Τοροσίδης: «Ποια τρίτη θέση, πλάκα κάνετε; Να ξυπνήσουμε…»

Τοροσίδης: «Ποια τρίτη θέση, πλάκα κάνετε; Να ξυπνήσουμε…»



Ο Βασίλης Τοροσίδης δεν μπορούσε να πιστέψει την ήττα που γνώρισε από τα Ν. Φερόε η Εθνική μας ομάδα, με τον αρχηγό της Εθνικής να αναλαμβάνει την ευθύνη, ενώ στην ερώτηση για το στόχο της ομάδας είπε: «πλάκα μου κάνετε, τι στόχο να πω;».

«Δεν πολεμάμε! Δεν ξέρω τι φταίει. Δεν μπορώ να δώσω εξήγηση. Χάσαμε από μια αδύναμη ομάδα που έπαιξε καλύτερα από εμάς. Δεν ξέρω πως να μας χαρακτηρίσω. Ανύπαρκτους; Απαράδεκτους; Εμείς φταίμε. Αν μου έλεγες πριν δύο μήνες για αυτό το πράγμα, δεν θα το πίστευα. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν υπάρχει εξήγηση. Και έξι ώρες να κάτσω να συζητήσω, δεν θα βγάλω άκρη», τόνισε ο αρχηγός της Εθνικής και πρόσθεσε:

«Βλέπεις μια Εθνική που δεν την έχεις δει ποτέ… Το είπα και με τη Βόρειο Ιρλανδία, έχουμε χάσει την ταυτότητά μας, αλλά και το να χάνουμε απ’ τα Νησιά Φερόε είναι τουλάχιστον τραγικό. Με όποιον και να παίξουμε σήμερα, μπορούμε να χάσουμε, ακόμα και με το χωριό μου… Εγώ σαν αρχηγός και σαν παίκτης ζητάω συγγνώμη και νομίζω πως αυτό είναι επιθυμία όλων. Δεν ξέρω πραγματικα...…»

Σε ερώτηση για τον ρεαλιστικό στόχο από εδώ και πέρα και εάν η Ελλάδα έχει ελπίδες για την 3η θέση που οδηγεί σε μπαράζ: «Ποιος ρεαλιστικός στόχος; Ποια πρόκριση; Ποια 3η θέση; Πλάκα κάνετε; Ο στόχος είναι να ξυπνήσουμε…»



Ομάδες που αφορά: ΙΡΛΑΝΔΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 15/11/2014 00:38
ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ Ο ΤΟΡΟ!!

στις 15/11/2014 00:44
Gnwsth Kai Hlhthia Dikaiologia Pou Lene Oles H Omades

στις 15/11/2014 00:49
αχαχαχαχαχα κλαιωωωωωω!

στις 15/11/2014 01:16
Αστο Τοροσίδη η Ελλάδαρα μας αποκλείστηκε και δεν ξέρεις τι να πείς. Όντως τραγικοί είμαστε και άν δεν αλλάξει τίποτα ο «μπογιατσής» Ρανιέρι τελευταία θα τερματήσουμε.

στις 15/11/2014 03:22
δηλαδη εσυ Βασιλακη εισαι στην απεξω απο ολο αυτο το χαλι ε???

στις 15/11/2014 10:06
ασε μας ρε τοροσιδη

στις 15/11/2014 10:38
τελευταιοι στον ομιλο,πρωτοι στα τατουαζ...

στις 15/11/2014 11:37
OMADA. afti i leksi ta leh ola.otan mia omada den ine demeni kai i misi kai parapano ine ampaloi ti perimenis .(konta sta ksera kegonte kai ta xlora ) . 4-5 apo aftous pou idame exthes aksizi na pezoun stin ethniki (prosopiki apopsi) kai enas apo aftous ine kai o torosidis giati epeze stin ethniki otan mas xarize xares kai nomizo pos exi na prosferi akoma

στις 15/11/2014 11:59
na figoun oloi apo tin epo mazi me ton malaka ton italo pou xalase mesa se 2 mines oti xtisame mesa se 10 xronia oust oloi dromo

στις 15/11/2014 13:14
ενας ελληνας παιχτης υπηρχε χθες στο γηπεδο

ο χριστοδουλοπουλος

τελος...

στις 15/11/2014 13:36
ΑΠΛΑ ΞΕΦΤΗΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΥΣ 16 ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΚΕΡΔΗΔΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΡΑΣΗΤΕΧΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΗΣΤΕΣ

στις 15/11/2014 14:08
are kseftila

στις 17/11/2014 10:33
nai k1n1ge pezei oti dn pezei mpala :) ...! Kai gia tous apo pano diavaste prota ti eipe o antrwpos kai meta kra3te ZWA .. manolis53 prepei na eisai o pio asxetos pou exw dei edw mesa pragmatika..

στις 17/11/2014 10:33
ANALAMBANO TIN EUTHINI ... TO PE O ANTWPOS... PREPEI NA 3IPNISOUME DIAVASTE STA ELLINIKA EINAI

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.