Γιάχος: «Έκανα έγκλημα»

Γιάχος: «Έκανα έγκλημα»



Το διαιτητικό λάθος του στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, παραδέχθηκε ο Θανάσης Γιάχος ο οποίος έβαλε τα κλάματα λέγοντας πως «κατέστρεψα την καριέρα μου».

Ο διαιτητής από τη Χίο ζήτησε συγνώμη στους ιδιοκτήτες της αρκαδικής ΠΑΕ, Δημήτρη Μπάκο και Γιάννη Καϋμενάκη στα αποδυτήρια λέγοντας χαρακτηριστικά:

«Είδα την φάση. Έκανα έγκλημα. Κατέστρεψα την καριέρα μου. Δεν άφησα το παιχνίδι να εξελιχθεί όπως έπρεπε», αναφερόμενος στο χέρι του Μανιάτη στο 68’ έπειτα από κεφαλιά του Σανκαρέ, φάση που δεν καταλόγισε πέναλτι και κόκκινη κάρτα στον Έλληνα άσο του Ολυμπιακού.

Μάλιστα ο εκ των ιδιοκτητών του Αστέρα, Δημήτρης Μπάκος, του τόνισε: «Πρέπει να βγεις και να ζητήσεις δημόσια συγγνώμη από τον κόσμο του Αστέρα».




Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 12/05/2013 07:03
οχι δεν εκανες λαθος.γιατι οποιος και να ηταν διαιτητης το ιδιο θα εκανε.τοσα χρονια στο ιδιο εργο θεατες ημαστε.

στις 12/05/2013 11:47
MALAKA ANTe KI GAMISOUUUUU

στις 12/05/2013 12:36
olumpiakos eimai alla eprepe na to dosei to xeri apo tin alli itan kai ligo duskolo na to dei o maniatis to ekane poli krufa oute apo tin tileorasi den fanike

στις 12/05/2013 13:55
eglhma itan i genisi sou

στις 12/05/2013 14:10
αντε και να γαμηθεις ρε κλαψιαρη !!

μαλακα κατεστρεψες τον τελικο.

στις 12/05/2013 14:23
ρε μαλακες τωρα το θυμηθικα ξυπνιστε το χερι του μανιατη ηταν πολυ δυσκολη φαση για τον γιαχο αλλα ποιος ηταν τεταρτος διαιτητης???Ο ΣΠΑΘΑΣ

στις 12/05/2013 14:56
γιατι παντα τα λαθη γινονται υπερ του ολυμπιακου και εις βαρος των αλλων ομαδων?πολυ τυχερη ομαδα πρεπει να ναι ο οσφπ.Α ρε ξυλο που θελετε γαμω τα κατεστημενα σας ειτε ειναι ομαδες ειτε ειναι πολιτικα κομματα.αυτοι ειμαστε δυστυχως.και οτι ζουμε μας αξιζει.

στις 12/05/2013 15:13
ama ginotane enantion tou olumpiakou den tha legate tipota omws i ama ginotane apo alli omada itane penalnty den antilegw a kai eseis vazelakia den legate pws o asteras eine parartuma tou olumpiakou twra ksafnika ti egine ginate kolotoumpes opws panta alla den pirazei kathiste simera ston kanape kai ante geia

στις 12/05/2013 16:53
ante vre vlaka giaxo anikane pane pnijou sta arxidia mas an evales ta klamata pire to kupelo o alos twra to mono pou se sozei einai na paretitheis monos sou kai ase ta klamata kai malakies

στις 12/05/2013 17:37
εβαλε και τα κλαματα ο αλητης, μπηκε στο δευτερο ημιχρονο και επαιζε υπερ της μιας ομαδας να ψοφησεις ρε πουστη ανδρα

στις 13/05/2013 06:09
paul87 malakies toumpana......o OSFP agorase ton teliko......o Giaxos plhrw8hke sto HM.....kai apo ekei kai pera eides ti egine.....twra oxi mono den prepei na les tipota gia ton giaxo alla o maniatis o idios eprepe na ntrapei pou shkwse to kupelo.....kai oi paiktes na dwsoun to kupelo stous asterianous.....alla oxi.....8elane to kupelo kai to phrane.....kai gia na fanei swstos den edine foul otan epefte o Pino....gi auto to logo mphke mesa....gia na pesei...na mhn parei foul....kai na parei kai kitrini karta.....voulwnete gatakia giati tou xronou o asteras 10 fores kaluteros....etoimasthte na deite twn astera sthn 8esh tou PAO,ARH,kai AEK pou phrane thn katw volta!!!

στις 13/05/2013 16:13
koita p o asteras ksafnika re gamoto egine h kaliterh omada tis elladas ti alo tha akousoume edo pera. eulogison

στις 13/05/2013 19:48
το πεναλτυ ήταν καθαρότατο γιατι ακουω καποιους οι οποιοι ακομα υποστηρίζουν ότι δεν ήταν.Ωστόσο δεν μπορούμε να ξέρουμε τι εικόνα ειχαν οι διαιτητές γιατι δεν ήμασταν εκεί.ακομα και απο την τηλεοραση στην αρχη δεν το είδα αλλα στο ρεπλει φανηκε καθαροτατα.δεν νομιζω να ηταν πληρωμενος να ευνοήσει τον ολυμπιακο επισης ο μανιατης ειναι μανουλα στο να κρυβει τις παρανομες κινησεις του καιρο τωρα.

στις 16/05/2013 00:32
megali aliteia stimeno to kypelo stimenoi oloi 'poystaria alites lamogia sas sixathike olh h ellas' xekoympisteite apo proedro ths epo eos ths ked alites eiste oloiiiii

στις 21/05/2013 17:08
PAUL87 SOY GA MW TON OSFP KAI TOYS GAMIMENOYS TOYS PROEDROYS SOY POY KATANTHSE THN SUPERLIGA SE SUPERKLIKAPIO KALA EINAI TA TOPIKA PRWTATHLHMATA KAI O OSFP NA PAIZEI MONOS TOY KALYTERA STO PRWTATHLHMA NA APOXWRHSOYN OLES OI OMADES XYPNATE REEEEEEE.....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.