. Μπορεί να μην έπαιξε τόσο καλά όσο τον γνωρίζουμε. Κανονικά αχρήστως αν το άξιζε η όχι απο την στιγμή που αναδείχθηκε έπρεπε να το παραλάβει. Βάργκας επειδή βγήκε 1ος σκόρερ δε σημαίνει και αυτομάτος MVP. Τέλοσπαντων και εγώ Αργεντινή υποστήριζα. Hala Madrid!!

στις 06/07/2015 12:00
Kai o Vargas htan ANUPARKTOS ston Teliko:)

στις 06/07/2015 13:45
πολυ καλα εκανε! τασο συμφωνω απολυτα μαζι σου! για εμενα mvp vargas η ο γκερερο του περου

στις 06/07/2015 15:21
ane3artitou tou mvp o messi pernei ola ta sixaritiria gia tin epaggelmatiki kinisi pou ekane..! DN EINAI TO POUTANAKI KANENOS O MEGA MESSI :)

στις 06/07/2015 15:38
gali o kosmos me kati pedakia pou lene oti autes i diorganosis ine stimenes k to mundial k tetites pipes gia na mi poun oti o messi ektos barcas ine ena tpt k to apedixe gia akoma mia diorganossi ...an omos to eperne i argentini to mundial k to kopa ola auta ta alvanakia tha evgenan k tha elegan argentini omadara messi kalitros olon pire k mundial k tetites pipes ..are karagiozakia k omonos logos pou den pire to vravio tou mvp pera apo to oti den to axize oute stin kaliteri endekada den axize na ine xwris ipervoli [i 3ada mprosta ine gerero vargas k i o santses i o di maria ] ine oti fovithike min pathi ayta pou epathe otan pire to sigekrimeno vravio sto mundial pou episis den axize k oli thimaste ti ixe gini auta gia osous xeroun mpala k den ine kolimeni..

στις 06/07/2015 16:03
ovargas evale k 1 apo ta kalitera goal pu exun bi pote omos

στις 06/07/2015 16:18
LES EESU EMENA ALVANO ; CARMELO POUTANAS GIE POU DEN 3ES NA MILAS ELLHNIKA ORTHOGRAFIA DHMOTIKO DEN EMATHES MALLON ZWO MATHE NA 3EXORIZEIS TO "EINAI" pou to les INE GIATI DEN HTAN STIMENO E VRWMIARH DEN TO EIDES; ISPANIA APOKLEISTIKE APO TIN FASH ME TETOIA 11ADA POU EXEI KAI PAGKO K MESA ASXETE ante trava 3ana dhmotiko k META MILA GAMW TIN REAL SOU AFANTE FAE TO TREBL APO BARCA K VOULONE APLUTE!

στις 06/07/2015 17:16
Carmelo poli sostos. Barca sto xa pi. An to pernate tha ton kanate theo

στις 06/07/2015 19:59
egw den ton kanw theo mono auton kano theo oloi tin barca..!enw eseis an to epernes PORTOGALIA PARADEIGMA LEW TWRA PANEURWPAIKO DNE THA KANATE TON CR7 THEO ZWA E ZWA GAMW TIN REAL SAS THA MILEISETE KIOLAS ANUPARTKOI FETOS FATE POUTAS KUPELLO PROTATHLIKA C.L DIKA MAS KAI QQ SAS kai XRUSI MPALA STON MESSI ;)!

στις 06/07/2015 19:59
ante giati polla eipate

στις 06/07/2015 20:00
as ekan ton cr7 MVP TSIMPUKIA THA EKANE GIA NA TO PAREI ENW AUTOS TOULAXISTON LEEI DEN TO THELW K VALTE TO STON KWLO SAS KAI OXI MONO EDW KAI STIN PARAGOUAH STO 2-2!

στις 06/07/2015 21:08
kai + oti egw to katalava..oti tha to perne h xilh molis eida tin skato proedro tous na htan sto ghpedo mesa..klasika pragmata etsi ginete panta!

στις 06/07/2015 21:59
b4rcaa 3ekola re man ..! min grafei tetoia pragmata ..! stin teliki meso tixis to pire ..! 0-0 eli3e an dn to thimase file ..!

στις 06/07/2015 22:11
mits auto lew ..x/x to eixa kai egw etisk allios to epiasa...apla se lew molis eida tin proedro k tis xilhs mesa.k me toso spro3imo pou efage gia na pernaei...lew to pire eidh k einai kai stin xwra tous to kopa aplo einai file..auto lew

στις 06/07/2015 22:25
ama xanarxisi o cr me 500 hat trikk sti laliga pali maxi tha gini :p XD

στις 06/07/2015 22:25
k h portugal mono cr exi oi alloi ine stin madeira opos emis stin mikono XD

στις 07/07/2015 13:09
το περου η καλυτερη ομαδα

στις 07/07/2015 18:00
tote mperdepsa auta pou pes re barca soz re man :P

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.