Τέλος από τη Μπενφίκα ο Ζεσούς

Τέλος από τη Μπενφίκα ο Ζεσούς



Παρελθόν από την Μπενφίκα αποτελεί και επίσημα ο Ζόρζε Ζέσους, ο οποίος είναι το φαβορί για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Σπόρτινγκ!

Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκεται η Μπενφίκα. Οι «αετοί» δεν κατάφεραν να έρθουν σε συμφωνία με τον Ζόρζε Ζεσούς για νέο συμβόλαιο συνεργασίας και έτσι ο 60χρονος αποτελεί παρελθόν από τον σύλλογο.

Μάλιστα τα πορτογαλικά Μέσα αναφέρουν πως ο Ζεσούς έχει ήδη δώσει τα χέρια με την μισητή συμπολίτισσα της Μπενφίκα, Σπόρτινγκ Λισαβόνας, η οποία την Πέμπτη (5/6) ανακοίνωσε την απομάκρυνση του Μάρκο Σίλβα.

Σε έξι χρόνια στον πάγκο της Μπενφίκα, ο Ζεσούς κατέκτησε τρία πρωταθλήματα, ένα Κύπελλο και πέντε Λιγκ Καπ Πορτογαλίας, ενώ οδήγησε τους «αετούς» σε δύο συνεχόμενους τελικούς του Γιουρόπα Λιγκ (2012, 2013), χωρίς όμως να σηκώσει το τρόπαιο.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΕΝΦΙΚΑ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 05/06/2015 00:22
Eίσαι σίγουρος ότι θέλεις να πάς στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Όλλά αυτά που «έχτισες» με την Μπενφίκα θα τα γκρεμίσεις. Έχεις να φάς γιουχάρισμα από τους οπαδούς την Μπενφίκα που σε αγάπησαν. (Πάντα έτσι ΄γινεται).

στις 05/06/2015 01:10
Ο Μπάγιεβιτς της Πορτογαλίας !!

Στυγνός επαγγελματίας , προδότης , βλέπω να του πετάνε τάληρα με την φάτσα του επάνω , όπως στον Ντούσαν πριν χρόνια !!

στις 05/06/2015 01:13
Έτσι σε βλέπω σε λίγο Ζέσους χαχα

http://www.sportdog.gr/sites/default/files/imagecache/lightbox_full/article/2013_05/1233211331.jpg

στις 05/06/2015 12:52
Ο Μπαγιεβιτς που λες προδότη σε έκανε ομάδα πάλι ηλίθιε. Ποιός σε έκανε,ο Δέλλας με τον Τίγρη;Βλάκας γεννήθηκες και βλάκας θα πεθάνεις μου φαίνεται.

στις 05/06/2015 12:53
Θα πουλήσει την Μπενφίκα για Σπόρτινγκ θα φάει γιουχαρισμα αλλά με συμφέρει γιατί Σπόρτινγκ ειμαι

στις 05/06/2015 12:57
krima :/ mi nomizete oti tha fai poli giuxarisma den ine toso adipaloi mi xexnate o cr vgike apo tin sporting k stsi akadimies pigene kathimerina o eusebio gia na ton vlepi logika de tha fai vrisidi ;)

στις 05/06/2015 13:07
Καταρχάς , μπράβο Ozric , από ότι τσέκαρα στα προηγούμενα σχόλια σου και βλέποντας αυτό τώρα, παρατηρώ πως μείωσες τις ύβρεις σου , μορφωτικό level up ! Από εκεί και πέρα , αν σου έθιξα τον μισθοφόρο βάτραχο Ντούσαν μου είναι αδιάφορο .

Arias έλεος ρε Σπόρτινγκ - Μπενφίκα ντέρμπι μίσους της Λισαβόνας !!

https://www.youtube.com/watch?v=NKlXcPJO-7Y

στις 05/06/2015 15:32
ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΝ ΟΙ ΜΠΕΝΦΙΚΑΝΟΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΝΤΑ ΛΟΥΥΖ

στις 05/06/2015 23:28
y alla o eusebio pigene kathimerina stin sporting gt den ton giuxarun ?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.