Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έριξε «οκτάρα» η Μπαρτσελόνα! (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έριξε «οκτάρα» η Μπαρτσελόνα! (video)

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ


Η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 8-0 την Κόρντομπα εκτός έδρας, ξέφυγε ξανά με +5 από την 2 Ρεάλ, που δοκιμάζεται στην έδρα της Σεβίλλη, και ετοιμάζεται για το πρώτο παιχνίδι με τη Μπάγερν για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Χατ-τρικ ο Σουάρες, δύο γκολ ο Μέσι.

Επίδειξη δύναμης έκανε απέναντι στην ουραγό Κόρντομπα η Μπαρτσελόνα. Οι «μπλαουγκράνα» πήραν εντυπωσιακή νίκη με 8-0 στο «Νουέβο Αρκάνχελ» και μπορούν πλέον να σκέφτονται το παιχνίδι με την Μπάγερν στο «Καμπ Νου» για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν για 42 λεπτά την πίεση της Μπαρτσελόνα, η οποία κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 42’ ο Ράκιτιτς «έγραψε» το 1-0, έπειτα από την 20η ασίστ του Μέσι στο πρωτάθλημα και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Σουάρες ανέβασε τον δείκτη του σκορ μετά από εξαιρετική πάσα του Ινιέστα.

Οι «μπλαουγκράνα» ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο όπως τελείωσαν το πρώτο, δηλαδή με γκολ. Μετά από σέντρα του Άλβες στο 46’, ο Μέσι «έγραψε» το 3-0 με κεφαλιά ενώ στο 53’ ο Σουάρες πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ μετά από νέα ασίστ του Άλβες.

Η πρώτη ευκαιρία της Κόρντοβα στο ματς σημειώθηκε στο 60’ με τον Μπράβο να πραγματοποιεί ωραία επέμβαση σε σουτ του Εκένγκ και ένα λεπτό μετά ο Νεϊμάρ δεν κατάφερε να σκοράρει με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής (ο ίδιος είχε δοκάρι στο πρώτο μέρος).

Στο 65’ η Μπαρτσελόνα σημείωσε 5ο γκολ με κεφαλιά του Πικέ, ενώ στο 80’ ο Μέσι πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα μετά από ασίστ του Σουάρες, φτάνοντας τα 40 στο πρωτάθλημα. Τρία λεπτά μετά ο Νεϊμάρ έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα και στο 88’ ο Σουάρες σημείωσε χατ-τρικ, το πρώτο του με τους «μπλαουγκράνα», διαμορφώνοντας το τελικό 8-0





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΟΣΙΕΔΑΔ
1Χ2X2
1.155.8511.003.82

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 02/05/2015 19:00
δε πιάνεται!!

στις 02/05/2015 19:01
Καλά 0-8 τους εξεφτέλισαν,,

στις 02/05/2015 19:04
ο νευμαρ κερδισε το πεναλτυ δινει την μπαλα στο μεσσι και εκεινοσ το αφηνει στον νευμαρ αντι να κανει χατ τρικ . respect ΜΕΓΑΛΟ αν και δεν το καταλαβαινω αφου ο μεσσι θελει να βγει πρωτοσ σκορερ

στις 02/05/2015 19:05
Αν και δεν θέλω να το πάρει η Barcelona θα το πάρει γιατί το αξίζει,όχι επειδή έριξε 8αρα αλλά γιατί παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Primera division.

στις 02/05/2015 19:13
viva vamos barcelona άλλοι 3 αγώνες για να πάρουμε το 23ο

στις 02/05/2015 19:15
pame kala omadara mou sunexise etsi...apla me kaneis kathe fwra eutixismeno me tetoia mpala pou paizeis..tha to 3ana pw sunexise etsi kai to pirame..!

στις 02/05/2015 19:17
chris oxi file o messi alla3e den einai etsi pleon afhnei kai ston neymar kai suarez na vazoun goal..giati kai autoi einai paixtarades..me ONOMATA gnwsta ston kosmo an htan o cr7 siga min afhne na ektelesei o neymar opws ekane o messi twra...o anthropws apla gia emena einai GAMATOS oxi epeidh einai apo allon planith me auta pou kanei kai mas mageuei alla giati pote DEN KLAPSOURIZEI AN TON KANOUN TAKLIN h kati tetoio den peftei eukola arixse kai gamaei sta faul sunexeia..kai den eiani atomisths file afhnei k allous na vazoun goal pisteuw na vlepete ti assists dinei kiolas...magikes apla epeidh panta

στις 02/05/2015 19:18
legane kapoia realakia oti xwris tsavi iniesta den tha htan tipota messi to eidame me auto me ta assist pou ekane o messi akoma kai ton figo perase...alla auta den ta vlepoun twra ta realakia na lene tin karamela me tsavi k iniesta twra o tsavi feugei na doume ti tha lene poion exei ton iniesta kai rakitic mhpws?

στις 02/05/2015 19:27
pame diko mas einai fetos ama feroume estw x me atletiko

στις 02/05/2015 19:32
ama feroume x me atletiko kai h Real ta parei ola mexri to telos h Real tha to parei to prwtathlima giati sta metaxi mas match nikhse 3-1 kai exase 2-1 apo thn barcelona ara einai sto +1 sta goal apo ta duo auta match kai bgenei prwtathlitria gia Auto prepei na euxomaste na mhn nikhsei thn sevilla giati tote prepei na ta paroume ola ta epomena mas match

στις 02/05/2015 19:49
ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ....ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ....ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ...ΤΟΥΤΟΥΙ ΤΟΥΤΟΥΙ..........ΠΟΙΟΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 02/05/2015 19:54
pan eoi omadules XD tis exume dialisi granada lacorunia cordoba XD

στις 02/05/2015 20:14
15i 16 goal exei o suarez 21 o neymar 40 o messi oi pio gamatoi triada

στις 02/05/2015 20:14
kaio suarez an itan apo tin arxi tah eixe tora 25 26 goal

στις 02/05/2015 20:36
Etimoi gia to megalo paixnidi

στις 02/05/2015 20:56
O Messi den einai Ronaldo.Den thymonei an parolo poy nikaei h omada autos den skorarei giati kserei oti paizei thn kalyterh mpala apo kathe paikth ston planhth afou den metrane mono ta goal(idiaitera ta paneukola poy vazei o ronaldo kai extise thn kariera tou sthn real me auta).Epishs einai kai o kalyteros sympaikths-star-talento-oloklhromenos podosfaisrisths pou exei pathsei sto xortari meta isos apo ton Maradona.

στις 02/05/2015 22:00
o maradona itan prezoni...

στις 02/05/2015 23:15
Σιγα μη χασει η μπαρτσελονα απο ατλετικο..ακομα και να γινοταν η ατλετικο θα το εδινε στην μπαρτσελονα μονο και μονο για να μη βγει πρωταθλητρια η ρεαλ

στις 02/05/2015 23:40
epidi lete pola asxeti dite to video pou pai k tou lei kati o neymar profanos gia na ektelesi to penalty k o messi perni ena sxetiko ifos ala ton afini telika ala o logos pou ton afise ine gia na mi xalasi to wreo klima pou iparxi stin omada gia prosopiko tou simferon gt dkeftite na tou elege oxi eno to exi kerdisi o neymar to penalty k idika me to xaraktira tou neymar de tha eperne o messi pasa xana pote opios exi pexi mpala katalaveni oxi gt poles mlk vlepo ok meriki ta vlepoun opos theloun na ta doun apla pedakia oso gia to mats poli kali k aneti i barca tin tetarti thelo na do an k i bayern exi apousies prosopika pisteuo tha perasi ala i germani ine germani

........

στις 03/05/2015 03:32
poso pitsirikia mporei na ste....enas htan o kalyteros paixths sthn istoria tou podosfairou reee RONALNTO TO FAINOMENO.APO ALLO PLANHTH APLA.

στις 03/05/2015 10:08
Ο ΠΙΤ ΜΠΟΥΛΑΣ (ΣΟΥΑΡΕΖ) ΞΑΝΑΚΤΥΠΗΣΕ (ΞΑΝΑΔΑΓΚΩΣΕ)ΧΘΕΣ ΜΕ ΧΑΤ ΤΡΙΚ.ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΦΟΝΙΚΗ ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΕΣΣΙ,ΝΕΙΜΑΡ,ΣΟΥΑΡΕΖ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΡΕΜΠΛ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΚΥΠΕΛΛΟ,CHAMPIONS LEAGUE) H ΜΠΑΡΤΣΑ.

στις 03/05/2015 17:17
rozario ronaldinho htan kaluteros apo ton xontro pou les twra!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.