Αναστασίου: «Χαίρομαι που η Ξάνθη δεν παίζει μαζί μας φιλικό»

Αναστασίου: «Χαίρομαι που η Ξάνθη δεν παίζει μαζί μας φιλικό»



Αιχμές για τον τρόπο που αγωνίστηκε η Ξάνθη αλλά και για τη διαιτησία του Παππά άφησε ο Γιάννης Αναστασίου με δηλώσεις του μετά τον αγώνα στα Πηγάδια.

Ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος 1-1 με τη Ξάνθη στα Πηγάδια και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τους «8» του Κυπέλλου.

Αμέσως μετά το παιχνίδι, ο Γιάννης Αναστασίου μίλησε στην κάμερα του Ote TV αφήνοντας αιχμές για τον τρόπο παιχνιδιού της Ξάνθης αλλά και τη διαιτησία του Παππά:

«Χαίρομαι ιδιαιτέρως που η ομάδα της Ξάνθης αγωνίζεται στα κόκκινα όταν παίζει με μας και δεν το αντιμετωπίζει σαν φιλικό. Συγχαρητήρια και στον Παππά, πρέπει να νιώθει ευτυχισμένος ο κύριος Δούρος», δήλωσε ο Έλληνας τεχνικός.

ΠΑΕ Ξάνθη: «Γραφικέ κ. Αναστασίου...»


Μάλιστα λίγη ώρα αργότερα, η Ξάνθη εξέδωσε ανακοίνωση, χαρακτηρίζοντας γραφικό τον τεχνικό του Παναθηναϊκού:

«Ο κ. Αναστασίου είπε: «Η Ξάνθη πάντα παίζει στα κόκκινα με εμάς και δεν βλέπει το ματς σαν φιλικό παιχνίδι.»

Γραφικέ πλέον κ. Αναστασίου, 25 χρόνια τώρα η Ξάνθη κάνει ότι μπορεί στον αγωνιστικό για να κερδίσει ένα παιχνίδι.

Γραφικέ κ. Αναστασίου, μην αποπροσανατολίζεις ούτε τη διοίκηση της ομάδας σου, ούτε τον κόσμο του Παναθηναϊκού αλλά κοίταξε να κάνεις καλύτερη την ομάδα σου. Πάντα έχεις μια δικαιολογία. Μια οι παίκτες, μια το γήπεδο την άλλη ο διαιτητής.

Γραφικέ κ. Αναστασίου, τη στήριξη που έχεις από τη Διοίκηση και τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού όλο αυτόν τον καιρό είναι για το βιβλίο Γκίνες.

Γραφικέ κ. Αναστασίου, άσε την Ξάνθη από το στόμα σου και αν έχεις κάτι να καταγγείλεις ενάντια στην Ξάνθη τα τελευταία 25 χρόνια να βγεις το καταγγείλεις αντρίκεια και επώνυμα. Διαφορετικά «κλείστο». Super ουάου coach
»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
1Χ2OverUnderX2
1.155.8511.001.601.903.82
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.352.609.002.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.601.802.9011.00

Σχολιασμός

31 σχόλια:

στις 21/01/2015 17:51
ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

στις 21/01/2015 17:53
Exei dikio o anastasiou me ton olympiako h ksanthi panta anoigei ta podia

στις 21/01/2015 17:58
ti koblexikos eise re anastasiou...ferefwno to alafouzou exeis ginei pia...orismos tou emisthou ypallilakou eise anastasiouuuu..pws na paei mprostra mia omada me tetoio proponiti xwris prosopikotita kai diarkws apo tin klapsa paei stin klapsa??

στις 21/01/2015 18:06
Super ουάου coach» χααχαχαχαχ

στις 21/01/2015 18:07
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν και καυστική η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ξάνθης είναι ορθή στα περισσότερα.

Επειδή έχω δει σχεδόν όλα τα ματς του ΠΑΟ, στα τελευταία ματς με Γιάννενα,Χανιά, Λεβαδειακό, Πανιώνιο και σήμερα, οι εμφανίσεις του ΠΑΟ είναι μετριότατες προς κακές και ο Αναστασίου πάντα χρησιμοποιούσε προφάσεις και δεν είχε παραδεχθεί ποτέ ότι δεν έπαιξε καλά η ομάδα του.

Επίσης οι επιλογές και οι εμμονές που έχει με κάποιους παίκτες δεν του βγαίνουν όπως πχ ο Ατζαγκούν βασικός, πρέπει να το κοιτάξει..

στις 21/01/2015 18:22
re manga o panathinaikos den exei akoma omada gia prwtathlima kai den 3erw an tha ftia3ei.eides omws ta mats 3anathis paok kai pao kai me ton olumpaiko giati me ton olumpiako kathontousan kai malakizontan oloi to vlepoune mono oi vamenoi gauroi

στις 21/01/2015 18:28
ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ. Η ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΟΝ ΟΣΦΠ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΩ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΕΤΕ ΣΕ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ. ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. ΤΣΠ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ. ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ

στις 21/01/2015 18:40
Diladi re magkes oute pou sas pernaei ap to maulo oti o olympiakos einai safws anwrteri omada apo paok kai panathinaiko kai epomenws logika i xanthi tha lygisei apo ena anwtero antipalo...idia mporoume na poume ki emeis px me ton ergoteli pou pirame tin niki sto 90 enw me ton vazelo eixe anoixei ta podia tou apo to prwto kiolas lepto...ola auta einai dikaiologies tis dekaras magkes...auta tha grafoun aurio oi fyllades tou vazelou kai tou paok gia na peisoun ton afeli kosmo oti den ftaiei i omada kai o proponitis alla to systima..auta dikaiologeiste na ta lete an eiste emisthoi ypalliloi tou vazelou H' athrografoi stis fyllades...

στις 21/01/2015 18:49
7 φαουλ συνολο ειχε με τον ολυμπιακο!!!!!! νανε καλα τα παιδια.... τον ειχαν χτυπησει τον αγωνα!!!!!

στις 21/01/2015 18:54
re malakes vazeloi/paoktsides oti ston poutso kai na eiste stamathste pia thn karamela diaithsia! 1 omada me kalous paixtes kai swsta sthmenh nikaei ta panta kai me ligh tyxh! eseis oi 2 den exete tipota kai anti na vgeite kai na peite 8eloume enisxhsh ka8este kai krazete diaithtes ball boys kai oti to grasidi den htan kouremeno! 3ekolate pia oloi sas!

στις 21/01/2015 18:57
klapse klapse klapse kai si .. a re anastasiou sou fteei i 3anthi gia tin paragka pou exeis ..!

στις 21/01/2015 19:00
ade sto diaolo re malaka eiste anoteri omada MIA OMADA TIS POUSTIAS EISTE RE BLAKA!!!

στις 21/01/2015 19:39
Proton zwon gamo ton OSFP .. deuteron TRAGIKO GIDI .. tha prepe na ntrepese na legese pao kai na klegese se match me tin 3anthi .. AHDIA exete katantisi ..! gamo esena kai kathe vlaka opado .. exeis kai gnomi malaka monokitare ..

στις 21/01/2015 19:40
klete oli mera .. se protoselida se site .. proponites proedroi .. ante gamithite dld ..! Auta einai ama sas aresoun .. an den 3ekiniste tis apiles opos o savvidis i loulou

στις 21/01/2015 20:20
οταν δεν εχης ομαδα τα βαζης νε τον δυαιτητη κυτα γιατι αναστασιου η καρεκλα σιυ τριζη και να πας στην ολανδιαν να φας ψωμι σε ναζεψε με ψυχουλα ο παο και φωναζης. σουτ σουτ μην κιλας μας ακουη ολη η ελλας.

στις 21/01/2015 20:45
Ίσα ρε Μουρίνιο.....

στις 21/01/2015 20:46
Και η Εστορίλ παράτημα του Θρύλου είναι βρε μαλάκα;

στις 21/01/2015 20:54
Αντε γάμησου μουνοπανο Αναστασίου ψολι έγινες και εσύ προπονητής γαμημενε ζωο

στις 21/01/2015 20:58
ΤΙ ΓΡΑΦΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ!!

στις 21/01/2015 21:08
ΠΗΡΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΕΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΞΕΡΝΑΓΕ Ο ΚΑΚΟΠΟΥΣΤΑΣ!!

στις 21/01/2015 22:19
otan dosate tin niki persi me 3-1 stin xanthi den ixate provlima meta sas kseftilise mesa sto gipedo tis me mia 4ara kai tora kataferate me to zori na parete to x kai meta sas fteei to sistima

στις 21/01/2015 22:22
σουπερ ουαου κοουτς χαχαχαχα ουτε παιδακια του δημοτικου δεν τα λενε αυτα κ μαλιστα σε επισημη ανακοινωση

στις 21/01/2015 22:34
περυσι το παιχνιδι καθαριστηκε από το 15 ,τον Απολλωνα ηθελε ο Παναθηναικος όχι την Ξανθη,για υτο η Ξανθη αναγκαστηκε να ξαναγυρισει σε αυτους που την στηρίξανε τοσα χρονια,περυσι πηγε να σηκωσει μπαιρακι και κοντεψε να υποβιβαστεί φετος όμως ..όλα καλα για υτην με τους παλιους προστατες της

στις 21/01/2015 22:35
Κακη η δηλωση Αναστασιου,εχει κανει πολλα λαθη η ομαδα δεν εχει ανεβει κανενα επιπεδο και εάν δεν ειχε τον Μπεργκ ..με την Καλλονη θα παλευαμε

στις 21/01/2015 23:28
Επειδή διαβάζω βλακείες εκατέρωθεν: Πρώτον, για να κερδίσεις την Ξάνθη δεν χρειάζεται να έχεις ομαδάρα. Δεύτερον, ο αγώνας ήταν αγώνας κυπέλλου, δηλαδή αδιάφορος σε μεγάλο βαθμό για τρίτους, ίσως μάλιστα και επιβαρυντικός για τις δύο ομάδες. Και τρίτον, αν όλα αυτά τα χρόνια ψάξουμε ποια ομάδα έχει κόψει τους περισσότερεους βαθμούς από τους αντιπάλους του Ολυμπιακού, και τους λιγότερους από τον Ολυμπιακό, καταλήγουμε στην Ξάνοη. (Που είπαμε, δεν είναι ανάγκη να είσαι υπερομάδα για να την κερδίσεις). Η καχυποψία απέναντι της δικαιολογημένη λοιπόν, αλλά όχι και στο σημερινό ματς ρε Αναστασίου!

στις 22/01/2015 00:09
Όταν στήσατε το παιχνίδι στα Χανιά για το κύπελλο, το 2-2 για να ρίξετε έξω τον Βόλο ήταν καλά τότε ρε μαλάκα;;;;;;;;;Πάντα τις πούτσες του Ολυμπιακού Πειραιώς θα τρώτε σκατοβαζέλια!!!!Η πιο βρώμικη ομάδα του πρωταθλήματος!!!!

στις 22/01/2015 00:17
siga re gavrakia pou nomizete oti ginate yperomada!!! me ta parartimata sas paizete!!!!

στις 22/01/2015 00:21
Ο Ολυμπιακός είπε τον Παναθηναϊκό βρώμικο...χαχαχαχσχσχ...trolllll

στις 22/01/2015 16:30
den ftaiei h poutana i ksanthi re malaka anastasiou esei ftais pou den tous gamises persi na tous rikseis katigoria ta poutanakia tou marinaki mia zwi kai ton pisoglenti ton tourkosporo ton panopoulo pou bgazei kai glwssa to tsiraki tou peiraia ante mounopana

στις 22/01/2015 19:35
γαμο τον γαυρο

στις 22/01/2015 19:37
παναθηναικος ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.