«Έκοψε» Μήτρογλου, πήρε Γκέκα και Μπακάκη ο Ρανιέρι

«Έκοψε» Μήτρογλου, πήρε Γκέκα και Μπακάκη ο Ρανιέρι

Αφορά τον αγώνα ΕΛΛΑΔΑ - ΝΗΣΟΙ ΦΕΡΟΕΣ


Ο Κλαούντιο Ρανιέρι άφησε εκτός αποστολής τον Κώστα Μήτρογλου, με τον Φάνη Γκέκα να επιστρέφει στην Εθνική παίρνοντας τη θέση του στην ομάδα. Εκτός Σαμαράς, Ταχτσίδης, στην αποστολή Μάνταλος, Μπακάκης
Μετά τον Σαμαρά που είχε μείνει εκτός από την προεπιλογή, ο Κλαούντιο Ρανιέρι «έκοψε» και τον Κώστα Μήτρογλου από την αποστολή της Εθνικής που αφορά τα παιχνίδια με Ν. Φερόε και Σερβία.

Εκτός έμειναν και οι Ταχτσίδης, Βύντρα, με τον Ιταλό τεχνικό να καλεί ξανά στην ομάδα τον Φάνη Γκέκα μετά τις εξαιρετικές εμφανίσεις του στην Τουρκία με τη φανέλα της Ακισασπόρ.

Παράλληλα, κλήθηκε ο Μάνταλος αλλά και ο Μπακάκης, ο οποίος γίνεται ο δεύτερος παίκτης της ΑΕΚ που καλείται στην Εθνική, με τον ίδιο να δηλώνει:

«Είμαι πολύ χαρούμενος από την πρώτη μου συμμετοχή σε αποστολή της Εθνικής. Είναι ένα όνειρο που έχουν όλοι οι ποδοσφαιριστές, όμως τώρα από πού προέχει είναι να βοηθήσω όσο μπορώ από την πλευρά μου για να κατακτήσουμε τους στόχους που έχουν τεθεί. Ελπίζω αυτή η κλήση να έχει και συνέχεια και εγώ θα δουλέψω σκληρά για να παραμείνω μέλος αυτής της μεγάλης ομάδας».

Η αποστολή: Καρνέζης, Γλύκος, Καπίνο, Μανωλάς, Μόρας, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Καράμπελας, Τοροσίδης, Μπακάκης, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μανιάτης, Τζιόλης, Σάμαρης, Μάνταλος, Κονέ, Χριστοδουλόπουλος, Φορτούνης, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης, Μαυρίας, Καρέλης, Γκέκας




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΛΛΑΔΑ - ΝΗΣΟΙ ΦΕΡΟΕΣ
1Χ2OverUnderX2
1.077.0017.501.502.055
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.302.8512.002.201.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.002.002.307.50

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 07/11/2014 15:45
ekane kati sosto o ranieri

στις 07/11/2014 15:46
kamia akomh malakia tha kanei?

στις 07/11/2014 16:03
o taxtsidhs apo tous kaluterous htan

στις 07/11/2014 16:04
MAKARI NA BGO PSEUTHS ALLA MOU BRWMAEI H KLHSH TOU MPAKAKH...POUTANA EPO AN TO KANEIS GIA NA LEIPOUN APO TA PAIXNIDIA THS AEKARAS,GAMO TA SPITIA SAS PALIOPOUTANES,ERXOMASTE KAI TELEIOSATE POUTANES OLES

στις 07/11/2014 16:27
να σε δουμε τωρα ρε Γκεκα αν σκοραρεις παλι..

στις 07/11/2014 17:04
epitelous sostes epiloges!!!gia mena i kaliteri proepilogi paiktwn pou tha mporouse na ginei

στις 07/11/2014 17:33
δευ-τελευταία ευκαιρία στον γκέκα, κι ελπίζω να την αξιοποιήσει.

αθανασιάδης επιτέλους στην εθνική και μήτρογλου έξω... αυτά είναι. όποιος είναι ντεφορμέ, απλά πιάνει χώρο.

στις 07/11/2014 18:00
Eftase o kompos sto xteni magkes!Ola kai ola alla pextes tou olympiakou kai nin vasikos den anexomaste na min einai toulaxiston stin apostolis tis ethnikis...an itan anaplirwmatikos ai sto diaolo na paei sta kommatia alla vasikos ston olympiako kai na min kleinete stin ethniki an einai pote dynaton..toso poiotikous epithetikous exoume stin ellada min xesw kai dem xoraei o pistolero?ti allo tha doume?i epo as analavei tis euthines tis me auton to proponiti pou mas efere

στις 07/11/2014 18:27
δεν συμφωνω με το μη καλεσμα του ταχτσιδη εκτος και αν ειναι τραυματιας οσο για το αλλο συμφωνω απολυτα πολυ καλα εκανε ο ρανιερι ο μητρογλου ποτε ουσιαστικα δεν βρηκε τον παλιο του εαυτο...δεν βοηθαει δεν βαζει γκολ τιποτα,αλλα να δουμε τι θα κανει ο γκεγκας στην τουρκια τα παει καλα αλλα ποσο καλα θα τα παει και στην εθνικη

στις 07/11/2014 18:36
ama ipirxe h b ethniki gia ethnikes tha ixame pesi

στις 07/11/2014 19:09
o mpakakis kalos g allagh...o gkekas g omades opws nisoi feroe einai oti prepei..sostos o solid7...file manga01 pisteyw na trollareis ton kosmo me ayta pou les...gt an ta ennoeis krima

στις 07/11/2014 19:17
manga o mitroglou sti moni omada pou bori na vali goal tora ine h doxa kranoulas

στις 07/11/2014 19:27
kai ekei dyskola :P

στις 07/11/2014 20:03
Άμα παίζει ο Καρνέζης βασικός το 2 είναι σίγουρο με τους Νήσους Φερόες.Όσο για τον Μπακάκη άμα έπαιζε τώρα στον Παναιτωλικό θα τον έπαιρνε ο Ρανιέρι?Έκοψε όμως το ένα κριάρι και κάλεσε ένα κριάρι.Με τους Νήσους Φερόες δεν ξέρω ποιος θα παίξει βασικός Σεντερ Φορ αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν θα βάλει η Ελλάδα γκολ.

στις 07/11/2014 21:03
ο ζαγορακης που ειναι?

στις 07/11/2014 22:30
o fanhs eprepe

στις 07/11/2014 23:12
1.Me Ranieri den 8a pame pou8ena. Oi Italoi proponotes den kanoun gia tin Ellada.

2.O Olympiakos gia paradeigma paizei me 9 xenous stin vasiki 11ada...ti na leme tora.Kai oi alles omades tis A1 stin idia katastasi einai..polloi xenoi k ara liges epiloges gia tin e8niki

1+2 =To mellon tis e8nikis to vlepo poly xlomo

στις 07/11/2014 23:43
επιτελους κοπιος πρεπει να διαβασε αυτα που εγραφα τοσο καιρο''...κ αν δεν χτυπαγε ο παπαδ..ουτε το μορα θα επερνε..

στις 08/11/2014 06:14
Σωστές οι επιλογές του Ρανιέρι, όσο για τον Μήτρογλου και πάλι καλά έκανε, τι να τον κάνει?? να τον βλέπει να είναι σταθμευμένος στην αντίπαλη περιοχή, με τις περισσότερες φορές οφσάιντ?? Ούτε στον Ολυμπιακό θα έπαιζε βασικός αλλά είναιστο συμβόλαιο δανεισμού έτσι για να .... ψηθεί, γιαυτό δεν τημωρήθηκε και για το παράπτωμα του με το πέναλτυ που χτύπησε τσαμπουκαλίστικα.-

στις 08/11/2014 12:13
το μεγαλυτερο ελλατωμα του ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ειναι οτι δεν μαρκαρι.Το ανεφερε και ο Μητσελ ,αλλα νομιζω πωσ και ο Βαλβερδε γιαυτον τον λογο δεν τον εβαζε βασικο. κατα τα αλλα ειναι ενασ σπουδαιο σεντερ φορ.

στις 08/11/2014 14:29
kai molis as poume xasei mi aukairia o gekas methayrio tha bgeite oloi na ton kraksete kai na ton kseftilisete kathos den exete idea apo mpala.Kai tha fonazete piso ton terastio skorer mhtroglou.Thn idia ora pou tha parakalate na gyrisei o Taxtsidhs pou den mporouse na vgalei mia pasa sto prohgoumeno match.Kai tha zeitate piso ton Samara na mas sosei me kanena penalty opos sto mundial opou egine theos.

στις 08/11/2014 15:08
poly swstos ade na doume twra tha kani tipota stin ethniki o tourkosporos o mitroglou tipota pethamenos telftea na pari dromo na doume tipota allo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.