Κλοπ: «Όποιος θέλει μόνο επιτυχίες, να γίνει Μπάγερν»

Κλοπ: «Όποιος θέλει μόνο επιτυχίες, να γίνει Μπάγερν»



Την πρόθεση του να παραμείνει στον πάγκο της Ντόρτμουντ εξέφρασε ο Γιούργκεν Κλοπ ο οποίος σε ερώτηση για τις αποδοκιμασίες του κόσμου απάντησε πως «αν κάποιος θέλει να έχει μόνο επιτυχίες, να γίνει οπαδός της Μπαγερν»!

Η τραγική πορεία της Ντόρτμουντ στην Μπουντεσλίγκα, με τους Βεσφταλούς να βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχει φέρει σε δύσκολη θέση τον Γιούργκεν Κλοπ ο οποίος δήλωσε πως δεν πρόκειται να παραιτηθεί και ότι θα παλέψει ώστε να αντιστραφεί το κλίμα.

Μάλιστα ο ίδιος τόνισε πως είναι καλύτερος τεχνικός απ' ό,τι δυο χρόνια πριν που η ομάδα του έφτανε μέχρι τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ σε ερώτηση για τις αποδοκιμασίες του κόσμου, δήλωσε πως όποιος θέλει μόνο επιτυχίες, να γίνει… Μπάγερν:

«Δεν περίμενα ότι θα βρισκόμασταν σε τόσο δύσκολη θέση. Αιτία είναι οι πολλοί τραυματισμοί και τα εύκολα γκολ που δεχόμαστε. Δεν θα τα παρατήσω. Είμαι μαχητής. Όσο η Ντόρτμουντ με θέλει εδώ, εγώ θα συνεχίζω. Πιστεύω πως είμαι καλύτερος προπονητής από ό,τι το 2012, έστω κι αν αυτό δεν φαίνεται στη βαθμολογία», δήλωσε ο Κλοπ και πρόσθεσε:

«Κατανοώ τις αποδοκιμασίες. Είναι φυσιολογικές. Όποιος όμως αποδοκιμάζει, πρέπει να αναρωτηθεί αν έτσι βοηθά την ομάδα ή όχι. Η γκρίνια δεν βοηθά κανέναν. Αν κάποιος θέλει να έχει μόνο επιτυχίες, τότε να γίνει οπαδός της Μπάγερν».



Ομάδα που αφορά: ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 02/12/2014 14:34
foverh ataka

στις 02/12/2014 14:39
XD

στις 02/12/2014 14:42
Σωστos, δεν μπορουνε ολλεs οι ομαδεs να γινουνε μπαγερν και ολυμπιακοs και να εχουνε επιτυχειεs, δυστυχωs ομωs ορισμενοι δεν μπορουν να το καταλαβουν αυτο

στις 02/12/2014 14:51
nai re giati o gavros exei foveres epitixies pou einai panta sta idia na pairnei sthmena protathlhmata kai na palevei na perasei stous 16 kathe xrono XAXAXAXAXA ELEOS!

στις 02/12/2014 14:58
ΚΛΟΠ Ε ΕΙΣΑ ΤΕΡΜΑ ΗΛΙΘΙΟΣ ΣΕ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΕΞΥΠΝΟ... ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΚΛΑΣΗΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΙΠΕΣ. ΛΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΛΕΒΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ. ΑΜΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΝΤΡΑΡΕΤΕ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΑΣ ΜΗΝ ΕΔΙΝΕΣ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ

στις 02/12/2014 17:11
megale klop

στις 02/12/2014 18:14
spirako αμα εσυ δεν θεωρεις μεγαλη επιτυχια την νικη επι της γιουβεντους και της ατλετικο μαδριτης τι να σου πω .για πες μου πια αλλη ελληνικη ομαδα εχει κανει κατι τα τελευταια 3 χρονια μηπως ο παναθας που δεν παει παραπερα απο τα προκριματικα και αποκλειεται και απο τους ομιλους του europa στοις 3 τελευταιες αγωνιστικες του europa αμα θεωρεις αυτο επιτυχια τι να σου πω .

στις 02/12/2014 18:18
Gayroi travhxte kamia malakia gt apo thn 4ara den vlepete mprosta sas k lete paparies...

στις 02/12/2014 18:39
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΩ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΤΙΤΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?

στις 02/12/2014 19:41
LEPON,OPOIOS THELI EPITIXIES, EGRAFI STO XINO AGONES.GR GIA PERISOTERES PLIROFORIES STO,[email protected]

στις 02/12/2014 19:52
ok ase tis epituxies..alla re aderfe auto einai katantia!

στις 02/12/2014 21:43
βρε μαλακα αλεξ εδω η bayern ξεχρεωσε την dortmund και θα πει οχι να δωσει τον lewa?

στις 02/12/2014 21:47
πεστα ρε κλοπ

στις 02/12/2014 23:27
ΞΕΧΡΕΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΡΑΣΙΝΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΣΗ ΤΩΡΑ? ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΥΤΕ EUROPA ΟΥΤΕ ΤΙΤΛΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΟΔΑ 0!

στις 02/12/2014 23:31
re poysti poso malakes einai oi gayroi poy kanoyn sygrysi me ton olympiako kai ti ntordmoyd k mpayern?.poso ampaloi eiste?imarton.

στις 03/12/2014 01:15
βγηκαν οι κωλογαυροι απο το τηγανι και εγιναν μεγαλη ομαδα. ΣΥγκρινεστε με την μπαγερν κοπροσκυλα γαμω τη διαιτησια σας

στις 03/12/2014 01:19
στον sansan1 εχω να πω καλιο ατιτλος παρα 70 τιτλους χαρισμενοι απο την διαιτησια κοπροσκυλα πουστογαυροι. Να ησασταν καμια ομαδα περιοπης να σας παραδεχτω αλλα φαινεται η αξια σας στην ευρωπη κοπριτες. Ουτε γιουροπα δεν θα βγειτε ξεφτιλες

στις 03/12/2014 02:24
enw esu Ekpliksakias eisai sta megala salonia e? a re malakes, dn vlepete thn omada sas alla exete tn monimh karamela ths diaithsias alla enta3ei, mporeis na peis oti einai ena antivaro stn atitlosunh, mono etsi e3hgeite...

στις 03/12/2014 04:24
και εσεις μη μου συγκρινεται τον γαυρο με την μπαγερν διοτι η μπαγερν διαπρεπει και στην ευρωπη ενω ο γαυρος μονο στο διεφθαρμενο ελληνικο πρωταθλημα που ειναι κομμενο και ραμμενο στα μετρα του. Λυπαμαι αν εχει χιλιοειπωθει αυτη η καραμελα για την διαιτησια αλλα δυστυχως ειναι η αληθεια. Οταν θα παψει να ευνοειται ο γαυρος τοτε ισως παραδεχτουμε οι υπολοιποι οτι ομαδα αν συνεχισει να διατηρει τους τιτλους

στις 03/12/2014 12:40
μιλανε και οι σκατογαυροι της ευρωπης η καλυτερη πουτανα!

στις 03/12/2014 19:34
Έτσι ρε Κλοπ μεγάλε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.