Τόρες: «Να μην αφήσουμε την Μπαρτσελόνα να πάρει το πρωτάθλημα στην έδρα μας»

Τόρες: «Να μην αφήσουμε την Μπαρτσελόνα να πάρει το πρωτάθλημα στην έδρα μας»



Ο Φερνάντο Τόρες δήλωσε πως η Ατλέτικο θα τα δώσει όλα για τη νίκη απέναντι στην Μπαρτσελόνα προκειμένου να εξασφαλίσει την 3η θέση αλλά και να αποτρέψει τους «μπλαουγκράνα» να κατακτήσουν το πρωτάθλημα μέσα στο «Βιθέντε Καλντερόν».

Την περασμένη σεζόν η Ατλέτικο εξασφάλισε τον τίτλο του πρωταθλητή Ισπανίας με νίκη στο «Καμπ Νου» και φέτος η Μπαρτσελόνα θα έχει την ευκαιρία να «σφραγίσει» το πρωτάθλημα μέσα στο γήπεδο των «ροχιμπλάνκος».

Ωστόσο όπως δήλωσε ο Φερνάντο Τόρες, η Ατλέτικο θα τα δώσει όλα για να μην συμβεί αυτό το ενδεχόμενο, προσθέτοντας πως η ομάδα του επιθυμεί τη νίκη για να «σφραγίσει» την 3η θέση που δίνει εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ:

«Ελπίζω η Μπαρτσελόνα να μην κερδίσει τον τίτλο εδώ. Πέρσι, η Ατλέτικο στέφθηκε πρωταθλήτρια στο Καμπ Νου και όπως τα έφερε η μοίρα, η Μπαρτσελόνα μπορεί να σφραγίσει τον τίτλο στο δικό μας γήπεδο. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όμως, ελπίζουμε να κερδίσουμε το παιχνίδι για να εξασφαλίσουμε την 3η θέση. Δίνουμε μια διαφορετική μάχη και θέλουμε να τερματίσουμε στην 3η θέση. Αυτός είναι ο στόχος μας», δήλωσε στη «SPORT» ο Τόρες.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.853.301.751.651.851.781.21.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.251.952.251.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 16/05/2015 01:26
Tha Sas Nikhsoume Ante Giati To Paraxesate

στις 16/05/2015 01:28
Το παιδί μίλησε.Ααααγκου.

στις 16/05/2015 01:37
pote dn m arese autos o paikths san epi8etikos.den katalabainw merikous p akolou8oun kapious pektes tou enos xronou

στις 16/05/2015 10:04
nai re myrwdia.einai gnwsti i agapi pou exete gia tin real pou tha kanete ta panta na tn xanavalete sto kolpo.re tin pineis;;;;

στις 16/05/2015 10:12
i real dn mporei fetos... fanike ligi kai atexni ... oso kai na anakeve ti trapoula o ancerloti .. otan dn exeis MODRIC sto kentro .. apla dn exeis kentro .. gamo kai ton CR7 ... ama exeis enan MODRIC na s stelnei ti mpala sistimeni ( XAVI . MESSI . INIESTA) epoxes mpala sto ipsilotero epido dn tha pezoun pote..! mono me dietisia .. pou eidame arketes fores fetos na evnohte i REAL I AXONEFTI .! salcke - real .. tpt allo dn tha po :)

στις 16/05/2015 10:17
keros htan gia th megalh barcaaa...Pali sthn korifh...pane ta protathlimata kai i bohthies sthn real apo diaforus mks...gamw ton olumpiako ths ispanias(real)...pame barca parta ola fetos opos to 2009 kai trelane mas

...:)))))))))

στις 16/05/2015 11:01
ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΘΑ ΦΑΣ ΨΟΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.ΔΑΝΕΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.

στις 16/05/2015 11:30
Ισοπαλία θα λήξει εκεί μέσα δε θα στεφθεί πρωταθλήτρια η Μπαρτσελόνα. Εμένα πάντως μ αρέσει ο Τορρες σαν παίκτης ειδικά όταν έπαιζε στην Λίβερπουλ!

στις 16/05/2015 13:19
Θα νικησει η μπαρτσελονα

στις 16/05/2015 15:26
k na min nikhsoume tha eimast -1 vathmo teleutaia agwnistikh sto campnu me la karounia mesa ston lao mas tha to SIKOSOUME K ANTE GAMISOU TORRES KWLOGERE NOMIZEIS EGINES K KAPOIOS!

στις 16/05/2015 19:01
Άντε γαμησου σπυριαρικο μαλακισμενο

στις 17/05/2015 15:37
Καλύτερα να το σηκώσει με τη Λα Κορούνια και να τη στείλει στη Β' Εθνική την ομαδούλα.ΟΧΙ ΕΥΡΩΠΗ ΟΥΤΕ Β' ΕΘΝΙΚΗ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.